ROK UKONČENÝ VÝHROU V NOVÝCH ZÁMKOCH

Zápas 11. kola Niké Futsal Extraligy bol pre nás posledným v kalendárnom roku 2022. Ďalekú cestu do Nových Zámkov sme zvládli aj napriek nepriaznivému počasiu, a tak nič nebránilo bezproblémovému odohratiu stretnutia.

Náročná cesta nám na pohode určite nepridala, čo sa prejavilo už v úvode. Akciu Moldu s Kucharovičom zakončil druhý menovaný pekným lobom cez nášho brankára Obermana a domáci v 2. minúte otvorili skóre. Neostali sme zaskočení, naša snaha o vyrovnanie priniesla okamžitú odpoveď. V 5. minúte sa o pekný moment postaral František Horník, keď si zo vzduchu prebral Korčekovu prihrávku a strelou z voleja prekonal brankára Lengyela. V prvom polčase videli fanúšikovia divácky atraktívny futsal s množstvom šancí, tréneri ale až tak spokojní neboli. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú, oba tímy mali viacero šancí na skórovanie. Vedenia sme sa ujali po dvoch góloch Kuruca v rozmedzí 13. a 14. minúty. Najprv z diaľky prestrelil domácu obranu po Korčekovej pohotovej prihrávke, o minútu neskôr pätou tečoval prihrávku Sasáka. S dvojgólovým polčasovým vedením sme mohli byť spokojní.

Ako to už ale býva pravidlom, vo futsale ani dvojgólové vedenie nič neznamená. Novozámčania mali ako vždy nachystanú hru v pätici bez brankára, na ktorú sme však boli pripravení aj my. Tempo zápasu sa spomalilo, hra sa zmenila na vyčkávanie na chybu súpera. My sme sa prezentovali poctivou obranou, zatiaľ čo domáci sa snažili nájsť medzery v našom postavení. Niekoľko dobrých šancí na rozhodnutie zápasu sme nepremenili, preto prišiel trest. V 26. minúte sa lopta aj so šťastím dostala k Procháczkovi, ktorý bol na zadnej tyči pripravený a znížil na 3:2. Drámu sme však už nedopustili. Pohodu na naše halovky nám vrátil v 29. minúte Maroš Sasák svojím šiestym gólom v sezóne. Už o niekoľko sekúnd neskôr sa k nemu pridal aj Peter Serbin, náš najlepší tohtosezónny strelec, ktorý do prázdnej brány pridal náš piaty gól v zápase. Záver zápasu ovládol Richard Matis. Najprv znova strelou do opustenej brány potrestal chybu súpera a neskôr si gól vybojoval aj sám svojou aktivitou, keď po zisku lopty a samostatnom nájazde prekonal domáceho brankára. Na konečný výsledok 7:2 z nášho pohľadu sa pozerá veľmi dobre, náročný zápas sme zvládli.

Dôležitým víťazstvom sme tak potvrdili tretie miesto v tabuľke a úspešne ukončili rok 2022. Zo štvrtého miesta nám na chrbát dýcha bratislavská Pinerola, s ktorou sa stretneme v prvom ligovom zápase v novom roku. Rozdiel medzi nami je len jediný bodík. Ešte predtým sa ale predstavíme v Komárne vo štvrťfinálovom pohárovom zápase.

Liga sa pomaly blíži ku svojej druhej polovici. Veríme, že sa na ňu dobre pripravíme a v roku 2023 budeme pokračovať minimálne v rovnako dobrých výkonoch ako doteraz. Všetkým fanúšikom ďakujeme za priazeň a podporu počas uplynulého roka. Všetko dobré do roku 2023 želá žltomodrá futsalová rodina Podpor Pohyb!

MŠK Mayerson Nové Zámky 2:7 Podpor Pohyb Košice (1:3)

2. Kucharovič, 26. Procháczka – 5. Horník, 13., 14. Kuruc, 29. Sasák, 29. Serbin, 30., 34. Matis