KAPITÁN HERNÁNDEZ: PRIPOMÍNA MI TO ZLATÉ ČASY

PROTI PRIEVIDZI VYSOKÉ VÍŤAZSTVO

Vysoké domáce víťazstvo, jedenásť gólov, dva hetriky, všetkých desať hráčov a traja brankári v akcii. To všetko mohli diváci vidieť v piatkovom domácom dueli proti Prievidzi, ktorý sme ovládli presvedčivo 9:2.

Základom debaklu bol vydarený úvod zápasu. Súpera sme aktívne napádali už od prvého striedania. Úvodný gól priniesla 5. minúta. Po Gluchmanovej strele si  Seman perfektne zakryl loptu v pokutovom území a ľavačkou ju upratal do brány. V 8. minúte ukázal technickú kvalitu Korček, ktorý po peknej kľučke našiel na zadnej tyči Fedora a ten netradične hlavou zvýšil na 2:0. Tretí gól v 10. minúte strelil prízemnou strelou z priameho kopu opäť Seman. Na 4:0 zvyšoval v 12. minúte Bačo a prakticky bolo o zápase rozhodnuté. Perfektný prvý polčas ukončil v 20. minúte svojím tretím, hetrikovým gólom Seman. Na palubovku symbolicky pristála šiltovka z hľadiska, ktorá bola dôkazom toho, že Mirovi piatkový zápas skutočne chutil.

Divákov sme bavili aj po prestávke. V 26. minúte špicom prestrelil brankára hostí Bačo. Na neho nadviazal v 29. minúte Trojan zakončujúci exhibičnú akciu do prázdnej brány. To už ale stál v našej svätyni Belenyesi. Bol to práve náš mladý brankár, ktorý o minútu neskôr milimetrovou rozohrávkou naštartoval rýchly protiútok Gluchmana zakončený ôsmym gólom v sietí hostí. Súper sa rozhodol pre hru bez brankára, aby aspoň trošku pribrzdil náš gólový rozlet. Poľavili sme z koncentrácie, čo súper využil gólom Antola na 8:1. V pokračujúcej hre bez brankára pridal gól do opustenej hosťujúcej brány Bačo, ktorý skompletizoval už druhý hetrik v piatom kole súťaže. Konečný stav 9:2 spečatil opäť Antol.

Som veľmi šťastný, že sa mi to podarilo už druhýkrát v sezóne. Nie som z tých, ktorí by mali strieľať góly, ale ak sa dá, tak vždy rád pomôžem,“ povedal Bačo v rozhovore pre kosiceonline.sk. Rovnako šťastný bol aj druhý autor hetriku Seman. „Konečne sa mi podarilo skórovať a ten hetrik je takou čerešničkou. Ďakujem spoluhráčom za prihrávky. Všetky tieto góly by som rád venoval ockovi do nebíčka. Určite nám zhora drží palce,“ ukázal prstom k nebesiam.

Spokojnosť netajil ani kapitán António „Fidel“ Hernández: „Po dvoch výhrach vonku sme chceli konečne bodovať naplno aj v domácom prostredí a potešiť tým našich fanúšikov. Tréner nám prízvukoval, že súpera nemáme podceniť. Cieľom bolo sa naplno sústrediť na náš výkon, ideálne pokračovať v hre z druhého polčasu v Nových Zámkoch.

Úvod do zápasu nám vyšiel výborne, rýchlo sme sa dostali do viacgólového vedenia  a nedovolili sme súperovi chytiť sa. Veľmi ma teší, že sa konečne presadili aj ďalší hráči. Verím, že nám to ako tímu pomôže. V určitých fázach sa nám darilo preniesť do zápasu nacvičené veci z tréningov. Stále je však na čom pracovať, vidím to sám na sebe, vieme, čo jeden od druhého očakávať, začíname sa na ihrisku cítiť.

Najdôležitejšie je, že sa tu tvorí skvelá partia, ktorá si sadla a na ktorej sa dá stavať do budúcnosti. Pripomína mi to zlaté časy Košíc spred pár rokov, keď sme bojovnosťou dokázali poraziť aj lepších súperov. Veľmi ma teší, že môžem byť súčasťou tohto projektu.

V tabuľke sme sa posunuli na štvrté miesto. Tretia 4FSC Bratislava je lepšia len o skóre, na druhú Banskú Bystricu strácame jediný bod. Ligu zatiaľ suverénne vedie Lučenec. V najbližšom šiestom kole sa predstavíme na pôde Komárna, ktorému patrí momentálna siedma priečka.

Podpor Pohyb Košice – Copy Leaders Prievidza 9:2 (5:0)

Góly: 5. Seman, 8. Fedor, 10. Seman, 12. Bačo, 20. Seman, 26. Bačo, 29. Trojan, 30. Gluchman, 37. Bačo  – 33. Antol, 39. Antol