S PINEROLOU SME SI BODY PODELILI

Po nevydarenom pohárovom predstavení v Komárne prišiel opäť čas na zápasy ligového kolotoča. V 13. kole Niké Futsal Extraligy sme cestovali na palubovku bratislavskej Pineroly. Dôležitosť zápasu vyzdvihoval fakt, že išlo o súboj tretieho so štvrtým, Bratislavčania sa pred zápasom nachádzali iba jediný bod za nami. Taktická bitka napokon víťaza nenašla, po výsledku 3:3 sa body delili.

V prvom vzájomnom zápase v tejto sezóne sme na domácej palubovke zápas nezvládli a prehrali sme 2:4. O rovnakom priebehu sme tentokrát nechceli ani počuť. Výrazným oslabením na našej strane bola aj absencia trénera Richarda Bača, ktorý mal v Chorvátsku povinnosti s reprezentačným výberom do 19 rokov. Trénerskú premiéru si tak odbil nehrajúci kapitán António „Fidel“ Hernández.

Od úvodu zápasu bolo cítiť, že oba tímy sa spoliehajú najmä na zabezpečenú obranu. Nikto nechcel spraviť prvú chybu, inkasovať otvárací gól. Na našej strane bojovalo kvôli zraneniam či iným absenciám znova len sedem hráčov do poľa, ktorým pomáhal aktívnou hrou nohou aj brankár Oberman. Práve hrou v pätici sme si vypracovali v prvom polčase najviac šancí. Najprv po nacvičenej akcii Kuruc strieľal sám, jeho strelu dokázal domáci brankár Podhajeczký ešte vytlačiť. O pár chvíľ neskôr po rovnakej akcii však Kuruc už presnejšie našiel Matisa na zadnej žrdi, ktorý v 6. minúte strelil prvý gól zápasu. Potvrdil ním skvelú formu z posledných stretnutí, pre talentovaného reprezentanta do 21 rokov to bol už piaty gól v posledných troch vystúpeniach. Z vedenia sme sa však neradovali dlho. V 10. minúte po jednom z mála rýchlych protiútokov zakončil Nestorik presne k žrdi a bolo vyrovnané. V zostávajúcom priebehu prvého polčasu už diváci veľa vyložených šancí nevideli.

Obraz zápasu sa nezmenil ani po polčasovej prestávke. Pinerola častejšie držala loptu, my sme súpera zatláčali na vlastnú polovicu aktívnou hrou s brankárom. Čakalo sa na výraznejšiu chybu. Jedna z nich prišla v 22. minúte, Horník získal loptu na útočnej polovici a pätou našiel Serbina, ktorý nekompromisne pridal svoj štrnásty gól v sezóne. Sily však rýchlo ubúdali, defenzíva nás poriadne vyčerpávala. V 27. minúte znova Pinerola ukázala svoju efektivitu, protiútok štyroch proti trom zakončil Šlehofer, 2:2. Ani to nás však psychicky nepoložilo. V 30. minúte si odrazenú loptu pred bránou našiel Kis a opäť sme viedli o gól. Bratislavčania museli viacej otvoriť obranu a doťahovať nepriaznivý výsledok, z čoho plynuli naše šance. Najväčšiu z nich mal Korček, ktorý dokázal obísť domáceho brankára, no netrafil odkrytú bránu. Vo veľkej šanci sa ocitol aj Horník, jeho strelu odmietla horná tyčka. Na druhej strane ihriska všetko likvidoval Oberman, a tak sa zápas dostal bez gólu až do úplného záveru. Niekoľko minút sme statočne odolávali súperovej hre bez brankára, už sa zdalo že vedenie udržíme až do konca. Proti však bol najlepší domáci hráč Matúš Kyjovský. Viac ako 70-násobný slovenský reprezentant ukázal svoje skúsenosti, keď v závere chladnokrvne zužitkoval ponúknutú šancu a 27 sekúnd pred koncom strelou pod brvno vybojoval domácim bod.

Vyrovnaný zápas nepriniesol výraznejší rozdiel do tabuľky, všetko ostáva po starom. Sme tretí, pred Pinerolou držíme jednobodový náskok. Liga sa začína pred svojím vyvrcholením vyrovnávať ako už dlho nie, vo zvyšných zápasoch suverén z Lučenca stratil prvé body v Banskej Bystrici po remíze 7:7, Prievidza vyhrala v Komárne o gól 5:4. Fanúšikovia sa tak môžu tešiť na súboje o postupové priečky do play-off až do samého konca. My sa predstavíme po dlhom čase aj na domácej palubovke, v piatok 27. januára privítame v Šaci Levice. Všetkých fanúšikov srdečne pozývame.

Pinerola 1994 Futsal Academy 3:3 Podpor Pohyb Košice (1:1)