SME V SEMIFINÁLE!

Utorkovými zápasmi sa ukončili všetky štvrťfinálové série play-off 1. SLF. Po veľkej dráme a obetavom výkone sme súboj proti Pinerole Bratislava zvládli aj druhýkrát. Výhra 4:2 na súperovom ihrisku nás posunula do boja o medaily v najkratšom možnom čase.

Po piatkovej výhre 5:0 na domácej palubovke nebolo pri nabitom hracom programe mnoho času na regeneráciu. Aj napriek tomu sme štvrťfinálovú vojnu vrátiť do Košíc už nechceli, úlohou bolo zvíťaziť už v utorok v Bratislave. Pinerola nám tento cieľ poriadne sťažila a podobne ako aj v ostatných vzájomných zápasoch to bol fyzicky náročný duel od začiatku do samého konca.

Začali sme už tradične aktívne so snahou streliť prvý gól. Naplniť sa nám to podarilo v 8. minúte. Dávid Trojan získal loptu na súperovej polovici, posunul ju pred bránu voľnému „Jerrymu“ Gluchmanovi, ktorý nekompromisne zakončil pod brvno. Ofenzívny ťahúň nášho tímu pridal už svoj 16. gól v sezóne, prvý v play-off. Na rozdiel dvoch gólov sme odskočili súperovi v 12. minúte. Hernández získal loptu, posunul ju Gluchmanovi, ten peknou prihrávkou našiel Horníka a mohli sme sa radovať. V týchto momentoch sme vďaka dobrému držaniu lopty mali viac z hry ako domáci, no paradoxne to bola Pinerola, ktorá strelila ďalší gól. Po chybe v našej rozohrávke sa lopta odrazila priamo k Nestorikovi, ktorý strelou z voleja prekonal inak skvele chytajúceho Obermana. Dvojgólové vedenie nám vrátil náš kapitán Sebastián Bačo. V 17. minúte zachytil rozohrávku súpera, obišiel súperovho hráča a brankárovi už nedal šancu. V nervóznom závere polčasu sa podarilo Bratislavčanom znížiť gólom Buzeka, no pár sekúnd pred polčasovou sirénou nám vrátil opäť dvojgólové vedenie gólom do šatne Trojan. Do kabín sa odchádzalo za stavu 4:2.

Ako sa neskôr ukázalo, výsledok 4:2 sa už v druhom polčase nezmenil. Záverečných 20 minút charakterizovala najmä naša bojovnosť a obetavosť. Futsalový kumšt ide v takýchto zápasoch bokom. Pinerola hrozila najmä po štandardných situáciách, niekoľko zamotaných situácií musel riešiť skvelými zákrokmi Oberman. Na samom konci zápasu siahol hosťujúci tréner aj po hre bez brankára. Dlhé a náročné minúty sme napokon ustáli a neinkasovali. Finálny hvizd priniesol na našej strane výbuch radosti.

Do Bratislavy sme išli s jasným cieľom, víťazstvo sa nerodilo ľahko. Osobne som bol v prvom polčase s predvedenou hrou spokojný. Pridali sme aj pekné góly, škoda minimálnych chýb v našej obrane, ktorými sme súperovi dali do druhého polčasu nádej na dobrý výsledok. Druhý polčas už bol viac o zodpovednosti vzadu ako o bezhlavom útoku, keďže v šatni sme si povedali, že ak neinkasujeme, tak postúpime. Svoju hru sme tomu prispôsobili. Záver bol ťažší aj z dôvodu, že rozhodcovia veľmi prísne trestali každý náš súboj, a tak sme mali 5 faulov a nechceli sme súperovi dopriať “desiatku”. Veľmi múdro sme ubránili power-play, kde si super nevytvoril takmer nič. Dali sme do zápasu srdiečko a postup ma teší. Verím, že ešte jeden postup pridáme,“ tešil sa z postupu Dávid Trojan, ktorý skóroval v oboch štvrťfinálových zápasoch dôležité góly.

Prvé semifinálové minúty nás čakajú už v piatok v Banskej Bystrici v hale na Štiavničkách. Bystričania si poradili s druhým bratislavským tímom 4FSC FTVŠ taktiež pomerom 2:0 na zápasy, hoci v druhom potrebovali na rozhodujúci gól až predĺženie. Druhú semifinálovú dvojicu tvoria Lučenec, ktorý zdolal Nové Zámky, a Prievidza, ktorá uspela proti Leviciam. Domáci semifinálový zápas odohráme v utorok o 20:00 v Šaci. Všetkých fanúšikov srdečne pozývame!

Pinerola 1994 Futsal Academy Bratislava – Podpor Pohyb Košice 2:4 (2:4)

Góly: 15. Nestorik, 19. Buzek – 9. Gluchman, 12. Horník, 17. Bačo, 20. Trojan

/stav série: 0:2 – do semifinále postúpil Podpor Pohyb/