PRVÁ VÝHRA PROTI BANSKEJ BYSTRICI

Šieste kolo Niké Futsal Extraligy prinieslo reprízu minuloročného semifinále. Na domácej palubovke sme sa predstavili proti súperovi z Banskej Bystrice. MIBA nebola v minulej sezóne naším obľúbeným protivníkom, zo štyroch vzájomných zápasov sme dva remizovali a dva prehrali, preto sme túto nepríjemnú sériu chceli ukončiť prvým domácim víťazstvom.

Do zápasu sme vstúpili výborne. Už v druhej minúte Korček samostatnou akciou vyzval na skórovanie Lukáča a ujali sme sa vedenia. Ešte krajšie to bolo v 5. minúte. Po rohovom kope ukázal Korček aj svoj dôraz pred bránou, hoci platnosť gólu musel potvrdiť až hlavný rozhodca. Kuriózny gól nalomil psychiku súpera, v úvode zápasu sme boli lepším mužstvom, vytvárali sme si kopec gólových šancí.

Na rozdiel troch gólov zvyšoval v 9. minúte opäť Lukáč, peknou prihrávkou ho pred prázdnou bránou našiel Kuruc. Do polčasu sme stihli pridať ešte ďalšie dva góly. V 12. minúte Horník tečoval Sasákovu prihrávku a lopta sa dokotúľala až do siete. Piaty gól do Pechovej svätyne pridal mladý talent William Leško v 16. minúte. Po priamom kope ukázal svoju silnú ľavačku a pripísal si premiérový gól v seniorskej súťaži. Polčasový výsledok 5:0 nám dal možnosť s pokojom skúšať nacvičené veci z tréningov, využiť všetkých hráčov na súpiske a skúšať rôzne herné varianty.

V druhom polčase Banská Bystrica zabrzdila náš rozlet hrou bez brankára, tempo zápasu sa spomalilo a boli sme nútení poctivo brániť na našej polovici. Ani to náš však nezastavilo a súpera sme gólovo vôbec nešetrili.

Najkrajší moment zápasu prišiel v 21. minúte. Kuruc našiel po rohovom kope Gluchmana, ktorý ukázal svoju kopaciu techniku a strelou z voleja takmer roztrhol sieť. Už o pár sekúnd neskôr sa nedal zahanbiť ani Korček. Svojím technickým nadaním sa najprv pekne zbavil hráča a potom chladnokrvne obišiel brankára. Na svetelnej tabuli svietil stav už 7:0.

V 24. minúte sa zapísal do streleckej listiny aj najlepší ligový strelec Serbin. Po zaváhaní v súperovej rozohrávke pridal do odkrytej bystrickej brány už svoj jedenásty gól v sezóne. O niekoľko sekúnd neskôr za hostí znižoval Prokaj v pokračujúcej hre bez brankára. V 25. minúte sa do štatistík zapísal druhýkrát Horník po krásnej prihrávke Serbina, hostia reagovali znížením v 28. minúte. Posledné slovo zápasu sme však mali my, do prázdnej brány najprv skompletizoval hetrik Horník, v 35. minúte na konečných 11:2 zvýšil kapitán Hernández.

Jediným negatívom v zápase bola červená karta Serbina v 33. minúte po ostrom zákroku. V nasledujúcich zápasoch si teda budeme musieť poradiť aj bez nášho top kanoniera. Ten najbližší nás čaká už v piatok 28. októbra v Komárne.

Zápas s Pinerolou nás zrazil späť na zem. Niečo sme si povedali a našťastie to už vyzerá inak. Musíme však pokračovať v poctivých výkonoch, pretože iba to je cesta. Teší ma, že sa presadili aj mladí chlapci, pretože to je naša filozofia,“ hodnotil zápas pre kosiceonline.sk hetrikový hrdina Horník. Na toho mohol nadviazať aj Korček, tretí gól však nepridal. „Veru, mohol som mať aj hetrik. Na konci som trafil tyčku, ale to už nevadí. Podstatné je, že sme hladko vyhrali. Zahrali si všetci chlapci, gól strelil aj sedemnásťročný Willko Leško a takýto zápas bol výborný pre celú kabínu. Chceli sme samozrejme vyhrať, ale takéto skóre nás prekvapilo. Konečne sme však boli efektívni a sme radi, že to dopadlo takto.

Podpor Pohyb Košice – MIBA Banská Bystrica 11:2 (5:0)

2., 9. Lukáč, 5., 22. Korček, 12., 25., 29. Horník, 16. Leško, 21. Gluchman, 24. Serbin, 35. Hernández – 24. Prokaj, 28. Serbin vlastný