ZÁPAS NA PINEROLE SME NEZVLÁDLI

Predposledné 17.kolo základnej časti 1. SLF sme výsledkovo nezvládli a na palubovke šiestej Pineroly Bratislava sme prehrali 1:2. Po sérii víťazstiev to bola pre nás vôbec prvá strata bodov proti tímom z dolnej polovice tabuľky. Ešte viac ako prehra nás mrzí fakt, že táto strata bodov bude pravdepodobne znamenať stratu 2. pozície pred blížiacimi sa súbojmi v play-off.

V hale Univerzity Komenského v Bratislave panovala už od rozcvičky dobrá atmosféra. Súper sa zišiel v plnej sile odhodlaný vrátiť nám prehru z marcovej dohrávky. Úvod stretnutia sa niesol v opatrnom duchu. Oba tímy si uvedomovali dôležitosť prvého gólu. Domáci sa snažili často hrať s brankárom Podhajeczkým, na čo sme my reagovali stiahnutou obranou na vlastnej polovici.

Šachovú partiu mohli rozprúdiť štandardky. Po jednej z nich sa pekným volejom uviedol Terpaj, no lopta v sieti neskončila. V prvom polčase sme mali viacej z hry, no náš tlak bol len platonický a šancí nebolo mnoho. Otvoriť skóre mohol v jednej z nich dobre hrajúci Kolek, no zasiahol Podhajeczký. Naša ofenzívna snaha končila nedôrazom v osobných súbojoch či viacerými nepresnosťami. Odpoveďou domácich tak bol prvý gól. Nedôslednosť v našej obrane využil Marek Buzek a v 15. minúte zaistil domácim polčasové vedenie 1:0. Nič na tom nezmenili ani následné pokusy o vyrovnanie z haloviek Kuruca či Bača.

Začiatok druhého polčasu sa niesol v podobnom duchu ako koniec toho prvého. Pološance našich hráčov končili na obetavej obrane domácich alebo nepresnosťami v rozohrávke. Pinerola naopak ešte zvýšila agresivitu v osobných súbojoch. Šancu na vyrovnanie mal v 23. minúte Gluchman, no po strele zboku nepridal svoj 16. gól v tejto sezóne. V 31. minúte prišiel druhý gól domácich. Po rohovom kope strelu Kardoša ešte Oberman vyrazil, no nanešťastie iba rovno ku pripravenému Buzekovi, ktorý loptu zasunul do siete. Odpovedali sme takmer okamžite. V 32. minúte našiel krížnou prihrávkou Kuruc nášho najlepšieho hráča v zápase Dušana Koleka, ktorý ľavou nohou nedal brankárovi šancu a strelil svoj prvý gól v sezóne.

Náš záverečný tlak priniesol niekoľko sľubných šancí. Bačo ľavou nohou trafil iba Podhajeczkého, Kolek volejom prestrelil, snáď najväčšiu šancu na vyrovnanie mal kapitán „Fidel“ Hernández, no lopta skončila nad bránou. Rozruch ešte priniesla 35. minúta a zákrok Keszeia na Terpaja, no rozhodcovia po rýchlej porade rozhodli, že faul bol mimo pokutového územia. Gól nepriniesol ani samostatný únik Terpaja tesne pred koncom, preto ostali všetky body v Bratislave. Dlhú cestu domov sme tak absolvovali smutní a sklamaní.

Šancu na zlepšenie nálady pred play-off budeme mať už tento piatok o 20:00 v domácom zápase proti žilinskému Makroteamu. Tím tvorený prevažne mladými hráčmi chytil v závere základnej časti druhý dych a po sérii výsledkov bojuje o miestenku v prvej osmičke. Všetkých fanúšikov pozývame do telocvične v Šaci, vstup bude už tradične zdarma. Veríme, že základnú časť ukončíme víťazstvom.

Pinerola Bratislava – Podpor Pohyb Košice 10:1 (2:1)
Góly: 15., 31. Buzek – 33. Kolek