DO PLAY-OFF Z TRETIEHO MIESTA

Posledné, osemnáste kolo ukončilo základnú časť 1. SLF. Naša výhra proti žilinskému Makroteamu nestačila na zisk druhého miesta, pretože Banská Bystrica si v domácom prostredí hravo poradila s Komárnom a lepšie vzájomné zápasy ju posunuli hneď za víťaza základnej časti z Lučenca.

Rovnaký boj prebiehal aj na opačnom konci tabuľky. Žilinčania k nám cestovali s cieľom získať aspoň bod, ktorý by ich posunul na posledné postupové miesto pred Nové Zámky. Po výsledku 5:3 sa ale pre nich sezóna skončila.

Zápas priniesol množstvo zaujímavých momentov a situácií. Od začiatku sa hralo vo vysokom tempe, mladí behaví hráči Makroteamu nám nedarovali ani centimeter priestoru. Úvodnú šancu mal po spolupráci s Bačom Kuruc, Mikulu v hosťujúcej bráne však neprehodil. Žilinčania odpovedali strelou Nemčeka, ktorú Belenyesi spoľahlivo chytil. Prvý gól videli fanúšikovia v 8. minúte. Gluchman našiel po autovom kope Terpaja, ktorý krásne obstrelil obrancu.  Vyrovnanie prišlo už o minútu neskôr, rýchly protiútok zakončil strelou pod brvno Vrábel. Vedenie na svoju stranu sme vrátili rýchlymi dvoma gólmi pred polčasom. Najprv v 17. minúte ďalšou peknou strelou Terpaj zakončil nacvičený signál a v 18. minúte na neho nadviazal Horník krásnym samostatným prienikom cez celé ihrisko. Do šatne sme išli s dvojgólovým vedením.

Druhý polčas priniesol ešte väčšie nasadenie a ukázal ohromnú nezlomnosť mladíkov zo Žiliny. Vďaka ich veľkej snahe prebojovať sa do play-off nám naďalej robili problémy v rozohrávke či medzihre. Obrovské množstvo osobných súbojov a nepresností z našej strany držali hostí v hre až do samého konca. Z našej strany ostali šance Gluchmana s Horníkom nevyužité, preto prišiel zaslúžený trest. V 34. minúte pridal svoj druhý gól v zápase Vrábel a bolo znížené na 3:2. A to nebolo ani zďaleka všetko. V 37. minúte vyrovnal po sólovej akcii Nemček a razom sa situácia v tabuľke menila. Záverečné slovo zápasu sme však mali my. Dve minúty pred koncom nový kapitán Bačo našiel toho predošlého, Hernández po peknej akcii zasunul loptu do prázdnej brány a rozhodol o našom víťazstve. Aby toho nebolo málo, v záverečnej hre hostí bez brankára ešte „Fidel“ pridal aj piaty gól a stanovil konečný výsledok na 5:3.

Času na oslavy nebude mnoho, už v piatok 29. apríla privítame doma v prvom štvrťfinálovom zápase bratislavskú Pinerolu. „Celkovo základnú časť sezóny hodnotím ako úspešnú. Dlho sme siahali 2. miesto a napokon ho na konci stratili, čo je trošku sklamanie, ale pred sezónou by sme 3. miesto brali všetkými desiatimi. Keď sa pozrieme na to, ako sa tím skladal a koľkými zmenami v priebehu sezóny prešiel, výsledok je výborný. Podarilo sa nám stabilizovať prvú štvorku z mladých hráčov, to je vynikajúce aj s ohľadom do ďalších sezón. Postupne chceme zapracovať nové nádeje do zostavy ako striedajúcich hráčov,“ zhodnotil základnú časť sezóny hrdina piatkového zápasu António Hernández. Uvedomuje si ale, že v play-off sa začína odznova.

Teraz je pred nami play-off, teda úplne nová súťaž. Postavenie po základnej časti už nie je vôbec dôležité. Ako aj sezóna ukázala, vyhrať môže každý s každým, takže z môjho pohľadu to bude teraz už len o aktuálnej forme, plnení taktických pokynov trénera, o tom, kto čo počas sezóny natrénoval a ako to dokáže premietnuť do zápasu. Ja nášmu tímu verím, dúfam, že zabojujeme a dostaneme sa čo najďalej, že prilákame ešte viac divákov na tribúny a hlavne že si to užijeme, keďže Košice majú po dlhej dobe znova želiezko v ohni v boji o titul. Poďme Podpor Pohyb Košice!

Pre všetkých fanúšikov, ktorí nás prídu v piatok podporiť, je pripravený bufet a tombola. Výkop bude už tradične o 20:00. Všetkých srdečne pozývame!

Podpor Pohyb Košice – Makroteam Žilina 5:3  (3:1)

Góly: 8. Terpaj, 17. Terpaj, 18. Horník, 38. Hernández, 39. Hernández – 9. Vrábel, 34. Vrábel, 37. Nemček