SÉRIA BEZ VÍŤAZSTVA UKONČENÁ

Naše zápasy proti Banskej Bystrici doposiaľ vždy ponúkli skvelé futsalové divadlo. Inak to nebolo ani v zápase 15. kola Niké Futsal Extraligy. Snehová kalamita ani náročná cesta nás nezastavili, hoci zápas sa musel začať s menším oneskorením. Skvelým povzbudením bol návrat kapitána Hernándeza, ktorý sa po zranení hneď uviedol gólom i asistenciou na víťazný gól Serbina.

Domáca MIBA sa posilnila o navrátilca Rafanidesa, remíza s majstrovským Lučencom či výhra na pôde bratislavskej FTVŠ znamenali, že hoci sa Bystričania nachádzajú iba na 6. mieste, nečakalo nás nič ľahké. Po domácej prehre proti Leviciam sme sa chceli vrátiť na víťaznú vlnu a skončiť pred play-off na čo najlepšej priečke.

Úvodné striedania zápasu sa niesli v znamení pozornej obrany. Oba tímy si uvedomovali, že rozdiely v strede tabuľky sú malé a každý bod môže mať hodnotu zlata. Skóre otvoril v 9. minúte „Fidel“ Hernández, po zisku lopty zakončil rýchly protiútok krásnou strelou špicom do rohu Mičudovej brány. Vyrovnávajú gól Banskej Bystrice prišiel v 14. minúte, loptu dostal do siete Čief. Prvý polčas priniesol už iba niekoľko pološancí na oboch stranách, v bránach však spoľahlivo zasahovali Oberman aj Mičuda. Polčasový výsledok 1:1 nenapovedal veľa o víťazovi zápasu.

V druhom polčase pokračovali obidva tímy v zodpovedných výkonoch. Prvú chybu sme urobili my. Bystričania sa dostali do rýchleho protiútoku, ktorý zakončil presnou strelou Samson. O niekoľko chvíľ neskôr sme mali aj kusisko šťastia, strela Rafanidesa sa po dvoch odrazoch od tyčky odrazila smerom von z brány. Najväčšiu šancu vyrovnať sme mali v 27. minúte, Kuruc po zisku lopty vyzval k skórovaniu Ivana, ten však minul odkrytú bránu. Mrzieť ho to však napokon nemuselo. Už o minútu neskôr si jeho strelu zrazil paradoxne v oveľa menej nebezpečnej situácii do vlastnej siete Samson. Aj takýto šťastný gól sme po festivale zahodených šancí v predošlých zápasoch potrebovali.

Za stavu 2:2 bolo jasné, že nasledujúci gól bude vzhľadom na pokročilý čas pravdepodobne rozhodujúci. Šancu na neho mal domáci Vajda, pred prázdnou bránou ale nestihol prudkú prihrávku. Rozhodujúci moment prišiel v 36. minúte. Dvojica Serbin – Hernández ukázala, že by spolu mohli po rokoch skúseností hrať aj naslepo. Vymenili si loptu, prišla typická Serbinova otočka a zakončenie popod brankára znamenalo jeho sedemnásty gól v sezóne. Viac má mimochodom iba Prievidžan Zaťovič (25 gólov). Ani súperova záverečná hra bez brankára nepriniesla vyrovnávajúci gól. Obzvlášť v týchto momentoch bolo na našej strane vidieť tímový duch, ktorý nám v predošlých zápasoch chýbal.

Mám rád výzvy a aj preto beriem zápasy proti Banskej Bystrici osobne, keďže v minulej sezóne sa nám ich nepodarilo poraziť ani raz zo štyroch pokusov. Do zápasu sme išli s jednoznačným cieľom – zlomiť hernú krízu. Fyzicky ťažký a hlavne vyrovnaný zápas sa nám podarilo zvládnuť skvelým tímovým výkonom. Tieto dôležité body musíme potvrdiť v domácom zápase proti Komárnu a budeme o krok bližšie k nášmu cieľu umiestniť sa na treťom mieste po základnej časti,“ hodnotil zápas František Horník.

Pozitívne hodnotil súboj aj tréner Richard Bačo. „Po strastiplnej ceste do Banskej Bystrice, kde sa kvôli zlému počasiu a neschodným cestám musel začiatok zápasu posunúť o 30 minút, sme sa trochu obávali začiatku stretnutia. Opak bol však pravdou, začali sme sústredene, vytvárali si šance. Jednu sme aj premenili navrátilcom Fidelom. Domáci zvýšili bojovnosť, ich snaha vyústila vo vyrovnávajúci gól. Už prvý polčas pripomínal minuloročné play-off zápasy s MIBOU. Sústredili sme sa na obranu, boli pripravení na hru s brankárom, ktorú domáci obľubujú. V druhom polčase sa hra nezmenila, na druhý gól sme odpovedali gólom Ivana. Vyzeralo to na remízu, avšak proti bola dvojica Hernández – Serbin. Zrodila sa pekná súhra a víťazný gól. Záverečnú power-play sme ubránili a nesieme si domov dôležité tri body. Tieto 3 body budeme chcieť potvrdiť v domácom zápase s Komárnom, už teraz v piatok. Všetkých srdečne pozývame na tento duel.“

Výkop spomínaného zápasu bude už tradične o 20:00 v hale v Šaci. Veríme, že na dobrý výkon nadviažeme aj pred domácimi fanúšikmi.

MIBA Banská Bystrica 2:3 Podpor Pohyb Košice (1:1)