Z KOMÁRNA VEZIEME ĎALŠIE DÔLEŽITÉ VÍŤAZSTVO

Hoci sa Komárno v ligovej tabuľke pohybuje na spodných priečkach, na domácej pôde je vždy nepríjemným súperom pre každého. Dlhá cesta k maďarským hraniciam vždy preverí naše psychické nastavenie, veď aj v minulej sezóne sme sa v Komárne na body poriadne natrápili. Súpera sme držali v hre o body do posledných sekúnd, výhrou 5:3 sme napokon zvládli nervózny zápas. Doma to bolo úplne o niečom inom, po streleckom koncerte sme zvíťazili 16:3. Na piatkové 7. kolo Niké Futsal Extraligy sme sa poctivo pripravovali s cieľom nič nepodceniť. Duel sme zvládli, zvíťazili 7:2 a pripísali si ďalšie tri body do tabuľky.

Najťažšou otázkou uplynulého týždňa bolo, ako nahradíme vykartovaného strelca Serbina. Nastali viaceré zmeny v zostave, do tímu pribudol mladý talent Michal Kovačevič, kapitán Hernández si zaspomínal na staré časy, obul si strelecké halovky a na staronovej pozícii pivota predviedol svoje umenie.

Úvod zápasu priniesol opatrné vyčkávanie, ani jeden tím nechcel spraviť chybu. Pozornou obranou sme sa snažili nepúšťať húževnatého súpera do šancí a čakať na svoje príležitosti. Prvý gól videli diváci v 5. minúte. „Jerry“ Gluchman získal loptu a prudkou strelou prekonal domáceho kapitána Jurčinu v bráne Komárna.

Na 2:0 sme zvýšili v 8. minúte. Oberman prečítal súperovu rozohrávku, zavelil do útoku a peknou prihrávkou našiel na zadnej žrdi Hernándeza. Tretí gól padol v 13. minúte, dvojica Korček – Kovačevič ukázala skvelú súhru a strelecký inštinkt Kovačeviča nám priniesol trojgólové vedenie. Čisté konto sme však do polčasu neudržali, po priamom kope dorazil odrazenú loptu do našej siete Hegedüs. Aj napriek rozdielu dvoch gólov ešte nebolo o ničom rozhodnuté, Komárno neskladalo svoje zbrane. Dôležitým momentom bol gól Sasáka, ktorý nám pár sekúnd pred polčasom vrátil pokoj na naše halovky.

Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu ako ten prvý. Namiesto naháňania sa za gólmi sme sa sústredili na obrannú fázu, trpezlivo sme vyčkávali. Odmenou nám bol piaty gól, rýchly protiútok zaklincoval strelou špicom „Fidel“ Hernández. Komárno vykresalo iskru nádeje v 31. minúte, keď sa druhýkrát trafil Hegedüs. Výrazné zdramatizovanie však už neprišlo, práve naopak. V 38. minúte sa do prázdnej brány presadil Korček a minútu pred koncom po rýchlom protiútoku kompletizoval konečný stav 2:7 Gluchman.

„Zápas proti Komárnu bol mojím prvým v najvyššej futsalovej súťaži. Debut som okorenil aj gólom. O to viac ma teší, že gól padol po signále, ktorý sme trénovali deň pred zápasom na tréningu. V zápase som mal ešte 2-3 šance, ktoré musím premieňať. Avšak najdôležitejšie je to, že tri body sme priniesli domov,” zhodnotil zápas Michal Kovačevič.

Výhra 7:2 nás upevnila na tretej priečke. Máme rovnaký počet bodov ako suveréni ligy Lučenec a Prievidza, oba tímy však majú až dva zápasy k dobru. Pred štvrtými Levicami máme dvojbodový náskok. V tabuľke strelcov je stále na druhom mieste Serbin s 11 gólmi.

Práve proti majstrovi z Lučenca sa predstavíme v najbližšom domácom zápase. Výkop je v tradičnom čase v piatok20:00SOŠ Šaca. Mimel sa minulý týždeň predstavil v hlavnom kole Ligy majstrov. Medzi 32 najlepšími tímami v Európe nezanechal vôbec zlý dojem, po cennej remíze proti českému majstrovi FK Chrudim si poradil s macedónskym Shkupi 4:0, v rozhodujúcom zápase o postup medzi najlepších 16 padol len proti luxemburskému Differdange 1:3. O kvalitu teda nebude núdza, veríme, že nás príde podporiť čo najväčší počet fanúšikov.

Futsal Team Komárno 2:7 Podpor Pohyb Košice

17., 31. Hegedüs – 5., 39. Gluchman, 8., 27. Hernández, 13. Kovačevič, 20. Sasák, 38. Korček