VONKU S ĎALŠÍMI TROMI BODMI

V štvrtom kole 1. SLF nás čakal náročný výjazd na horúcu pôdu Nových Zámkov. Po bojovnom výkone proti Lučencu, ktorý ale nepriniesol žiadne body, bolo naším cieľom vrátiť sa na víťaznú vlnu.

V úvode stretnutia sme začali aktívne, vypracovali sme si niekoľko šancí, no paradoxne to boli domáci, ktorí otvorili skóre. Brankár Oberman vyviezol loptu na súperovu polovicu, kde sme ju ale stratili a v 5. minúte Bacho dopravil loptu cez celé ihrisko do našej opustenej brány.

Viaceré akcie prvého polčasu stroskotali na našom slabom pohybe. Statické posúvanie lopty nemalo prakticky žiaden význam. Zlom prišiel až v 11. minúte. Bačo si nabehol na Kurucovu prihrávku, nepodarilo sa mu síce zakončiť, no výborný inštinkt ukázal Trojan, ktorý pohotovo získal loptu späť a pomedzi nohy brániacich hráčov dostal loptu do brány.

Do polčasového hvizdu zaujali už len dve obrovské tutovky Bača a Fedora, ktorí ale pohrdli opustenou bránou. Do kabín sa tak obe mužstvá pobrali za nerozhodného stavu 1:1.

Druhý polčas odštartoval šancou Korčeka, ktorého strelu výborne vytlačil domáci brankár Lengyel. Vedenie na svoju stranu však mohli strhnúť aj domáci, strelu Marcela Maríka z bránkovej čiary perfektným zákrokom vyberal Fedor. Gól prišiel napokon v 26. minúte. Korček po niekoľký raz ukázal technické schopnosti, obišiel protihráča a strelu namieril presne k žrdi.

Vyrovnanie prišlo už o minútu neskôr. Akcia domáceho Procháczku vyústila do nebezpečnej situácie, po ktorej rozhodca odpískal pokutový kop. Zodpovednosť zobral na svoje plecia Richard Marík a premenil. Začínalo sa odznova, 2:2.

Na ďalší gól opäť nemuseli diváci čakať dlho. Ďalšia akcia mladíkov priniesla prihrávku Bača Kurucovi, ten našiel pred bránou voľného Fedora, ktorý netradične pravou nohou zaznamenal svoj premiérový ligový gól.

Upokojenie priniesol v 29. minúte náš štvrtý gól. Gluchman nastrelil svojou delovkou z autového kopu brankára, ktorý loptu nešťastne tečoval. Gól bol zapísaný ako vlastný. Gluchman v 33. minúte pridal aj ďalší gól po rýchlom protiútoku 3 na 2. Konečný stav nezmenila ani súperova hra bez brankára až do konca zápasu. Vedenie sme si ustrážili.

Zápas zhodnotil tréner Richard Bačo: „Na súboj v Zámkoch sme sa pripravovali dôsledne. Mužstvo poznám, majú šikovných mladých futsalistov, ktorí sú v ofenzíve veľmi silní. Zo začiatku sme zvolili stiahnutú obranu, nechali sme domácich hrať. Po prvom inkasovanom nešťastnom góle sme obranu vysunuli a chceli donútiť súpera chybovať. Darilo sa nám to, nevedeli sa dostať do kombinačnej hry. Naša kombinácia a rotovanie hráčov hlavne v prvom polčase nebolo ideálne a po tom, čo sme trestuhodne zahodili šance do prázdnej bránky, boli sme spokojní s polčasovou remízou. V prestávke som nabádal hráčov, aby hrali jednoduchšie, hlavne zlepšili pohyb a sústredili sa na zakončenie. Zlomový bol gól Fedora na 3:2. Potom sme už ovládli hru, spresnili kombináciu a prichádzali šance. Po dvoch úspešných zásahoch Gluchmana sme už ustrážili výsledok a tak si vezieme zo Zámkov dôležité 3 body do tabuľky.“

V nej sa nachádzame na 5. mieste len bod za druhou Banskou Bystricou. V najbližšom domácom zápase sa predstavíme v piatok o 20:00 proti Prievidzi.