MAJSTROVI SME VZDOROVALI IBA POLČAS

8. kolo Niké Futsal Extraligy pre nás prinieslo futsalový sviatok. Pred zaplnenou halou v Šaci sme privítali minuloročného majstra a tohtoročného účastníka Ligy majstrov, Mimel Lučenec. V zápase dvoch rozdielnych polčasov sme mali síce viaceré skvelé momenty, no po nezvládnutom závere si Lučenec odniesol domov tri body po vysokej výhre 7:1.

Do stretnutia sme vstúpili veľmi dobre, zachytili sme úvod a majstra sme sa nezľakli. Kvalita súpera bola samozrejme obrovská, viac z hry mali Lučenčania, aj my sme sa však vedeli dostať do ojedinelých brejkov a pohroziť Kušnírovi v bráne hostí. Prvú veľkú šancu zápasu mal Fehérvári, v nájazde dvoch proti brankárovi však Ostrákovi neprihral, jeho strelu chytil bravúrnym zákrokom Oberman. V 7. minúte prišiel úvodný gól zápasu, po samostatnej akcii sa presadil Washington Luiz Fernandes a hostia viedli.

Aj napriek nepriaznivému stavu sme čakali na chybu súpera, naším hlavným cieľom bola pozorná obrana. S pribúdajúcimi minútami a aktivitou plných tribún sme sa postupne začali osmeľovať. V 12. minúte sa pekne pred bránou otočil Korček, skvele však zasiahol Kušnír. O niekoľko chvíľ neskôr sme sa po rýchlom protiútoku dostali dokonca do prečíslenia troch proti jednému, finálnu fázu sme ale opäť nezvládli. Proti tak kvalitnému súperovi ako je Lučenec bohužiaľ veľa takýchto šancí nedostaneme, preto nás naša efektivita môže mrzieť. Viacej gólov už diváci v prvom polčase nevideli, do šatní sa odchádzalo za pre nás priaznivého stavu 0:1, ktorý nám stále dával šancu myslieť na bodový zisk.

Vstup do druhého polčasu bol však z našej strany ako zo zlého sna. Už po štrnástich sekundách hry strelil svoj druhý gól v zápase brazílsky legionár Washington a vrátil psychickú výhodu na stranu súpera. Ešte horšie to bolo v 23. minúte, keď si loptu nešťastne tečoval do vlastnej brány Kuruc. V zapätí mal šancu odčiniť svoju chybu na druhej strane ihriska, jeho šancu ale zlikvidoval Kušnír. Práve tu sa zápas lámal na súperovu stranu, náš odpor voči Lučenčanom postupne upadal. O štyri góly sme prehrávali v 28. minúte, zariskovali sme hrou s brankárom Obermanom, čo využil Kušnír a cez celé ihrisko skóroval do našej opustenej brány. Iskru nádeje sme vykresali v 32. minúte, keď sme sa po protiútoku rútili dokonca štyria na brankára, Sasákovu prihrávku využil na svoj piaty tohtosezónny gól „Fidel“ Hernández. Naše nadšenie však opäť rýchlo opadlo, v 35. minúte svojím hetrikovým gólom zvýšil na 1:5 najlepší hráč zápasu Washington. Mrzieť nás môže pokazený záver, kedy sme nemali už dostatok fyzických ani psychických síl a ešte dvakrát sme inkasovali. Góly Grciča a Greška skompletizovali konečný stav 1:7. Trpký koniec nám zobral dobrý pocit z predvedeného výkonu, prehra o 6 gólov bola síce krutá, no vzhľadom na kvalitu súpera zaslúžená.

Nasleduje reprezentačná prestávka, počas ktorej sa môžeme pripraviť na nasledujúce ťažké zápasy. Ten najbližší odohráme až 25. novembra na palubovke ďalšieho favorita z Prievidze.

Futsaloví priaznivci si medzičasom budú môcť vychutnať zápas slovenskej reprezentácie proti Nemecku v bojoch o Majstrovstvá sveta. Výkop je v stredu 9.11. v Leviciach, náš klub reprezentuje v slovenskom výbere brankár Richard Oberman. Chlapcom držíme palce!

Podpor Pohyb Košice 1:7 Mimel Lučenec (0:1)

32. Hernández – 7., 21., 35. Washington, 23. Kuruc vl., 28. Kušnír, 38. Grcič, 38. Greško