PRVÝ ŠTVRŤFINÁLOVÝ KROK ÚSPEŠNÝ

PO DLHEJ PRESTÁVKE SME ZAČALI VYSOKOU PREHROU

Piatkovými zápasmi začalo dlho očakávané štvrťfinále play-off 1. SLF. Postavenie po základnej časti nám prisúdilo za súpera bratislavskú Pinerolu. V sérii hranej na dva víťazné zápasy sme prvý domáci krok úspešne zvládli a vyhrali sme 5:0.

Od začiatku zápasu sme my boli tímom, ktorý určoval tempo. Pozícia favorita nám v úvodných minútach zväzovala nohy, viaceré tutovky skončili strelami mimo bránu alebo priamo do brankára Podhajeczkého. Úvodný gól padol v 8. minúte zápasu. Bratislavčania pri snahe zatlačiť nás na našu polovicu aktívnou hrou s brankárom stratili loptu, ktorú Bačo poľahky poslal do odkrytej brány. Šancí na druhý gól sme mali niekoľko, napokon sme ho strelili až v 17. minúte. Bačo potiahol loptu a našiel pred bránou Terpaja, ktorého teč znamenal zvýšenie náskoku. Prvý polčas sa skončil stavom 2:0.

Aktivitu sme úspešne preniesli aj do druhej polovice. Po zmene strán bolo našou prioritou neinkasovať a udržať si pohodlný náskok. V 24. minúte sme opäť úspešne dotlačili súpera k chybe. Perfektnú prácu tentoraz odviedol Dávid Trojan, keď získal loptu na polovici ihriska a ako tank ju doniesol až do brány. Definitívny zlom v zápase priniesla situácia v 30. minúte. Brankár Pineroly zahral rukou mimo pokutového územia, dostal červenú kartu a my možnosť dvojminútovej početnej prevahy. V nej sme odskočili súperovi na 4 góly. Rýchly presilovkový kolotoč úspešne zakončil Fedor. Od tohto momentu sa zápas už len dohrával. Nič na tom nezmenila ani súperova hra bez brankára. Taktické pokyny sme úspešne plnili a udržali sme si čisté konto. Finálnu podobu výsledku dal v poslednej minúte svojím druhým gólom Bačo.

Po dlhšej dobe sme konečne ukázali tímový výkon, ktorý nám veľmi dopomohol k prvému víťazstvu v play-off. Vedeli sme, že nás čaká neľahký súper, no povedali sme si, čo a ako budeme hrať. Tentokrát sme ukázali kvalitnú obranu a nedostali sme ani gól. Výsledok 5:0 neznamená ešte nič, a tak musíme ísť do Bratislavy s pokorou a ukázať podobný, ak nie ešte lepší výkon ako na domácej palubovke,“ povedal o zápase Adam Fedor. Kapitán Sebastián Bačo taktiež upozorňuje, že nič ešte nie je rozhodnuté. „Myslím si, že vyeskalovanie našej formy prišlo v ten správny čas, keďže sme posledné týždne nepodávali úplne top výkony. Bojovnosť nám nechýbala, ale akoby sme zabúdali na našu futsalovú schopnosť. Po dlhšej dobe som nevidel na ihrisku jednotlivcov a ani dvojičky, ale skvelý bojovný tímový výkon. To v play-off vždy rozhoduje. Verím, že si túto obetavosť prenesieme aj do Bratislavy a ukončíme tam štvrťfinálovú sériu. Spravíme pre to maximum.“

Po výhre 5:0 teda máme šancu ukončiť štvrťfinálovú bitku už v utorok v Bratislave. Okrem postupu do semifinále bude veľkou motiváciou vrátiť Bratislavčanom prehru spred dvoch týždňov. Nečaká nás nič ľahké, preto budeme aj na diaľku potrebovať podporu od fanúšikov.

Náš ďalší program sa bude odvíjať okrem nášho zápasu aj od výsledkov ostatných sérií. V prvých zápasoch favoriti nedostupili žiadne prekvapenie. Lučenec zdolal doma zraneniami oslabené Nové Zámky vysoko 18:0, futsalisti Banskej Bystrice nedali šancu bratislavskej FTVŠ a vyhrali 11:0. V sobotnom zápase si Prievidza doma poradila s Levicami 7:2.

Podpor Pohyb Košice – Pinerola 1994 Futsal Academy BA 5:0 (2:0)

Góly: 8. Bačo, 17. Terpaj, 24. Trojan, 35. Fedor, 40. Bačo