STRELECKÝ KONCERT PROTI KOMÁRNU

Niké Futsal Extraliga sa nám pomaly dostáva k finišu základnej časti. Jej 16. kolo nám prinieslo za súpera zlepšujúci sa tím Komárna, ktorý nás pred necelým mesiacom na domácej palubovke dokázal poraziť v dráme v predĺžení a ukončil tak našu pohárovú púť už vo štvrťfinále. Nám išlo pred blížiacim sa play-off o veľa, naháňame Pinerolu Bratislava na treťom mieste. Domácich fanúšikov sme napokon potešili vysokým víťazstvom 13:3.

Strastiplná cesta naprieč republikou nie je nič ľahké, o čom sa presvedčil aj náš súper. Okrem iného, situácia nebola ideálna ani sa zraneniami, ktoré Komárno momentálne trápia. Naopak, na našej strane už naplno zaberajú Hernández aj Sasák, taktiež sa blíži návrat Gluchmana. Kvalitatívnu i kvantitatívnu výhodu sme využili naplno. Od úvodných minút sme protivníkovi robili problémy vysokým napádaním, čo vyústilo vo viaceré zisky lôpt.

Úvodný gól prišiel v 6. minúte. Premiérovým zásahom v seniorskej lige sa uviedol najlepší strelec juniorského tímu Miroslav Ivan. Už o pár sekúnd neskôr si pripísal aj asistenciu, peknú nacvičenú súhru celej štvorky zakončoval druhým gólom Korček. V 7. minúte bolo už 3:0, po Horníkovej prihrávke sa presadil náš najlepší strelec Serbin. V prvom polčase sme predviedli ešte niekoľko pekných akcií, góly pridali Matis aj Ivan. S polčasovým výsledkom 5:0 sme boli viac ako spokojní, o víťazstve bolo prakticky rozhodnuté.

Ani to nás však neodradilo od toho, aby sme potešili fanúšikov aj v druhom polčase. Už po niekoľkých sekundách druhého polčasu pridal šiesty gól Marek Kuruc, na ktorého nadviazal v 22. minúte gólom na 7:0 Serbin. Bol to už jeho devätnásty gól v sezóne, viac má konte z celej ligy iba Prievidžan Zaťovič. Aj napriek vysokému gólovému rozdielu Komárno niekoľkokrát podržal brankár Jurčina, ktorý predviedol množstvo skvelých zákrokov. S pribúdajúcim časom už ani naša koncentrácia v zakončení nebola bezchybná. Súper náš rozlet spomalil hrou bez brankára, museli sme sa aj brániť. Čestné góly súpera zaznamenali dvakrát Palacka a raz mladý 17-ročný talent Konc. Za nás ešte zvyšovali Sasák a hetrik skompletizoval Ivan.

Ešte viac nás môže tešiť fakt, že pri desiatom góle Ivana boli na ihrisku naše „mladé pušky“. V bráne stál 16-ročný Matúš Kuruc a na ihrisku boli v zložení Wiliam Leško (17r.), Ivan Levický (17r.), Miroslav Ivan (19r.), Richard Matis (19r.) všetci hráči hrajúci v našej juniorke do 20 rokov. Po polovici súťaže sa nachádzali na skvelom prvom mieste, rovnako ako kolegovia z kategórie U17. Snáď budú motiváciou pre svojich kamarátov či spoluhráčov, ktorí tiež rozmýšľajú o tom, že by vyskúšali futsal.

Úplný záver zápasu si prisvojil opäť Maroš Sasák. V 39. minúte strelil čistý hetrik a navýšil svoje gólové konto už na číslo 10. „Niečo také sa mi ešte nestalo. Teší ma, že som bol správnym žolíkom a pomohol som k peknému výsledku. Konečne sme zlomili prekliatie domácej palubovky a zabodovali sme naplno. Veľmi nám pomohli rýchle tri góly a potom to už išlo hladko. Súper prišiel v oklieštenej zostave, ale na to sme nepozerali. Chceli sme hrať svoj futsal a teší ma, že nám to pekne napadalo. Cieľom bolo urobiť si rešpekt pred ďalšími zápasmi a potvrdiť cenný triumf z Banskej Bystrice. Verím, že takto budeme pokračovať,“ hodnotil zápas v rozhovore pre kosiceonline.sk.

Šancu potvrdiť dobré výsledky budeme mať už o týždeň opäť doma v Šaci. V dohrávke 12. kola privítame žilinský Makroteam, výkop bude netradične v sobotu o 20:00. Všetkých srdečne pozývame.

Podpor Pohyb Košice 13:3 Futsal Team Komárno

6., 18., 37. Ivan, 6., 30. Korček, 7.,22. Serbin, 17. Matis, 21. Kuruc, 34., 39., 39., 39. Sasák – 32., 35. Palacka, 37. Konc