V DOHRÁVKE VYDRETÉ VÍŤAZSTVO

Pôvodný termín nášho zápasu 8. kola bol spočiatku 17. november, z dôvodu rekonštrukcie Starej jazdiarne sme si naň však museli počkať. Bratislavská 4FSC nás poriadne vytrápila, o víťazstvo sme museli bojovať do posledných sekúnd. Po výsledku 3:2 sme si ale tri body napokon postrážili a natiahli sme sériu bez prehry na 8 zápasov.

Pred piatkovým zápasom sa síce Bratislavčania nachádzali až na predposlednom mieste ligovej tabuľky, v minulom kole ale nasúkali pri vysokom víťazstve 11 gólov Banskej Bystrici. Tím tvorený prevažne mladými hráčmi vedie niekdajší reprezentačný brankár Milan Herko. Vysokoškoláci z FTVŠ dokázali potrápiť viaceré tímy, v rozhodujúcich momentoch im chýbalo len viac šťastia či skúseností. Na ich behavý štýl sme sa poctivo pripravovali celý týždeň, o podcenení sme nemohli ani uvažovať. Pri lepšej efektivite sme mohli po množstve zahodených šancí vyhrať aj väčším gólovým rozdielom, podstatné je však víťazstvo.

Na rozdiel od posledných zápasov tentoraz fanúšikovia nemuseli dlho čakať na prvý gól. Gólový zápis stretnutia otvoril v 2. minúte Marton po peknej akcii Bača. Náš najlepší strelec si pripísal už 15. gól v tejto sezóne, vďaka čomu sa vrátil na druhé miesto poradia kanonierov, iba jeden gól od prvého Rakicu z Levíc. Z vedenie sme sa však neradovali dlho. V 3. minúte sme nezachytili rýchly protiútok hostí a z vyrovnania sa tešil Gajdács. Práve rýchle protiútoky boli to, na čo náš súper trpezlivo čakal. Lopta síce bola väčšinu času na našich halovkách, skóre však bolo opäť vyrovnané, a tak sme museli dobýjať postavenú obranu. Strhnúť vedenie späť na našu stranu sa nám podarilo v 10. minúte. Bačo po rohovom kope našiel Kuruca, ktorý pomedzi nohy brankárovi Podhajeczkému skóroval. Táto dvojica potvrdila svoju nacvičenú spoluprácu, Bačo prihrával na gól Kurucovi už šiestykrát, vo vymenených úlohách pridal Bačo po Kurucových prihrávkach ďalšie tri zásahy. Vedenie sme mohli v priebehu prvého polčasu aj navýšiť, všetky šance sme však trestuhodne zahadzovali. 4FSC dokázali aj druhýkrát vyrovnať, v 18. minúte sa netradične pätou presadil Zámečník. Šanca na bleskovú odpoveď prišla hneď v ďalšej akcii. Marton bol faulovaný v pokutovom území a nariadený bol pokutový kop. Terpaj však penaltu nepremenil, hrdinom momentu bol opäť Podhajeczký. Najdôležitejší moment zápasu prišiel iba 7 sekúnd pred polčasovou prestávkou. Bačo svojou treťou asistenciou našiel na zadnej tyči Matisa, ktorý precedil loptu do brány. Ako sa neskôr ukázalo, tento gól do šatne mal napokon aj prívlastok víťazný.

Po prestávke nastal najväčší rozruch paradoxne ešte pred začiatkom druhého polčasu. Na ihrisko sa prvýkrát v žltomodrom drese dostali naše kostarické posily – Jean Carlo Salas Jimenez a Yosel Andrey León Pérez. Po náročnej ceste stihli s mužstvom absolvovať len jeden tréning, preto ich tréner Richard Bačo využil až od druhého polčasu, po svojom príchode však o sebe okamžite dali vedieť. Obaja sa prezentovali dobrým výkonom, mužstvu pomáhali najmä svojou kvalitnou prácou s loptou. V druhom polčase sme sa zamerali najmä na držanie lopty a kontrolu zápasu, trpezlivo sme čakali na naše šance. Tie síce prichádzali, no nepridali sme potrebný gól, ktorý by nalomil odpor súpera. Do úplného konca sme museli brániť súperovu hru bez brankára. Udržali sme jednogólový náskok, no víťazstvo sa v tomto zápase nerodilo ľahko. O to cennejšie sú získané tri body.

Záznam zo zápasu nájdete tu.

V tabuľke Niké Futsal Extraligy sme sa priblížili ku druhým Leviciam na rozdiel jediného bodu. Práve Levičanov vyzveme v Starej jazdiarni v najbližšom domácom zápase už o týždeň v piatok 1. marca. Výkop zápasu je tradične o 19:00. V šlágri kola pôjde o druhé miesto, ktoré zabezpečuje v prípadnom prvom semifinálovom zápase výhodu domáceho prostredia, preto veríme, že sa nám opäť podarí zvíťaziť. Základná časť sa blíži ku koncu, ostávajú nám posledné tri zápasy. Ten najdôležitejší už v ďalšom kole, už teraz sa tešíme na tradične skvelú divácku podporu z tribún!

Podpor Pohyb Košice 3:2 FTVŠ Bratislava