Z PRIEVIDZE VEZIEME CENNÝ BOD

V 10. kole Niké Futsal Extraligy sme sa predstavili na palubovke doposiaľ suverénnej Prievidze. CopyLeaders doposiaľ nestratili ani bod, v tabuľke spolu s Lučencom neohrozene obsadzovali prvé priečky. Favorita sme sa však nezľakli, využili sme absencie v mužstve domácich a po dobrom výkone sme si po remíze 3:3 body podelili.

Prievidžanom chýbali dôležití Bundavica (trest za červenú kartu v predošlom zápase) a Zaťovič, čo bolo na ihrisku cítiť. Naopak, v našom mužstve bolo cítiť sebavedomie, na zápas sme sa mohli pripravovať vďaka odloženému stretnutiu v Bratislave viac ako 2 týždne.

Od úvodu ale začali lepšie domáci. Už v 40. sekunde otvoril skóre po Dojčinovičovej prihrávke Petrušič. Na nepriaznivý vývoj sme však boli pripravení nacvičenou hrou s piatimi hráčmi v poli, ktorú sme poctivo analyzovali a trénovali. V prvom polčase to bol však z našej strany festival zahodených šancí, brankára Hodžiča nechali vyniknúť Hernández, Sasák či Korček.

Potvrdilo sa teda staré známe porekadlo nedáš – dostaneš. V 17. minúte Prievidza zahrávala rohový kop, po strele Dojčinoviča videli rozhodcovia Sasákovu ruku v pokutovom území a zákrok vyhodnotili ako penaltový. Ponúknutú výhodu zužitkoval Horvat a zvýšil na 2:0. Priebežný výsledok však neodzrkadľoval dianie na ihrisku. Streliť kontaktný gól sa nám našťastie podarilo veľmi rýchlo. V 19. minúte Serbinovu strelu tečoval pred bránou Horník a svojím piatym tohtosezónnym gólom znížil.

V druhom polčase sme ešte viacej zvýšili našu aktivitu, tímový duch a bojovnosť nás jasne hnali za dobrým výsledkom. Domáci hrozili, no všetky šance kryl Oberman, my sme pokračovali v hre bez brankára vždy, keď to bolo možné. Odmena prišla v 31. minúte. Korček získal loptu pred bránou a za svoju aktivitu bol gólom odmenený Richard Matis. Vyrovnávajúci gól preniesol psychologickú výhodu na našu stranu, odrazu sme mali pred očami aj vidinu víťazstva. Na najlepšej ceste za ním sme boli veľmi dlho. V 37. minúte Serbin z priameho kopu našiel štrbinku medzi brankárovými nohami a prvýkrát v zápase sme sa ujali vedenia.

Bohužiaľ, jednogólové vedenie sme až do konca neudržali. Súper reagoval rovnako hrou v piatich, takmer okamžite sme sa dostali pod tlak. Po nacvičenej akcii vyrovnal v 50 sekúnd pred záverečnou sirénou Fraňo. V divokom závere skončila Kurucova strela z poslednej sekundy iba na brvne, s Prievidzou sme sa tak rozlúčili zmierlivo po výsledku 3:3.

Celý zápas si môžete pozrieť tu.

V tabuľke nám momentálne patrí štvrtá priečka, na tretiu Pinerolu Bratislava strácame dva body. Vedie suverénny Lučenec, ktorý v piatok rozstrieľal Žilinu 19:0. V tabuľke strelcov je na treťom mieste náš Peter Serbin, ktorý strelil v 9 zápasoch už 12 gólov. Prvý je prievidzský Patrik Zaťovič so 16 zásahmi.

Nasledujúci týždeň nás čaká pohárová premiéra, v osemfinálovom východniarskom derby sa v piatok predstavíme na pôde druholigového Bardejova. Na košickej palubovke SOŠ Ostrovského sa v sobotu o 18:00 predstaví Vakatanka Košice, ktorá privíta žilinských mladíkov z Makroteamu.

CopyLeaders Prievidza 3:3 Podpor Pohyb Košice (2:1)