Z ANGELS ARÉNY S VÍŤAZNOU ROZLÚČKOU

Trináste kolo 1. SLF prinieslo domáci zápas s Novými Zámkami. Po vysokej prehre v Lučenci sme mali jasnú úlohu vrátiť sa späť na víťaznú koľaj a odčiniť zlý predvedený výkon. Špeciálnou motiváciou bol aj fakt, že náš domáci stánok čaká dlhá 18-mesačná rekonštrukcia, zápas s juhoslovenským protivníkom mal byť teda veľkolepou rozlúčkou.

Náš plán začal dostávať vážne štrbiny ešte pred úvodným hvizdom. Počas týždňa v našom tíme šarapatil koronavírus, ktorý zo zostavy vyradil Vilkovského, Fedora a Kuruca a v neposlednom rade aj trénera Bača. Toho napokon nahradil odchovanec košického futsalu a účastník nedávneho úspešného EURA Anton Brunovský, ktorý sa ešte pred týždňom predstavil ako zastupujúci tréner na lavičke Lučenca.

Už teraz čakám, kde budem trénovať budúci týždeň,“ rozosmial sa Brunovský v rozhovore pre kosiceonline.sk. „Ale nie, z mojej strany je to taká nezištná výpomoc. S Rišom fungujeme aj na reprezentačnej sfére a v Košiciach som sa snažil pomôcť juniorke. Lučenec mi teraz umožnil zaskočiť v tejto úlohe a som im za to vďačný.

Trénerskú premiéru na košickej lavičke zvládol na výbornú. Triumf sa však nerodil vôbec ľahko. Novozámčania síce pricestovali na východ iba so šiestimi hráčmi do poľa, no počas celého zápasu nám robili značné problémy.

Skóre otvoril už v 1. minúte mladý Richard Matis, ktorý si svoj krásny prienik namieril priamo medzi troch hráčov súpera a zakončil okolo hosťujúceho brankára. Novým Zámkom sa podarilo vyrovnať v 4. minúte po našej nedôraznej rozohrávke. Kapitán Molda vystihol prihrávku, prihral Richardovi Maríkovi a ten prestrelil Pellu. Strhnúť vedenie na našu stranu sa nám podarilo už o niekoľko sekúnd neskôr. Bačo potiahol rýchlu akciu a našiel Dávida Trojana, ktorý prvý raz v zápase pálil ostrými. Ešte krajšie to bolo v 20. minúte, keď Terpajov skvelý zisk lopty využil kanonier Seman na tretí gól v sieti hostí. Do polčasu však stihol padnúť ešte jeden gól. Rýchly protiútok dvoch proti jednému skončil gólom Vargu na 3:2 iba pár sekúnd pred polčasovou sirénou.

Do druhého polčasu sa išlo za stavu oveľa viac vyrovnaného, ako by diváci mohli očakávať pri pohľade na tabuľku. V 23. minúte zvýšil na 4:2 opäť Seman svojím šiestym gólom v sezóne, na „zadnej“ ho našiel ďalšou peknou prihrávkou Bačo. Nezlomní Novozámčania sa však nevzdali a bojovali ďalej. V 28. minúte znížil kontaktným gólom Varga. Spornú situáciu priniesla 33. minúta. Pri samostatnom úniku Kucharoviča najprv skvelo zasiahol Pella, ktorý už bol však na dorazenú loptu prikrátky. Tú zastavil na bránkovej čiare Bačo podľa posúdenia hlavných arbitrov rukou. Nasledovala tak červená karta a pokutový kop. V psychologickom súboji brankára Pellu proti strelcovi Maríkovi bol úspešnejší druhý menovaný a stav bol vyrovnaný 4:4.

Záver zápasu bol mierne nervózny na oboch stranách. Rozuzlenie priniesla 34. minúta a gól hrdinu zápasu Dávida Trojana. Košický kapitán Antonio „Fidel“ Hernández ho našiel na zadnej tyčke a na radosť všetkých priaznivcov lopta skončila v sieti. V nasledujúcich momentoch sa ukázala dôležitosť dvojice „Fidel“ Hernández a Tomáš Gajdoš. Svoje skúsenosti aj z majstrovskej sezóny 2009/2010 v drese košického RCS využili dokonale a stali sa lídrami mladého tímu v napínavom závere. Bojovným obetavým výkonom, súdržnosťou a spolupatričnosťou ich doplnil každý jeden hráč na ihrisku, niekoľko spoľahlivých zákrokov pridal Pella, a tak výsledkom bola ubránená niekoľkominútová súperova hra bez brankára. Nič na tom nezmenila ani strela do tyčky v posledných sekundách zápasu. Vydreté tri body pre nás budú snáď odrazovým mostíkom do ďalších zápasov.

Vzhľadom na postavenie v tabuľke sa možno čakalo niečo iné a my sme zápas podceniť nechceli. Bojovali sme a hoci to herne nebolo najlepšie, dali sme do toho srdiečko. Zomkli sme sa a máme víťazstvo,“ tešil sa Dávid Trojan.

Za mňa jednoznačne jeden z fyzicky a rovnako tak aj psychicky najnáročnejších zápasov tejto sezóny. Od posledného zápasu sme asi všetci potrebovali celotýždňový reset hláv. Počas týždňa nám vypadlo viacero základných opôr mužstva, no aj skrz to sme boli presvedčení o tom, že body musia ostať u nás. Hoci to bolo futsalovo od nás slabšie, som hrdý na každého jedného hráča, pretože dnes sme tam všetci nechali srdiečko,“ zhodnotil náročné stretnutie líder tímu Sebastián Bačo.

Nasledujúci zápas nás čaká v piatok 18. februára na palubovke Prievidze. Tá sa na zimnom prestupovom trhu poriadne činila a priniesla niekoľko balkánskych legionárov. Posledné výhry 11:2 s Komárnom a 9:0 s 4FSC Bratislava naznačujú, že určite nepôjde o ľahký duel.

Podpor Pohyb Košice – MŠK Nové Zámky 5:4 (3:2)

Góly: 1. Matis, 5. Trojan, 20. Seman, 23. Seman, 34. Trojan – 4. Marík, 20. Varga, 28. Varga, 33. Marík