PROTI BYSTRICI SME PADLI 9 SEKÚND PRED KONCOM

Dohrávka 10. kola 1. SLF priniesla šláger druhého s tretím. V súboji na Štiavničkách sme podľahli domácej Banskej Bystrici a prehrali sme 3:2.

Úvod stretnutia sa nevyvíjal úplne podľa našich predstáv. Súper mal viac z hry, robili sme chyby a viazla nám komunikácia v defenzíve. Výsledkom bol úvodný gól domácich v 16. minúte z halovky Vajdu. Do kabín sme odchádzali s jednogólovým mankom.

Prestávka nám však pomohla a v druhom polčase sme predviedli zlepšený výkon. Už v 22. minúte rýchly protiútok potiahol Bačo a loptu do brány dorazil Terpaj. Napätie stúpalo a diváci mohli vidieť skvelý futsal zo strany na stranu. Oba tímy sa snažili napádať súpera po celom ihrisku, čoho výsledkom bolo množstvo šancí.

Strhnúť vedenie na našu stranu sa nám podarilo v 26. minúte. Gluchman získal loptu, peknou prihrávkou našiel Kuruca a ten ľavačkou obstrelil Mičudu v bystrickej bráne. V rovnakom striedaní sme mohli pridať ešte poisťujúci tretí gól, no skóre ostalo 1:2. Vyrovnanie prišlo v 34. minúte. Odrazená lopta sa smolne odrazila k Rafanidesovi, ktorý ju poslal za chrbát bezmocného Obermana.

Domácim v naháňačke za druhým miestom po základnej časti remíza nič neriešila, preto sa aj za nerozhodného stavu rozhodli pre hru bez brankára. 9 sekúnd pred koncom sa lopta smolne poodrážala pomedzi našich hráčov priamo ku Krištofíkovi, ktorý nás svojou ľavačkou poslal domov bez bodov.

Súboj tretieho s druhým priniesol aktívny futsal s parametrami play-off. Bol to vyrovnaný zápas dvoch polčasov, kde MIBA mala viac z hry v prvom polčase, čo dokázala pretaviť aj na vedenie. Druhý polčas prišiel obrat v skóre aj v obraze hry,“ hodnotil zápas Richard Oberman, ktorý nás musel niekoľkokrát podržať skvelými zákrokmi. „Bystrici sme darovali vyrovnávajúci gól. Ani jedno mužstvo nechcelo remizovať, šance boli na oboch stranách, ale ukázalo sa pravidlo nedáš-dostaneš. My sme prázdnu bránu výborne hrajúcim Terpajom pri nájazde netrafili, MIBE vyšla hra bez brankára a po dvakrát odrazenej lopte si 9 sekúnd pred koncom zaistila 3body. Pre nás to bol poučný zápas, teraz potrebujeme zvládnuť posledné dva zápasy v základnej časti, aby sme potvrdili 2. miesto.

Neostáva nič iné ako veriť, že sme si smolu „vyčerpali“ v piatkovom zápase. Najbližšie sa predstavíme už v piatok 15. apríla na pôde bratislavskej Pineroly. Posledný zápas v základnej časti odohráme v piatok 22. apríla proti Makroteamu Žilina. Play-off sa nezadržateľne blíži, tak pozývame všetkých futsalových fanúšikov na naše domáce zápasy.

MIBA Banská Bystrica – Podpor Pohyb Košice 3:2 (1:0)