VÍŤAZNÁ SÉRIA POKRAČUJE

VÍŤAZNÁ SÉRIA POKRAČUJE

Potleskom v stoji sa končil náš zápas 7. kola 1. SLF proti bratislavskému 4FSC. Suverénne víťazstvo o 10 gólov v súboji druhého s tretím asi čakal málokto, o to väčšia bola radosť po zápase. 

Základom presvedčivej výhry bola počas celého zápasu perfektná efektivita. O osude rozhodla už prvá 11-minútovka, počas ktorej sme strelili 5 gólov a súpera definitívne zlomili.

Skóre otvoril už v druhej minúte po peknej prihrávke Korčeka Trojan. O minútu neskôr zvyšoval po Trojanovom nastrelení Gluchman zo zadnej tyčky. Na 3:0 zvyšoval z penaltového kopu opäť Gluchman a štvrtý gól pridal po ďalšej Korčekovej prihrávke Trojan. Skvelý prvý polčas sme potvrdili gólom na 5:0, po ďalšej peknej akcii naservíroval Hernández prihrávku ako na podnose Gluchmanovi, ktorý sa hetrikovým gólom vyšvihol už na druhé miesto tabuľky strelcov celej ligy.

Šiesty gól pripravil Gluchman „Fidelovi“ Hernándezovi a na polčasových 7:0 upravil po nacvičenom rohu Korček. Otázkou druhého polčasu už len bolo, akým veľkým rozdielom porazíme rozobratého súpera.

Náš výkon v druhom polčase však už nebol taký ideálny. Viackrát sme doplácali na vlastnú nedôraznosť, výsledkom čoho bolo niekoľko šancí súpera. Čisté konto sme si však napokon ustrážili, o čo sa pričinili všetci traja brankári. Obermana vystriedal najprv Pella a neskôr aj mladý Belenyesi.

Stúpajúcu formu a dobré výkony z posledných zápasov potvrdil v 29. minúte Horník, ktorý si strelou medzi nohy hosťujúceho brankára otvoril strelecký účet v najvyššej súťaži. Dve minúty pred koncom pridal aj svoj druhý gól po prihrávke Hernándeza. Tri sekundy pred sirénou symbolickú desiatku dokončil po dobrom výkone ďalší strelecký debutant Kuľha.

Symbióza skúsenejších a mladších hráčov tak začína fungovať.  „V hlavách sme boli rovnako nastavení ako na každý zápas, a to s úmyslom získať 3 body pred domácim publikom. Vedeli sme, že príde kvalitný súper, ktorému pri prípadnej výhre môžeme odskočiť na 5 bodov. Od začiatku sa zápas vyvíjal presne podľa našich predstáv. Vybehli sme na súpera, pressingom sme im jednoducho odoberali lopty a tvorili si šance, z ktorých sme väčšinu zužitkovali. Polčasový rezultát 7:0 bol aj pre nás prekvapujúci, a o to viac chutil. Druhý polčas sme skúšali aj nové taktické varianty a snažili sa ukázať divákom, ktorí opäť prišli v hojnom počte, kvalitný futsal. Verím, že finálne skóre a aj predvedená hra privedie divákov aj na naše ďalšie domáce zápasy,“ zaželal si po zápase Sebastián Bačo.

Do tabuľky sme si tak pripísali ďalšie 3 body a potvrdili druhé miesto za suverénnym Lučencom. Na tretiu Banskú Bystricu máme dvojbodový náskok. Najbližšie sa predstavíme až 12. novembra na palubovke Makroteamu Žilina. Od domácich zápasov si chvíľu oddýchneme, najbližšie doma privítame Levice až 26. novembra.

Podpor Pohyb Košice – 4FSC Bratislava 10:0 (7:0)

Góly: 2. Trojan, 3. Gluchman, 5. Gluchman, 9. Trojan, 11. Gluchman, 18. Hernandez, 19. Korček, 25. Horník, 38. Horník, 40. Kuľha