OSEMFINÁLOVÁ DRÁMA V BARDEJOVE

Duely Niké Futsal Extraligy spestria v sezóne 2022/2023 konfrontácie tímov v Slovenskom pohári. Desiatku extraligových mužstiev doplnila šestica regionálnych druholigových tímov. Na futsalovú mapu sa vrátili staré známe mená i nádejní nováčikovia, postúpiť chcel každý. Náš tím sa predstavil na horúcej bardejovskej pôde. Hoci Partizán účinkuje v tejto sezóne iba v čerstvo sa rozbiehajúcej II. Lige Futsal – Východ, viaceré známe mená na jeho súpiske sľubovali pre diváka zaujímavý zápas.

Papierové predpoklady sa napokon aj potvrdili. Hráči ako Kuhajdík, Hricov, Beliš či Mikluš nám v spojení s mladíckou dravosťou hráčov futbalového Bardejova, Prešova a Humenného poriadne znepríjemnili pozíciu favorita. Po vyrovnanom prvom polčase a dramatickom závere rozhodol až gól Erika Lukáča v 39. minúte o našom najtesnejšom víťazstve 3:2.

Je potrebné dodať, že náš výkon počas celého zápasu nespĺňal kritériá, ktoré sa očakávajú od tímu bojujúceho o medaily v Niké Futsal Extralige. Od začiatku nám viazla medzihra, chýbala presná prihrávka či aspoň krajší moment v ofenzíve. Skúšali sme aj v Prievidzi osvedčenú hru s piatimi hráčmi v poli a prázdnou bránou, tá nám však tiež priniesla paradoxne viac strát lôpt ako vyložených šancí. Výsledkom zaspatého úvodu bol Miklušov gól v 8. minúte na 1:0 pre Bardejov. Domácich sme však nenechali dlho vo vedení, zisk lopty na súperovej polovici ihriska využil Korček na vyrovnanie. V prvom polčase už gól nepadol, oba tímy čakali na chybu súpera či nejakú individuálnu akciu.

S pribúdajúcim časom sa začalo aj priostrovať, v druhom polčase nazbierali oba tímy po päť faulov, 10-metrový kop však bardejovské publikum nevidelo. Výhodu na našu stranu dostal v 30. minúte opäť Korček, jeho strieľanú prihrávku na zadnú tyčku si nešťastne zrazil do vlastnej brány Juraj Kuhajdík. Namiesto kontrolovania zápasu sme však dostali súpera opäť na koňa. Nekoncentrácia v našich radoch vyústila vo vyrovnávajúci gól Beliša na 2:2, v 34. minúte sa začínalo odznova. Už keď sa zdalo, že diváci uvidia prvé osemfinálové predĺženie, zobral opraty zápasu do vlastných rúk Lukáč a minútu pred koncom nás poslal do štvrťfinále. Víťazstvo to bolo vybojované, no dôležité. Náš tím ukázal, že aj zápas, v ktorom nie sme herne bezchybní, sa dá zlomiť na našu stranu.

Vo štvrťfinále nás čaká ďalší neľahký zápas vonku, tentoraz sa predstavíme na pôde Komárna, ktoré v prestrelke zaskočilo Pinerolu Bratislava a zvíťazilo 9:6 po predĺžení. V ostatných osemfinálových zápasoch potvrdili úlohu favorita extraligisti, najbližšie k prekvapeniu mala Vakatanka Košice, no Makroteam Žilina bol úspešnejší v penaltovom rozstrele. V ďalších štvrťfinálových zápasoch na seba narazia Prievidza a 4FSC Bratislava, Banská Bystrica nastúpi v Leviciach a Žilina privíta doma majstrovský Lučenec.

Najbližší zápas nás ešte ale čaká v Nových Zámkochnedeľu 11. decembra. Pravdepodobne pôjde o náš posledný zápas v roku 2022. Nečaká nás nič ľahké, no i tak veríme, že si prinesieme tri body, potvrdíme tretie miesto v tabuľke a víťazne sa naladíme na nové začiatky.

Partizán Bardejov BŠK-Futsal 2:3 Podpor Pohyb Košice (1:1)