VÝHRA V LEVICIACH PO SKVELOM TÍMOVOM VÝKONE

Úvod tejto sezóny Niké Futsal Extraligy nás nezachytil v najlepšej fyzickej ani hernej forme. Priveľa zranení či chorôb sa podpísalo pod prejav mužstva na palubovke, čoho výsledkom bola domáca prehra s Pinerolou Bratislava. Reakcia však prišla najlepšia možná. V piatkovom náročnom zápase na horúcej levickej pôde sme predviedli aj v oklieštenej zostave snáď najlepší taktický výkon v sezóne a pripísali si tri body po víťazstve 4:1.

Stretnutie bolo od začiatku nesmierne vyrovnané, šance na úvodný gól mali obidva tímy. Lazaret v našom mužstve pokračoval aj počas minulého týždňa, hráči vypadávali dni či doslova hodiny pred výkopom. Taktika bola teda jasná. Poctivou obranou na vlastnej polovici nepustiť súpera do vedenia a počkať si na svoje šance.

Najväčšiu šancu prvej časti zápasu mal náš kapitán a jeden z najlepších hráčov stretnutia Hernández, zblízka ale nedokázal prekonať domáceho brankára Kúdelu. Svoje šance mali aj Levičania, pri všetkých ale spoľahlivo zasahoval Oberman. Úvodný gól stretnutia prišiel v 17. minúte. Aktívnou hrou s brankárom Obermanom sme viackrát v prvom polčase dokázali zatlačiť domácich na svoju polovicu, výsledkom čoho boli štandardné situácie. Po jednej z nich Hernández našiel peknou prihrávkou kanoniera Serbina a vyhrávali sme 1:0.

Z vedenia sme sa však netešili dlho. Keď sa už zdalo, že si jednogólové vedenie udržíme až do polčasového hvizdu, našiel Budovec dlhou prihrávkou domáceho kapitána Rakicu, ktorý svojím šiestym gólom v sezóne vyrovnal 40 sekúnd pred prestávkou. Ani to však ešte nebolo z prvej polovice zápasu všetko. Rozohrávku domácich prečítal skvele hrajúci Horník, hlavou posunul loptu na Serbina a najlepší ligový strelec navrátil 17 sekúnd pred prestávkou vedenie na našu stranu.

Druhý polčas sprevádzala ešte väčšia bojovnosť a snaha strhnúť vyrovnaný zápas na svoju stranu. Levice začali brániť agresívnejšie, my sme si pomáhali dlhými loptami na Serbina či Korčeka. Práve druhý menovaný pridal v 34. minúte náš tretí gól a zvýšil na 3:1. Po Obermanovej prihrávke, mimochodom už štvrtej gólovej v tejto sezóne, sa Korček vydal drzo priamo medzi súperových brániciach hráčov a strelou špicom poslal loptu do siete.

Domáci tým reagoval hrou bez brankára. Nacvičené herné situácie im priniesli niekoľko šancí. Čo však nezlikvidoval skvelý Oberman, s tým nám pomohla aj športová šťastena. Skvelý a organizovaný tímový výkon v obrane bol jasným príkladom toho, čo tento tím dokáže, ak ťahá za jeden povraz. Všetci hráči bojovali jeden za druhého, pragmatickosť a efektivita priniesli svoje ovocie. V závere ešte 3 sekundy pred záverečnou sirénou skompletizoval hetrik hrdina Serbin a upravil konečný výsledok na 4:1. Zároveň desiatym gólom v sezóne potvrdil pozíciu na čele tabuľky strelcov.

Z Levíc si tak vezieme dôležité tri body. Ešte viac ako pozitívny výsledok však môže tešiť skvelá atmosféra na ihrisku i na lavičke, ktorú tím vytvoril. Tú snáď prenesieme aj do ďalších zápasov.

Po zranení sa k skvelým výkonom vracia Richard Matis, ktorý bol dôležitou súčasťou: „Som veľmi rád, že som sa mohol po zranení vrátiť a pomôcť mužstvu získať dôležité tri body. Ukázali sme tímového ducha, jeden za druhého sme bojovali, čo nakoniec vyústilo do víťazstva. Verím, že nás táto výhra nakopne a zvládneme aj nasledujúce zápasy.“

Rovnako pozitívne hodnotil zápas aj Ferko Horník: „Na zápas s Levicami sme vycestovali v oklieštenej zostave. Pre choroby a zranenia sme zvolili taktiku vychádzajúcu zo zabezpečenej obrany. Zápas bol veľmi vyrovnaný, šance boli na oboch stranách. Brankári oboch tímov pochytali, čo mohli, no zápas sme zlomili tímovou bojovnosťou a samozrejme vďaka individuálnym kvalitám v útoku a obrane.“

Potvrdiť získané tri body budeme môcť už v piatok 21. októbra v domácom zápase proti Banskej Bystrici. Repríza minuloročného semifinále sľubuje opäť vyrovnaný duel. Bystričania sú so šiestimi bodmi a zápasom k dobru na priebežnej siedmej priečke, my sme tretí za vedúcim Lučencom a Prievidzou.  Výkop bude tradične o 20:00 v SOŠ Šaca, všetkých fanúšikov srdečne pozývame.

Futsal Team Levice 1:4 Podpor Pohyb Košice (1:2)