PROTI MAJSTROVI S TESNOU PREHROU

PREKVAPENIE PROTI MAJSTROVI SA NEKONALO

V treťom kole Varta futsal ligy sme sa predstavili na domácej palubovke proti úradujúcemu majstrovi a účastníkovi blížiacej sa hlavnej fázy Ligy majstrov Mimelu Lučenec. Po výsledku 1:3 si do tabuľky pripisujeme prvú prehru v úradujúcej sezóne.

Po hernej stránke bolo naše mladé mužstvo častokrát vyrovnané súperovi nabitému zahraničnými legionármi, rozdielovým faktorom bola však skúsenosť a zohratosť mužstva. Náš jediný gól strelil Gerhard Gluchman až v 40. minúte za už rozhodnutého stavu.

Aspoň niečo. Mrzí ma, že neprišiel skôr. Mužstvu by určite pomohol. Tak veľký význam nemal, ale prihodím zaň aspoň euríčko do kasy,“ povedal pre kosiceonline.sk jediný košický strelec v zápase. „Zahrali sme celkom slušný zápas. Urobili sme však pár chybičiek a doplatili sme na to tromi gólmi. Sami sme šance nepremieňali, ale chýbal kúsok šťastíčka. Celkovo by som povedal, že ak by sme zabojovali ešte viac, mohol byť výsledok aj krajší.“

Skóre zápasu otvoril v 9. minúte Portugalec Hugo Ramada, druhý gól pridal už o minútu neskôr Brazílčan Petersson Bruno. Hoci do šatne odchádzali hostia s dvojgólovým náskokom, domáce mužstvo sa psychicky nepoložilo, práve naopak. V druhom polčase si dokázalo vypracovať niekoľko šancí, no prejavil sa prílišný rešpekt pred súperom. Trest prišiel v 29. minúte, kedy sa lopta po smolnom odraze od Fehérváriho dokotúľala až do brány. Lučenec sa za ďalšími gólmi už nenaháňal, sústredil sa na držanie lopty a pozornú defenzívu. Víťazstvo o 2 góly bolo preto zaslúžené.

Spokojný by som bol, ak by sme dostali góly po vyšachovaní a nie takéto. Súper ukázal kvalitu, ale tie góly padli po hlúpych chybách a veľakrát to navyše vyzeralo, ako keby sme sa im báli streliť gól. Robíme nováčikovské chyby, ale pred nami sú oveľa dôležitejšie zápasy, v ktorých potrebujeme bodovať,“ hneval sa tréner tímu Podpor Pohyb Richard Bačo.

Bol to zaujímavý zápas. Hrali sme proti tímu, ktorý vedie môj asistent v reprezentácii a výborný tréner. Aj v našom tíme sú košickí odchovanci, všetci sa navzájom poznáme, a o to je to ťažšie. Myslím si, že sme boli o dva góly lepší, ale súper tiež ukázal svoju silu,“ hodnotil pre sportnet.sme.sk hosťujúci tréner Marián Berky.

Hoci Lučenec musí myslieť aj na ligové povinnosti, pozornosť sa upriamuje na hlavnú fázu Ligy majstrov. Od 27. do 30. októbra privíta na domácej palubovke európskych gigantov Benficu Lisabon, ruský Jekaterinburg a belgického majstra Halle-Gooik. Veríme, že aj s košickými odchovancami v zostave sa slovenskému zástupcovi podarí prekvapiť niektorého z favoritov a dostať sa medzi postupujúcu trojicu.

Podpor Pohyb Košice – MIMEL Lučenec 1:3 (0:2)
Góly: Gluchman – Hugo Ramada, Bruno Petterson, Fehérvári

Podpor Pohyb Košice si bude môcť napraviť chuť už v sobotu 9. októbra, kedy sa predstaví na pôde Nových Zámkov. V najbližšom domácom zápase 15. októbra privítame v Angels Aréne Prievidzu, tak snáď situácia dovolí divákom vstup na tribúny aspoň v obmedzenom počte.