ÚSPECHY V ANKETE TOP FUTSAL 2021

V nedeľu 10. apríla sa uskutočnilo v Banskej Bystrici slávnostné vyhodnotenie ankety TOP FUTSAL 2021 aj za bohatej účasti hráčov Podpor Pohyb Košice. Svoje zastúpenie sme mali vo viacerých kategóriách, domov si ocenenia odniesli Richard Bačo – 2. miesto v kategórii najlepší tréner roka 2021 a Sebastián Bačo – 3. najlepší futsalista v kategórii do 21 rokov. Do nominácií sa dostali aj Richard Oberman v kategórii najlepší brankár roka a Marek Kuruc v kategórii do 21 rokov.

Sebastián Bačo: „Pre mňa to bola obrovská skúsenosť a motivácia pracovať na mojom sne aj naďalej, keďže išlo pre mňa o prvú noblesnú akciu spojenú s futsalom. Hoci je to už druhýkrát, čo som sa dostal v tejto prestížnej ankete na pódium, prvý raz som musel aj čo-to povedať do mikrofónu a úprimne, tak to aj vyzeralo. Chcel by som sa poďakovať odbornej verejnosti, a rovnako tak aj fanúšikom za 3. miesto v talente roka v oboch kategóriách. Juniorská reprezentácia do 19, respektíve 21 rokov, v ktorej som pôsobil, bola v našom ročníku nabitá veľkými menami. Stačí sa pozrieť na môjho reprezentačného kolegu Matúša Ševčíka, ktorý vo vyhlasovaní stál na pódiu azda v každej kategórii. Práve preto si toto ocenenie veľmi vážim.“

O výsledku jednotlivých kategórií nerozhodovala len odborná verejnosť, zapojiť sa mohli aj futsaloví fanúšikovia pomocou internetového hlasovania. Každá kategória teda mala dvoch víťazov.

Hlavnou hviezdou večera bol opätovný víťaz hlavnej kategórie futsalista roka Tomáš Drahovský. Hráč španielskej Santa Colomy zvíťazil v tejto ankete už po siedmy raz. Na druhom mieste sa umiestnil Marek Karpiak, brankár Slávie Praha ovládol aj hlasovanie o najlepšieho brankára v zostave roka. Tretí skončil Matúš Ševčík, ktorý vyhral aj 1. miesto v kategórii do 21 rokov.

Košický futsal mal v rámci celej ankety skutočne bohaté zastúpenie. Okrem našich zverencov sa do top zostavy roka prebojovali košickí odchovanci Peter Kozár a Gabriel Rick, do nominácií ženskej futsalistky roka sa dostala Lenka Wienerová.

V lete sa nám podarilo dať dokopy mužstvo a nastúpili sme do ligy, na čo sme dosť dlho čakali. Sme radi, že sa nám to podarilo, pretože liga v Košiciach príliš dlho nebola. Ako nováčik si vedieme celkom dobre, uvidíme, čo nám prinesie play-off. Pre náš je každý zápas sviatkom,“ zhodnotil uplynulý rok 2021 tréner Richard Bačo.

Úspechy všetkých ocenených nás nesmierne tešia a veríme, že rovnako krásne úspechy budú košickí odchovanci dosahovať aj v nasledujúcich ročníkoch.

Výsledky jednotlivých kategórií podľa odbornej verejnosti:

Futsalista roka: 1. Tomáš Drahovský (Futbol Sala Garcia Santa Coloma), 2. Marek Karpiak (SK Slavia Praha futsal), 3. Matúš Ševčík (SK Slavia Praha futsal).

Zostava roka: Karpiak (SK Slavia Praha futsal) – Tomáš Drahovský (Futbol Sala Garcia Santa Coloma), Peter Kozár (SK Interobal Plzeň), Gabriel Rick (SK Interobal Plzeň), Matúš Ševčík (SK Slavia Praha futsal).

Futsalistka roka: 1. Nikola Rybanská (CopyLeaders Prievidza), 2. Jana Červíkova (ŠK Makroteam Žilina), 3. Klaudia Tyčiaková (SLC Banská Bystrica).

Futsalista roka do 21 rokov: 1. Matúš Ševčík (SK Slavia Praha futsal), 2. Kevin Kollár (Red Devils Chojnice), 3. Sebastian Bačo (Podpor Pohyb Košice).

Tréner roka: 1. Marián Berky (MIMEL Lučenec a reprezentácia SR), 2. Richard Bačo (Podpor Pohyb Košice), 3. Branislav Škorec (MŠK Žilina FUTSAL).

Rozhodca roka: 1. Lukáš Peško, 2. Michal Botka, 3. Rastislav Behančín a Mário Bohun