PRESTRELKU V 1. SEMIFINÁLE ROZHODLO PREDĹŽENIE

SEMIFINÁLOVÚ PRESTRELKU ROZHODLO PREDĹŽENIE

V prvom zápase semifinálovej série videli diváci v hale na Štiavničkách až 15 gólov. Po riadnom hracom čase svietil na svetelnej tabuli stav 6:6 a rozhodnúť muselo až predĺženie. V ňom strelil prvý gól súper a nám sa vyrovnať už nepodarilo. Po dramatickom priebehu sme prehrali 9:6 po predĺžení.

Súboj druhého tímu s tretím po základnej časti bol od začiatku napínavý. Vedenia sme sa ujali v 4. minúte. V prečíslení našiel Horník prihrávkou Gluchmana, ktorý ponad rameno prestrelil brankára Mičudu. Vyrovnanie prišlo už o pár sekúnd neskôr. Domáceho kapitána Rafanidesa našiel prihrávkou Čief a začínalo sa odznova. Nacvičený signál v 8. minúte priniesol nastrelenie Fedora a Terpaj na zadnej tyčke dopravil loptu do siete. Domáci však opäť vyrovnali. V 18. minúte využili niekoľkominútový tlak, ktorý vyplynul z ich hry s brankárom v poli. Presadil sa Vajda. To však ešte v bláznivom prvom polčase nebolo všetko. Dvadsať sekúnd pred polčasovou sirénou putovala lopta po osi Gluchman – Hernández – Trojan a posledný menovaný pridal gól aj v treťom zápase play-off. Do šatní sme išli za priaznivého stavu 2:3.

Prvá polovica stretnutia bola však iba predkrmom pred ešte bláznivejším druhým polčasom. Už po niekoľkých sekundách hry poslal Bačo do úniku Terpaja, ktorý svojím druhým gólom zvýšil na 2:4. Od tohto momentu sme sa však opäť dostali pod tlak niekoľkými ľahkými stratami lôpt a umožnili súperovi prebrať réžiu zápasu. Najprv v 24. minúte znížil kontaktným gólom Čief a v 30. minúte po tečovanej strele brankára Mičudu bolo opäť vyrovnané. Aj napriek dôležitosti zápasu oba tímy útočili a chceli rozhodnúť. V 33. minúte sme mali riadnu dávku smoly, keď sa Hudekova strela odrazila od nohy Obermana do brány a Bystričania prvýkrát viedli. Odpovedali sme podobne rýchlo ako súper, Kurucovu prihrávku využil Horník na pohotovú strelu z otočky – 5:5. V infarktovom závere znova vrátil vedenie na domácu stranu Kyjovský, no po krásnej súhre našich mladíkov v 38. minúte vyrovnal hetrikovým gólom Terpaj.

Nasledovalo predĺženie. Fyzická náročnosť zápasu si vyberala daň na oboch stranách. Psychologickú bitku naklonil na domácu stranu v 43. minúte Krištofík, ktorého o minútu neskôr napodobnil ôsmym gólom v našej sieti Čief. Nádej nám mohla vykresať hra bez brankára. Hernández v nej opečiatkoval iba brvno, naopak, v poslednej minúte nás definitívne dorazil Kyjovský a upravil na konečných 9:6. Vedenia v sérii sa ujali hráči Banskej Bystrice.

Napínavé to bolo, aj atraktívne pre divákov, ale mňa to sklamalo, pretože v semifinále by sme nemali dostať šesť gólov v riadnom hracom čase. Potom to už bol vabank, sily nám odišli. Chýbajú nám skúsenosti na to, aby sme takýto zápas, keď vyhrávame o dva góly, dotiahli do víťazného konca. Je to trošku frustrácia, ale chlapci sa učia, sme prvý rok v tejto súťaži, takže beriem to trošku takto,“ hodnotil zápas tréner Richard Bačo. Nič však nie je stratené. „V utorok to bude dobrá odveta a urobíme všetko pre to, aby sme sa sem vrátili. Musíme zlepšiť defenzívu, v nej sme urobili veľmi veľa chýb. Súperovi sme toho dali veľa, dal nám minimálne štyri góly do prázdnej brány, čo sa nemôže stať. Takže máme za tých pár dní aspoň teoreticky na čom pracovať.

Aj Martin Majling, tréner MIBA Banská Bystrica, vyzdvihol perfektný náboj zápasu: „Bola to veľká dráma. Od začiatku zápasu to bolo hore – dole. Mali sme viacej čistých šancí, ale prehrávali sme 2:3 po smolných góloch a v druhom polčase sme dostali hneď štvrtý. Vtedy sa ukázala sila kolektívu a naozaj klobúk dolu pred chalanmi. Dnes to bol fantastický kolektívny výkon. Sedem chalanov dalo deväť gólov, čo svedčí o tom, že dnes to potiahol celý tím. Vďaka aj fanúšikom, ktorých konečne prišlo trošku viac. Po tom, ako sme otočili, súper vždy vyrovnal, ale zakaždým sme si verili, že dáme ten gól naviac. Akonáhle sme dali na 7:6 v predĺžení, tak sme verili, že to už nepustíme, že už neurobíme tú chybu. Odveta bude veľmi ťažká, v Košiciach sa hrá veľmi ťažko. Nám tie zápasy vonku nejdú, ale budeme sa snažiť hrať tak, aby sme sa nemuseli vracať domov, respektíve až na finále.

Zbrane určite neskladáme. Predĺžiť semifinálovú sériu hranú na dva víťazné zápasy budeme chcieť v utorok 10. mája v Šaci. Výkop bude už tradične o 20:00. Srdečne pozývame všetkých fanúšikov, budeme ich určite potrebovať. Rozhodnúť bude môcť každý detail a nič ešte nie je stratené!

MIBA Banská Bystrica – Podpor Pohyb Košice 9:6 pp (2:3, 4:2 – 2:0, 1:0) – na zápasy – 1:0

24., 44. Čief, 36., 50. Kyjovský, 4. Rafanides, 18. Vajda, 30. Mičuda, 33. Oberman vlastný, 43. Krištofík – 8., 21., 38. Terpaj, 4. Gluchman, 20. Trojan, 35. Horník.