PO PRESTÁVKE SME ZAČALI VYSOKOU PREHROU

PO DLHEJ PRESTÁVKE SME ZAČALI VYSOKOU PREHROU

Po úspešnom EURE sa slovenský futsal vrátil späť na ligové palubovky. Po takmer dvojmesačnej pauze nás hneď na úvod jarnej časti čakal súper najvyššieho ranku. V Lučenci na ihrisku úradujúceho slovenského majstra sme dokázali udržať krok s favoritom iba prvý polčas a po výbuchu v druhom polčase sme prehrali zahanbujúco 10:1.

Úvod stretnutia priniesol viacero sľubných šancí na jednej či druhej strane. Vedenia sme sa ujali v 3. minúte po Gluchmanovej strele k žrdi. Po góle volalo viacero našich šancí, v úniku sám proti brankárovi sa nepresadili Vilkovský ani Horník, brazílsky brankár Olinha zlikvidoval aj šancu Bača. Trest prišiel v 12. minúte, keď dorážku po priamom kope dopravil do siete domáci Směřička. Ten istý hráč potvrdil dobrú streleckú formu z EURA a v 17. minúte strelou k bližšej tyči strhol vedenie na stranu Lučenca. Do šatní sa odchádzalo za stavu 2:1.

Motivovaní výkonom z prvého polčasu sme mysleli na možné prekvapenie a naším cieľom bolo priniesť si domov aspoň bod. Druhý polčas sa však pre nás zmenil na úplnú katastrofu a výsledkom bola „desiatka“ v našej sieti.

Na rozdiel dvoch gólov po našej strate lopty zvýšil Serbin v 24. minúte. V 28. minúte po našom nedôraznom bránení zvýšil na rozdiel troch gólov Petersson Bruno. Iskierku nádeje nám nepriniesla ani spolupráca Kuruca s Bačom, rovnako ako pri nájazde Vilkovského zasahoval v druhom polčase košický odchovanec Kušnír v bráne Lučenca.

Zlom prišiel v rozmedzí 32. a 34. minúty, kedy sme inkasovali až šesťkrát a zápas sa zmenil na exhibíciu pre domácich divákov. Postupne sa presadili Feherváry, Ostrák, Meszároš, Serbin a znova Ostrák. Brankára Obermana striedal mladý Belenyesi, no po niekoľkých sekundách ho znova prekonal Směřička. Do konca stretnutia už gól nepadol, naše šance zlyhali na zlej efektivite, 10-metrový pokutový kop Grciča zneškodnil Belenyesi.

Pre mynovohrad.sme.sk zhodnotili zápas zástupcovia oboch tímov:

Anton Brunovský (zastupujúci tréner Lučenca): „V prvom polčase sme sa rozbiehali trochu ťažšie, začali sme s nízkou obranou. Chceli sme tak trochu oťapiť súpera a vychádzať z dobrej defenzívy do protiútokov. To sa nám však nedarilo, bolo to trochu rozhárané. Naša horšia defenzíva sa podpísala aj pod inkasovaný gól v úvode stretnutia. Našťastie, zlomilo sa to v polčase – čo sa týka ofenzívy aj defenzívy. Súpera sme začali viac napádať, z čoho pramenili viaceré chyby na strane Košíc a tie sme využili na väčšinu gólov, ktoré sme potom strelili.“

Richard Oberman: „Tento zápas sa mi hodnotí veľmi ťažko. V druhom polčase sme úplne vybuchli, najmä ak vezmem do úvahy, že v prvom polčase sme bojovali a odohrali výborných dvadsať minút s týmto kvalitným súperom. Akoby sme hlavami zostali v šatni a ten debakel nie že mrzí, ale dosť bolí. Bude sa nám z toho ťažko dostávať, no už je to za nami, musíme dnešný zápas hodiť za hlavu a pripraviť sa na ďalší domáci duel, v ktorom sa pokúsime odčiniť túto prehru.“

Po krutej facke v prvom zápase po prestávke sme tak dopadli tvrdo na zem. Piatkový výkon je potrebné čo najrýchlejšie hodiť za hlavu a v nasledujúcich zápasoch potvrdiť, že vysoké ambície klubu nie sú len prázdnymi rečami. Šanca na to bude už v piatok v rozlúčkovom zápase v Angels Aréne, ktorá sa po ňom dočká rekonštrukcie. O 20:00 privítame Nové Zámky.

MIMEL Lučenec – Podpor Pohyb Košice 10:1 (2:1)
Góly: 12., 17., 34. Směřička, 24., 34. Serbin, 28. Bruno, 32. Fehérvári, 33., 34. Ostrák, 34. Meszároš – 3. Gluchman