PROTI KOMÁRNU NAJVYŠŠIE VÍŤAZSTVO V ROČNÍKU

Zápas 15. kola 1. SLF sme odohrali v prechodnom domove v Hádzanárskej hale Slavomíra Šípoša. Súpera z Komárna sme rozstrieľali pomerom 16:3 a pripísali sme si najvyššie víťazstvo tejto sezóny.

Do zápasu zasiahlo všetkých 12 hráčov našej súpisky, pričom okrem prihrávajúceho kapitána „Fidela“ Hernándeza sa všetci zapísali aj do streleckej listiny. V bránke v prvom polčase Oberman prenechal miesto mladému Belenyesimu, ktorý si pripísal ďalšie cenné odchytané minúty.

Do zápasu som nastúpil za už rozhodnutého stavu 4:0 v 12. minúte, takže sa mi chytalo o to ľahšie,“ priblížil svoje pocity po zápase. Formu si preniesol z nedávneho dvojzápasu reprezentačnej „19-ky“ v Taliansku, kde v druhom zápase pri prehre 1:2 predviedol dokonca s kapitánskou páskou na ruke perfektný výkon. „Prvým zákrokom som sa chytil, poďakovať musím aj mojím spoluhráčom, že ma v niektorých situáciách podržali. Som rád za výhru a tri body, mrzia ma však tri inkasované góly. Ďakujem trénerovi Bačovi a Rišovi Obermanovi za poskytnutú šancu.“

Stretnutie malo od začiatku jednoznačný priebeh. Skóre po rýchlom protiútoku otvoril v 2. minúte Bačo. Druhý gól priniesla 6. minúta. Po skvelom zisku lopty dotiahol Terpaj k dokonalosti presnou strelou svoju samostatnú akciu. V 11. minúte po samostatnom prieniku Gluchmana dorazil loptu do odkrytej brány Seman. Už o pár sekúnd ďalší rýchly protiútok zakončil delovkou Horník a vyhrávali sme o 4 góly. Jeden z nacvičených signálov sme pretavili v gól po spolupráci Hernández – Horník – Gluchman. Pre „Jerryho“ to bol už dvanásty tohtosezónny gól, ktorým potvrdil pozíciu nášho najproduktívnejšieho hráča. Šiesty gól si hostia strelili nešťastne sami, siedmy pridal kanonier Seman. Na polčasových 8:0 zvyšoval svojím premiérovým gólom v aktuálnej sezóne Gajdoš.

Po prestávke prišlo mierne poľavenie z našej strany, čo hostia využili na zníženie. Na 8:1 znižoval Taibl, na 8:2 Nguyen Cong. Komárno sa snažilo pribrzdiť náš nápor hrou bez brankára. Využil to Gluchman, ktorý prihrávkou pred prázdnu bránu vyzval na gól Kuľhu – 9:2. Jubilejný desiaty gól prišiel po individuálnej akcii Matisa. Ten si postupne spravil kužele zo všetkých protihráčov a skóroval. Nacvičený signál sme predviedli aj v 34. minúte, Fedor strelou „popod zem“ prekvapil všetkých a pridal jedenásty gól. Chuť strieľať sme však naďalej nestrácali. Po niekoľkých spoločných akciách pridala dvojka Bačo – Kuruc ďalšie dva góly, rozdelili si ich po jednom. V 36. minúte po ďalšej peknej akcii našiel Terpaj Bača a ten skompletizoval už tretí hetrik v sezóne. Kanonierske vlohy ukázal ešte dvomi gólmi Vilkovský, za Komárno znížil na konečných 16:3 Benča.

Najbližší zápas odohráme v piatok 4. marca v Bratislave proti domácemu 4FSC.

Podpor Pohyb Košice – Futsal Team Komárno 16:3 (8:0)

Góly: 2. Bačo, 6. Terpaj, 11. Seman, 11. Horník, 15. Taibl vlastný, 15. Gluchman, 17. Seman, 18. Gajdoš, 28. Kuľha, 30. Matis, 34. Bačo, 34. Kuruc, 34. Fedor, 36. Bačo, 38. Vilkovský, 40. Vilkovský –  25. Taibl, 26. Nguyen Cong, 40. Benča