ŠTVRŤFINÁLOVÁ KATASTROFA V KOMÁRNE

Úvodný zápas v roku 2023 bol netradične pohárový. Ešte pred ligovými stretnutiami sme mali šancu „rozbehnúť sa“ vo štvrťfinálovom súboji proti Komárnu. Žreb k nám nebol priaznivý a výhodu domáceho prostredia dostal súper. V divokom zápase sme vplyvom veľkej maródky a najmä mizernému výkonu prehrali 11:8 po predĺžení.

Už pred zápasom nám bolo jasné, že náš tím nie je v ideálnej kondícii. Zranení boli Gluchman s kapitánom Hernándezom, z rôznych dôvodov chýbali aj Horník, Trojan či Sasák. Naopak premiérovo sa v našom drese predstavil Filip Kis. Len šesť hráčov k dispozícii nie je vôbec dostatok, preto sme tomu prispôsobili aj našu taktiku. Od začiatku zápasu sme hrali s piatimi hráčmi v poli a prázdnou bránou, čím sme chceli udržať loptu na našich halovkách a kúskovať hru.

Už úvod zápasu napovedal veľa. Počas celého priebehu obrany prakticky neexistovali, výsledkom bolo 19 gólov za 50 minút vrátane predĺženia. A k tomu ešte neuveriteľné množstvo zahodených šancí.

Skóre otvorili domáci v 1. minúte, na zadnej tyči doklepával nikým nebránený Szabó. Prvú z našich strát lopty využil v 3. minúte Tóth, keď hlavou zasúval do prázdnej brány. V 5. minúte sa nám ešte podarilo znížiť, dôraz pred bránou ukázal Korček. Katastrofálny úvod z našej strany však pokračoval, v 8. minúte pridávali góly domáci Mészáros a Palacka, prehrávali sme už 1:4. Rýchla odpoveď prišla už o niekoľko sekúnd, Lukáč prudkou strelou prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Šialený zápas neprestával udivovať, v 12. minúte znížil po rýchlom protiútoku Kis, v 14. minúte dokonca vyrovnal Matis po peknej nacvičenej kombinácii. Komárno však znova strhlo vedenie na svoju stranu, v 16. minúte pridal svoj druhý gól Palacka. Ani to nebolo ešte z prvého polčasu všetko. Po faule na Korčeka v pokutovom území mal šancu na opätovné vyrovnanie Serbin, jeho penaltu ale famózne zlikvidoval kapitán v bráne Komárna, brankár Lukáš Jurčina. Ten bol aj napriek ôsmim inkasovaným gólom pre svoj tím oporou, niekoľko našich ďalších vyložených tutoviek stroskotalo práve na ňom. Deväťgólový prvý polčas priniesol stav 5:4 pre domácich.

V druhom polčase sme ostali verní svojej taktike a trpezlivo zatláčali súpera na svoju polovicu hrou v piatich. Znova sme sa však nevyhli chybám a stratám lopty. Jednu z nich využil v 33. minúte Hegedüs a zvýšil na 6:4. Odpoveď prišla znova rýchlo, prudkú strelu si do vlastnej siete tečoval Tóth a boli sme späť súperovi na kontakt. Podobný scenár ako pri šiestom góle domácich sa bohužiaľ zopakoval ešte dvakrát, keď Oršolík dvomi gólmi cez celé ihrisko zvyšoval už na 8:5. V infarktovom závere nám však na tri góly stačili dve minúty. Najprv brankára Jurčinu prestrelil svojím druhým gólom v zápase Korček, potom peknú kombináciu s Kisom zakončil rovnako svojím druhým gólom Matis. Tridsať sekúnd pred koncom poslal duel do predĺženia Lukáč. Po základnom hracom čase svietila na svetelnej tabuli remíza 8:8.

Predĺženie bolo už o čosi taktickejšie, ani jeden tím nechcel spraviť chybu. My sme si aj napriek vyrovnanému stavu trúfali ďalej na hru bez brankára. To sa nám bohužiaľ vypomstilo. Iba dve sekundy pred koncom prvého predĺženia sme stratili loptu a znova inkasovali do prázdnej brány. V druhej časti predĺženia sa nám už vyrovnať nepodarilo, naopak na konečných 11:8 zvyšovali Hegedüs a Palacka.

Po hroznom výkone v obrane sa s pohárom zaslúžene lúčime pred bránami Final Four. Počas celého priebehu sme ani raz nevyhrávali, museli sme stále doťahovať. Jedenásť gólov v našej sieti nie je dobrým signálom pred nadchádzajúcimi ligovými zápasmi, rozhodne ešte máme na čom pracovať.

Zápas zhodnotil dvojgólový strelec Richard Matis, pre ktorého to bol druhý dvojgólový zápas v rade: „Som rád, že môžem tímu pomôcť nie len bojovnosťou, ale aj gólovo. Podarilo sa mi postaviť tak, aby sa lopta odo mňa odrazila do brány, zvládol by to asi každý. Viacej by som si to ale užil, ak by to bolo aj so šťastným koncom. Musíme si z tohto zápasu vziať tie dobré veci a zamakať na tých zlých.

Šancu na reparát budeme mať už o týždeň v piatok 20. januára v Bratislave. V zápase proti Pinerole pôjde o veľa, dôležitosť stretnutia netreba zdôrazňovať. Veríme, že sa vrátime na víťaznú vlnu a potvrdíme tretie miesto v ligovej tabuľke.

Futsal Team Komárno 11:8 Podpor Pohyb Košice po predĺžení (5:4, 3:4)

1. Szabó, 3. Tóth, 8., 45. Mészáros, 8., 16., 50. Palacka, 33., 50. Hegedüs, 35., 37. Oršolík – 5., 39. Korček, 8., 40. Lukáč, 12. Kis, 14., 39. Matis