PRESTUPOVÉ NOVINKY – DO TÍMU PRIBUDLI POSILY Z KOSTARIKY

PRESTUPOVÉ NOVINKY – DO TÍMU PRIBUDLI DVAJA KOSTARICKÍ REPREZENTANTI

Situácia na prestupovom trhu bola pred tohtoročným play-off poriadne zamotaná. Viaceré tímy sa vyzbrojili zahraničnými posilami z rôznych kútov sveta. Boje vo vyraďovacej časti sú veľmi rýchle, o majstrovi rozhodne zopár týždňov, v ktorých rozhoduje aktuálna forma či šírka kádra. Zranenia či kartové tresty môžu mať nepríjemný dopad na každý jeden tím. Preto sme ani my nezaháľali. Do žlto-modrej rodiny Podpor Pohyb sa počas tohto týždňa pridali dve zahraničné posily. Yosel Andrey León Pérez aj Jean Carlo Salas Jiménez sú kvalitní mladí hráči, ktorí reprezentujú rodnú Kostariku aj na medzinárodnom fóre. Veríme, že v našom tíme si nájdu svoje miesto a na spoločnej ceste dosiahneme veľa úspechov.

Yosel Andrey León Pérez

Yosel Andrey León Pérez je mladý 23-ročný hráč, ktorý hrá najmä na pozícii pivota či na kraji ihriska. Dokáže hrať oboma nohami, vyniká svojou tvrdou strelou a skvelou technickou pripravenosťou. Na svojom konte má už 15 medzinárodných zápasov v kostarickom drese. Zahral si na Olympijských hrách mládeže v roku 2018 v argentínskom Buenos Aires. V drese svojho klubu Desamparados Borussia Futsal vyhral tento rok domáci titul. V ich drese sa predstavil aj na turnaji World Futsal Cup do 18 rokov, v ktorých Desamparados Borussia získala 3. miesto.

Jean Carlo Salas Jiménez

Jean Carlo Salas Jiménez má 25 rokov a hrá na poziciách zadného alebo krídelného hráča. Taktiež je pravidelným hráčom reprezentácie Kostariky, v drese ktorej sa predstavil v 39 medzištátnych zápasoch. Okrem iného si zahral aj na futsalových majstrovstvách sveta v roku 2021 v Litve. Kostarike tam chýbal kúsok šťastia a len o skóre jej ušiel postup do osemfinále.

Na majstrovstvách Severnej a Strednej Ameriky bude dokonca Kostarika tento rok obhajovať svoje víťazstvo z roku 2021 a snažiť sa opäť kvalifikovať na záverečný turnaj majstrovstiev sveta. Veríme, že aj s našimi hráčmi. Čo sa týka klubového futsalu, Jean taktiež pôsobil v tíme Desamparados Borussia Futsal. Obaja hráči hrajú spolu už od svojich desiatich rokov a veľmi dobre sa poznajú. Viackrát vyhrali kostarickú Premier League, domáci pohár i superpohár. Ich skvelú súhru a víťaznú mentalitu budeme chcieť vidieť aj v našom klube, v ktorom oboch hráčov srdečne vítame!

Foto: Jäzva