Hodnotenie sezony 2025/2026 – hráči

Futsalová sezóna je definitívne za nami a hoci sa v klubových kanceláriách aj na palubovkách už pomaly roztáčajú kolesá príprav na tú nadchádzajúcu, myšlienky na uplynulý ročník v nás ešte stále rezonujú. Bola to jazda plná emócií, dôležitých míľnikov a neoceniteľných skúseností. Stavili sme na vlastnú cestu – bez zahraničných legionárov, s mladým omladeným kádrom a dravými odchovancami, ktorí do hry vniesli obrovské srdce a dravosť.

Zažili sme momenty čistej eufórie, akými boli skvelé pohárové ťaženie, nezabudnuteľné domáce zápasy pred našimi fanúšikmi či individuálne úspechy, ktoré nás zviditeľnili na slovenskej futsalovej mape. Na druhej strane, záver v podobe tesného štvrťfinále play-off v nás zanechal športovú horkosť a ukázal nám, že detaily rozhodujú.

Ešte predtým, než definitívne otočíme list a naplno sa ponoríme do novej ligovej kapitoly, sme sa obzreli späť. Ako uplynulé mesiace vnímala samotná kabína? Čo chalani prežívali v kľúčových momentoch a čo im táto sezóna dala do ich športového i osobného života?

Slovo dostávajú tí najpovolanejší – naši hráči.

Filip Korček – kapitán

Ako by si zhodnotil túto sezónu ako celok z pozície kapitána?
A: Najväčšie pozitívum by som určite videl v začlenení viacerých našich mladých odchovancov, ktorí odohrali v podstate svoju prvú sezónu a výrazne sa posunuli. Samozrejme, na druhej strane je stále trpká pachuť za štvrťfinále, kde nás pár maličkostí stálo ukončenie sezóny skôr, ako sme si všetci predstavovali.

Ktorý moment alebo zápas ti najviac utkvel v pamäti a prečo?
A: Určite pohárový postup cez semifinále a domáci zápas s Lučencom, kde sme ich obrali o jediné body v základnej časti.

Čo ti táto sezóna dala ako hráčovi – po športovej alebo osobnej stránke?
A: Veľmi veľa. Keďže za posledné dva roky odišlo skoro celé jadro mužstva, nechceli sme sa vydať cestou kupovania zahraničných hotových hráčov, a tak dostali šancu už spomínaní chlapci z našej U20. Ja som bol postavený do pre mňa úplne novej pozície kapitána. Snažil som sa im byť maximálne nápomocný, odovzdávať skúsenosti a vytvárať v kabíne atmosféru, aby sa cítili čo najlepšie. Je to zodpovednosť a veľký rozdiel oproti minulým rokom, kedy som sa v podstate sústredil len na svoj vlastný výkon. Určite mám ešte čo zlepšovať, ale som veľmi vďačný, že ma tréner postavil do tejto roly. Mojím cieľom bolo stále urobiť maximum na ihrisku, a keď prišli zdravotné komplikácie, tak pomôcť tímu aj trénerovi čo najviac mimo neho a ísť príkladom.

Tomáš Buzsek

Ako by si zhrnul túto sezónu z pohľadu výsledkov a celkového priebehu?
A: Nakoľko to bola moja prvá sezóna v mužstve, ohodnotil by som ju z môjho pohľadu každopádne ako zaujímavú. Čo sa týka výsledkov, určite sme vedeli a mali v základnej časti nazbierať viac bodov, no nie vždy ide všetko tak, ako by sme chceli.

Ktorý moment alebo zápas ti najviac utkvel v pamäti a prečo?
A: Určite to je domáci zápas s Lučencom, kedy sme ich potrápili a zobrali im body. Ďalším je zápas v Prešove, keď sme otočili zápas v náš prospech, a rovnako tak pohárové zápasy Final Four, kedy sme v pohári získali 2. miesto.

Čo ti táto sezóna dala ako hráčovi – po športovej alebo osobnej stránke?
A: Spoznal som nových ľudí a nabral som opäť nové, cenné skúsenosti.

Samuel Komárek

Ako by si zhrnul túto sezónu z pohľadu výsledkov a celkového priebehu?
A: Sezónu by som zhodnotil pozitívne, keďže sme s omladeným mužstvom dokázali byť na 3. mieste v tabuľke.

Ktorý moment alebo zápas ti najviac utkvel v pamäti a prečo?
A: Povedal by som, že zápas proti Lučencu, kedy sme doma dokázali s nimi uhrať remízu, aj kvôli tomu, že sa mi podarilo dať zaujímavý gól hlavou.

Čo ti táto sezóna dala ako hráčovi – po športovej alebo osobnej stránke?
A: Sezóna mi dala poznanie, že je ešte stále na čom popracovať, a tiež nádej, že sme jedno dobré a kvalitné mužstvo, ktoré sa vie v lige presadiť.

Martin Köteleš

Ako by si zhrnul túto sezónu z pohľadu výsledkov a celkového priebehu?
A: Podľa mňa táto sezóna prebiehala docela dobre, keďže pre veľa z nás to bola prvá sezóna. Jediné, čo ma trápi, je play-off, kde sme to mohli dotiahnuť ďalej.

Ktorý moment alebo zápas ti najviac utkvel v pamäti a prečo?
A: Asi zápas s Banskou Bystricou na domácej palubovke, kde som dal môj prvý gól za Podpor. Ale tých momentov je z tejto sezóny strašne veľa, lebo sme super kolektív.

Čo ti táto sezóna dala ako hráčovi – po športovej alebo osobnej stránke?
A: Po športovej stránke mi to dalo strašne veľa, hlavne do mojej futsalovej kariéry, a som šťastný, že môžem hrať za tento klub. A po osobnej stránke? Bojovať aj cez zranenia, ktorých som mal túto sezónu veľmi veľa, ale nemyslel som na ne, lebo som bojoval za náš tím a za naše mesto.

Oliver Gliganič

Ako by si zhrnul túto sezónu z pohľadu výsledkov a celkového priebehu?
A: Ako veľmi mladý tím bez legionárov sme sa dokázali umiestniť na 3. mieste s pekným futsalom, aj keď, samozrejme, nie všetky zápasy sa nám podarili. Ako tím určite máme na čom stavať do budúcnosti. Čo ma najviac mrzí, je, že nám nevyšlo play-off.

Ktorý moment alebo zápas ti najviac utkvel v pamäti a prečo?
A: Domáci zápas proti Novým Zámkom, kde som prvýkrát nastúpil za A-mužstvo.

Čo ti táto sezóna dala ako hráčovi – po športovej alebo osobnej stránke?
A: Nabral som nové skúsenosti, keďže futsal hrám veľmi krátko a na začiatku to bolo pre mňa veľmi ťažké. Tréner a chlapci sa mi však vždy snažili pomôcť, za čo im veľmi pekne ďakujem

Richard Slanina

Ako by si zhrnul túto sezónu z pohľadu výsledkov a celkového priebehu?
A: Myslím si, že sme ako veľmi mladý tím a bez jediného legionára hrali pekný futsal. Padalo vždy veľa gólov, čo bolo dobré aj pre divákov. Samozrejme, mali sme aj zlé zápasy a hlavne nepodarené play-off, kde chýbalo aj kúsok šťastia, ale to je šport.

Ktorý moment alebo zápas ti najviac utkvel v pamäti a prečo?
A: Určite zápas proti Leviciam v semifinále Slovenského pohára, kde som dal hattrick a odohrali sme super zápas s vyvrcholením na penalty, a následne aj finále proti Lučencu. A moment? Určite ten, keď ma vyhlásili za MVP Slovenského pohára. Bol to super pocit a veľká motivácia. 

Čo ti táto sezóna dala ako hráčovi – po športovej alebo osobnej stránke?
A: Škoda, že skončila pomerne skoro, ale nevadí. Určite nám ukázala veľa vecí, na ktorých sa dá stavať a čo zlepšovať, či už ako tím alebo individuálne.