VÝKON V PRIEVIDZI NA BODY NESTAČIL

V 14. kole 1. SLF sme sa predstavili na palubovke posilnenej Prievidze. Za domácich sa v zostave objavili aj zimné posily – Chorváti Petrušič a Horvat a Bosniak Bundavica. Práve toto trio bolo kľúčovým pri víťazstve domácich v pomere 4:1.

Úvod zápasu symbolizovalo veľké tempo a vysoký pressing, ktorý na nás súper vyvíjal. Rezultovalo to niekoľkými stratami lôpt a šancami na prievidzskej strane. Šancu Horvata aj Bundavicu ešte dokázal pokryť Oberman, no úvodný nápor domácich napokon priniesol aj gólové vyvrcholenie po strele Petrušiča, ktorý zakončil rýchly brejk v 8. minúte. Individuálna kvalita a fyzické nasadenie domácich nám robilo problém počas celého prvého polčasu a k šanciam sme sa dostávali len výnimočne. Naopak, Oberman v našej bráne musel vytiahnuť nejeden zákrok, aby nás udržal v zápase. Našou najväčšou ofenzívnou zbraňou bola spolupráca Vilkovského a Gluchmana, ktorá priniesla niekoľko sľubných šancí, no ani jeden gól. Najbližšie sme k nemu boli krátko pred polčasovou prestávkou, no prekonaného brankára Hodžiča dokázali na bránkovej čiare zastúpiť spoluhráči. Prišiel tak trest, nakopnutá lopta na domáceho Sobotu a v 18. minúte gól na polčasových 2:0.

V druhom polčase bolo naším cieľom streliť čo najrýchlejší kontaktný gól a pokúsiť sa zvrátiť nepriaznivo sa vyvíjajúci priebeh zápasu, no stal sa presný opak. Po strate lopty na vlastnej polovici v 23. minúte zvýšil Dojčinovič na 3:0. O minútu neskôr definitívne zlomil naše nádeje Fraňo gólom na hrozivých 4:0.

Aj napriek veľkej snahe sa nám nepodarilo presadzovať sa proti fyzicky dobre pripraveným domácim. Naša kombinácia viazla prevažne na skvele hrajúcom Bundavicovi, bosniackom reprezentantovi, ktorý sa predstavil aj na nedávnom EURE 2022 v Holandsku. Malú iskierku nádeje nám vykresala hra bez brankára. Prievidžanov sme zatlačili na svoju polovicu v hre 5 na 4. Gluchman potvrdil rolu nášho najlepšieho strelca a tečovanou strelou znížil na 4:1. Pokračovali sme v nápore, no ďalšie góly už nepadli do našej odkrytej, ani domácej zamurovanej brány. Pred súperom sme sa museli skloniť a pripísali sme si tretiu tohtoročnú prehru.

Na zápas sme sa poctivo pripravovali, hru súpera sme analyzovali. Zahraniční hráči nás aj tak predčili, a tak výsledok je pre nich úplne zaslúžený. V našom mužstve už dlhšie šarapatí Covid – Omikron, postupne si ním prešli skoro všetci hráči, tak dúfam, že už sa budeme môcť v plnej sile sústrediť na ďalšie zápasy. Potrebujeme v nich víťaziť, aby sme potvrdili naše postavenie v tabuľke. Najbližšie nás čaká doma Komárno,“ zhodnotil posledné udalosti v mužstve tréner Richard Bačo.

Odčiniť nepriaznivý výsledok sa pokúsime už v piatok 25. februára o 20:00 v domácom zápase proti spomínanému Komárnu. Kvôli už prebiehajúcej rekonštrukcii Angels Arény hostí privítame netradične v Hádzanárskej hale Slavomíra Šipoša (za Hornbachom).

CopyLeaders Prievidza – Podpor Pohyb Košice 4:1 (2:0)

Góly: 8. Petrušić, 18. Sobota, 23. Dojčinovič, 24. Fraňo – 28. Gluchman