V ŽILINE S NAJVYŠŠÍM VÍŤAZSTVOM V SEZÓNE

V piatok 12. novembra bolo na programe deviate kolo 1. SLF. V ňom sme si zmerali sily proti žilinskému Makroteamu, ktorý sme na jeho palubovke porazili vysoko 12:2.

Do zápasu sme vstúpili výborne a rovnako ako v domácom zápase proti 4FSC Bratislava sme prakticky rozhodli už v prvom polčase. Skóre otvoril už v 2. minúte Kuruc po prihrávke Vilkovského. V 4. minúte sa po rýchlom brejku presadil Horník, ktorému pripravil gól Gluchman. V 7. minúte to bolo už 3:0, po rohovom kope si loptu s Kurucom narazil Vilkovský a pomedzi nohy brankára Košúta skóroval. 9. minúta priniesla štvrtý gól, po dobrej práci Horníka upratal loptu do siete kanonier Seman. Piaty gól padol po Gluchmanovej strele z autu. Hoci teč už vystriedaného domáceho brankára Mikulu si museli rozhodcovia overiť, po krátkej porade gól uznali. Šiestykrát sme sa tešili po ďalšej delovke Vilkovského, na 7:0 zvyšoval Horník po perfektnej robote Hernándeza a prihrávke Semana pred prázdnu bránu. Na polčasových 8:0 zvýšil aktuálne tretí najlepší strelec celej ligy Gluchman. Skóre bolo pre Žilinu poriadne zdrvujúce, hoci si mladíci dokázali vypracovať niekoľko príležitostí.

Do druhého polčasu sme tak mali možnosť vstúpiť s vedomím, že máme priestor vyskúšať si viacero taktických variant či experimentovať v zložení „štvoriek“.  V 23. minúte prišlo zníženie domácich po strele Baláža. Zareagovali sme však rýchlo, po dvoch ziskoch lopty najprv Vilkovský zakončil samostatne a dokonal svoj hetrik, neskôr pripravil desiaty gól pre Kuruca. Ten napokon pridal tiež svoj hetrikový gól, keď v 35. minúte zvyšoval na 11:1. Kanonádu zavŕšil Gluchman tečovanou strelou z priameho kopu, gól bol pripísaný hráčovi zápasu Marekovi Kurucovi. Za domácich ešte na konci upravil na konečných 12:2 Vrábel.

„Každá výhra o desať gólov poteší. Na tento zápas sme sa pripravovali veľmi zodpovedne. I keď je Makroteam posledný, majú mladé šikovné mužstvo, ktoré sa snaží hrať otvorenú partiu s každým súperom. Minulý rok nás porazili v súboji o 3. miesto v juniorskej lige, takže pre nás, ktorí si tu prehru pamätáme, to bola ešte motivácia naviac. O žiadnom podcenení sme nechceli ani počuť,“ povedal po zápase Marek Kuruc. Aj napriek vysokým víťazstvám vidí priestor na zlepšenie.

Stále to nie je úplne bez chýb, v zápasoch mávame hluché miesta, kedy sa celé striedanie nevieme dostať k svojej hre. V posledných zápasoch však dávame veľa gólov, máme výbornú efektivitu, snáď nám to takto vydrží čo najdlhšie. Konkurencia v tíme sa každým týždňom zvyšuje, nikto si nemôže dovoliť niečo zanedbať či brať na ľahkú váhu. Čaká nás síce ešte veľmi veľa práce, ale sme na dobrej ceste. Verím, že výsledkami ako dnes sa odvďačíme vedeniu klubu a fanúšikom.“

Výhra v Žiline nás udržala na druhom mieste tabuľky. Prvý Lučenec má dvojbodový náskok a zápas k dobru, tretia Banská Bystrica na nás stráca 2 body, štvrté Levice 7 bodov. Budúcnosť ligy je vzhľadom na pandemickú situáciu nejasná, v hre sú viaceré riešenia, o ktorých vás budeme informovať. Piatkové derby, v ktorom sme sa 19. novembra mali predstaviť aj v priamom prenose televízie JOJ Šport na palubovke Banskej Bystrice, sa zatiaľ prekladá na neurčený termín.

ŠK Makroteam Žilina – Podpor Pohyb Košice 2:12 (0:8)

Góly: 23. Baláž, 38. Vrábel – 2. Kuruc, 4. Horník, 7. Vilkovský, 9. Seman, 13. Mikula (vl.), 15. Vilkovský, 17. Horník, 18. Gluchman, 26. Vilkovský, 27. Kuruc, 35. Kuruc, 36. Kuruc