KOSTARIČANIA ROZHODLI DERBY PROTI LEVICIAM

V šlágri 16. kola Niké Futsal Extraligy išlo o veľa. Pohľadu do tabuľky navrával, že bolo takmer matematicky isté, že druhé a tretie miesto po základnej časti bude patriť nám a mužstvu Levíc. Play-off sa už nezadržateľne blíži a okrem psychologickej výhody bola v hre aj potenciálna výhoda domáceho prostredia v prvom semifinálovom zápase. Prvý zápas sa u Levičanov skončil nerozhodným výsledkom 1:1, preto ostávala situácia otvorená. V piatkovom zápase sme však pred skvelou diváckou kulisou predviedli jeden z najlepších výkonov sezóny a na domácej palubovke sme zvíťazili 7:3.

Zápas ponúkal od svojho začiatku futsalové divadlo, ktoré sa muselo divákom páčiť. Úvodnú šancu stretnutia mal Bačo, po rýchlej akcii s Yoselom Leónom sa dostal zboku do samostatného úniku, hosťujúci brankár Bielik však jeho pokus zlikvidoval. Ďalšiu šancu na otvorenie skóre mal Ivan, ktorý si skvele poradil s ťažkou loptou v situácii jeden proti jednému, jeho zakončenie volejom však len tesne minulo bránu Levíc. Napokon sa nám podarilo streliť prvý gól v 10. minúte. Yosel si vymenil loptu s Kurucom a po peknej akcii strelil svoj prvý tohtosezónny gól. Z vedenia sme sa však neradovali dlho. V 11. minúte prišla naša strata lopty v strede ihriska a rýchle prečíslenie Drozdova s Jakubíkom zakončil druhý menovaný presnou strelou. Začínalo sa odznova. V 14. minúte ukázal svoju vycibrenú techniku opäť Yosel León. Našiel si odrazenú loptu a krásnym lobom ponad brankára Bielika vrátil vedenie na našu stranu. V týchto momentoch sa nám darilo využiť prevahu na ihrisku, podpora z tribún nám dodávala na ihrisku energiu. V 16. minúte skončila ďalším gólom ďalšia pekná akcia po osi Jean Salas – Filip Marton – Miroslav Ivan. Aby toho nebolo málo, ešte v tej istej minúte pridal z pokutového kopu náš štvrtý gól Jean Salas, vedenie bolo už trojgólové. Tréner hostí Milan Chudý reagoval na náš rozlet hrou bez brankára. Aj na tú sme však boli pripravení, hoci jej bránenie nám zobralo množstvo síl. Do šatní sme však odchádzali za polčasového výsledku 4:1. Ako sa neskôr ukázalo, práve druhá polovica úvodného dejstva sa ukázala ako rozhodujúca.

Nástup do druhého polčasu sme však opäť zvládli na výbornú. Už po pár sekundách hry našiel Oberman krásnou loptou Yosela Leóna, ktorý pridal svoj tretí gól v zápase. Hetrikovým zápisom a skvelým výkonom sa zaslúžene dostal do najlepšej zostavy 16. kola. Levičania to opäť skúšali hrou v piatich, po Fedykovej prihrávke mal zníženie na halovke Rakica, zachránilo nás však brvno Obermanovej brány. Zníženie z hosťujúcej strany napokon predsa len prišlo v 32. minúte. Gabašova strela sa hneď trikrát odrazila od všetkých troch tyčiek našej brány a to tak nešťastne, že Jean Salas ju tečoval do vlastnej brány. Vynahradil si to však ďalším gólom už pár sekúnd po rozohratí, tentokrát do správnej brány. Druhú asistenciu v zápase si pripísal Oberman, celkovo už jeho šiestu v tomto ročníku. V 33. minúte vybojoval loptu Korček, poslal do samostatného úniku rýchlonohého Ivana, ktorý sa v podobných situáciách nemýli, zvýšené na 7:2. Bol to pre neho už 14. gól v tejto sezóne, vďaka čomu mu patrí delené 6. miesto tabuľky strelcov. Posledný, kto sa zapísal do streleckej listiny zápasu, bol v 39. minúte Gabaš, ktorý korigoval na konečných 7:3.

Záznam zo zápasu nájdete tu.

Po dôležitom víťazstve ostávame na víťaznej vlne. Neporazení sme už 9 zápasov za sebou, pričom sme v tomto období remizovali iba s Lučencom. Dve kolá pred koncom základnej časti nám patrí druhá priečka s dvojbodovým náskokom na Levice. V ligovom zápase sa najbližšie predstavíme v Bratislave proti 4FSC v piatok 15. marca. Posledný zápas v základnej časti odohráme doma proti Novým Zámkom v piatok 22. marca. Dovtedy nás však čaká ešte nabitý program. Už tento víkend 8.-9. marca je na programe turnaj Final Four Slovenského pohára, kde sa v semifinále predstavíme proti tímu Komárna. Potom sa počas ďalšieho týždňa predstaví až 6 našich hráčov v reprezentačnom výbere do 23 rokov, ktorý má na programe dva prípravné zápasy v Portugalsku. Veríme, že toto obdobie úspešne zvládneme a ustrážime si druhé miesto v zápasoch proti nevyspytateľným súperom.

Podpor Pohyb Košice 7:3 Futsal Team Levice

10., 14., 21. Yosel, 16., 33. Jean (prvý gól z pok. kopu), 16., 34. Ivan – 11. Jakubík, 32. Jean (vl. gól), 39. Gabaš