LEVICE NÁS VYŠKOLILI Z EFEKTIVITY

Rozpis súťaže nám v 14. extraligovom kole prisúdil za oponenta nevyspytateľný tím Levíc. Domácich priaznivcov sme po takmer trojmesačnej prestávke vôbec nepotešili a prehrali sme 2:6. Pripísali sme si tak už štvrtú prehru na domácom ihrisku v tejto sezóne. Medzičasom sme tak klesli dokonca na piate miesto Niké Futsal Extraligy. V roku 2023 sme ešte nevyhrali, ťaháme trojzápasovú šnúru bez víťazstva.

Zápas sa pritom od začiatku nevyvíjal pre nás vôbec zle. Už prvé striedanie ukázalo veľkú chuť po víťazstve. Po strele Korčeka zasahoval hosťujúci brankár Bielik rovnako ako pri veľkej šanci Ivana. V ďalšej sľubnej príležitosti Trojan minul bránu. Prudká strela brankára Obermana len tesne minula bránu, Serbinov pokus zastavila až žrď. Nepremenené šance akoby naštrbili naše sebavedomie a do príležitostí sa začal dostávať čoraz viac súper. Naša nervozita vyústila do zlých rozhodnutí v útočnej fáze či zbytočne spomaľujúcej a nezaujímavej hre s brankárom. Svojou neaktivitou sme Levice dostali do hry, čo sa proti tomuto súperovi nevypláca. Šancí na otvárací gól sme mali aj napriek tomu niekoľko. Kuruc napálil loptu len do brankára, Sasák v páde minul. Polčasové vedenie sa nám nepodarilo získať, do kabín sme išli za bezgólového stavu 0:0.

Druhý polčas sme začali presne v rovnakom štýle. Už po niekoľkých sekundách sa dostal do obrovskej príležitosti Sasák, svoj siedmy gól v sezóne však nepridal. Prišiel tak zaslúžený trest. Stratou lopty sme naštartovali akciu súpera, ktorú pohotovo zakončil Bačík. Nastal scenár, ktorý sme presne nechceli, dostali sme prvý gól. Vyrovnať sme mohli prakticky okamžite, proti Trojanovi však znova vytiahol skvelý zákrok Bielik, rovnako ako proti priamemu kopu Serbina. Potom Levice chladnokrvne využili ponúknutú šancu na druhý gól. V prečíslení prišla opäť naša strata lopty a nájazd dvoch proti brankárovi zakončil Ukrajinec Fedyk. Vo futsale však ani vedenie o dva góly nemusí znamenať vôbec nič. Problémom však bola, už v niekoľkom zápase v rade, naša koncovka. Ďalšie vyložené šance spálili Ivan s Korčekom.

Iskierku nádeje pre nás vykresal v 34. minúte Serbin, keď ľavou nohou zakončil rýchly protiútok. Netrvalo však ani minútu a hosťom vrátil dvojgólové vedenie strelou špicom kapitán Rakica. Od tohto momentu akoby sme nenachádzali viac psychických či fyzických síl, naše odhodlanie opadlo a odovzdali sme sa skúsenému levickému mužstvu. Hostia to okamžite využili, štvrtý gól pridal opäť Bačík, piaty klinec do rakvy zapisoval Fedyk. V posledných minútach zápasu upravovali za nás Serbin a za hostí Rakica na konečných 2:6. To už ale v našej bráne stál 16-ročný Matúš Kuruc, ktorý si v zápase pripísal svoj extraligový debut.

Ďakujem trénerovi za šancu, no takto som si svoju premiéru vôbec nepredstavoval. Ak by sme vyhrali, bolo by to krajšie. Verím, že si nejaké extraligové minúty ešte pripíšem, je to pre mňa veľká motivácia do ďalšej práce. Táto prehra nás prinúti k tvrdšej práci v tréningoch, snáď sa už čoskoro opäť vrátime na víťaznú vlnu,“ opísal svoje pocity po zápase brankár reprezentačnej U17-ky.

Levice nám teda ukázali, ako sa využíva maximum svojich šancí. Záver ligy sa nezadržateľne blíži a spolu s ním klope na dvere aj play-off. Podobné výkony si nemôžeme vo vyraďovacích bojoch dovoliť. Šancu napraviť nepodarené vystúpenie budeme mať už tento piatok 3. februára na Štiavničkách v Banskej Bystrici. Znovu pôjde o dôležitý zápas, repríza minuloročného semifinále iste ponúkne pekné futsalové divadlo. Doma sa predstavíme o týždeň neskôr proti Komárnu.

Podpor Pohyb Košice 2:6 Futsal Team Levice (0:0)