O BRONZ PROTI PRIEVIDZI

O BRONZ PROTI PRIEVIDZI

Utorkovým domácim zápasom proti Banskej Bystrici sa pre nás skončil sen o finále. Aj napriek enormnej snahe sa nám nepodarilo poraziť súpera ani na domácej palubovke a po prehre 3:6 sa predstavíme iba v súboji o bronz.

Po nešťastnej prehre 6:9 po predĺžení v úvodnom zápase nebolo času na regeneráciu mnoho. Program play-off 1. SLF nebol vôbec mierumilovný a odvetu naplánoval už o štyri dni. Síl nám napokon neostalo dostatok na to, aby sme sériu posunuli do rozhodujúceho tretieho zápasu.

Úvod stretnutia sme zachytili lepšie ako súper. Prvé striedania potvrdzovali náš cieľ doma zvíťaziť. Otvárací gól zápasu padol v 4. minúte. Súhru našich mladíkov potiahol Bačo a prihrávkou k zadnej tyčke vyzval na gól Fedora. Druhý gól mohol pridať Gluchman, no jeho strelu zastavila žrď. Hostia reagovali podobne ako v prvom zápase hrou s brankárom v poli, čím otupili náš tlak. Vyrovnanie priniesla 13. minúta a samostatná akcia Belaníka zakončená prudkou strelou špicom. Vo vyrovnanom prvom polčase hostia ďalej hrozili hrou s piatimi hráčmi v poli, zatiaľ čo my sme sa spoliehali na rýchle protiútoky či individuálne prieniky. Dôležitý moment prišiel dve minúty pred prestávkou. Rýchlu akciu využil na gól do šatne hosťujúci kapitán Rafanides.

Rovnako ako na začiatku prvého, aj v úvode toho druhého polčasu sme vstúpili aktívne. Rozhodujúci moment však prišiel v 23. minúte. Po niekoľkých nevyužitých pološanciach na našej strane nás vytrestal z protiútoku Vajda a zvýšil na 1:3. Znova sa potvrdilo, že skúsený tím Bystričanov nepotreboval na gól toľko šancí ako my. Dostali sme lekciu z efektivity. Ešte horšie to pre nás vyzeralo v 28. minúte. Nastrelenú loptu si do vlastnej siete zrazil Gluchman. Iskierku nádeje sme sa snažili vykresať hrou bez brankára. Perfektnú formu z play-off potvrdil Bačo, keď ďalšou rýchlou akciou našiel Horníka, ktorý znížil. Ešte v tej istej minúte však definitívne gólom do opustenej brány zvýšil Vajda na 2:5 a bolo rozhodnuté. V hre bez brankára sme pokračovali až do konca zápasu, výsledkom čoho boli ešte gól hosťujúceho Kaľavského a druhý zásah Horníka. Zápas sa skončil výsledkom 3:6.

Góly ma vzhľadom na konečný výsledok netešia. Je to pre nás smutný záver,“ povedal po zápase pre kosiceonline.sk strelec dvoch gólov Horník. „Doma sme chceli vyhrať a urobiť všetko pre vyrovnanie série. Začali sme výborne. Prvých desať minút sme hrali dobre, ale potom nám nevychádzali predsavzaté veci. Bystrica strieľala góly a my sme už museli hrať vabank.“

Bystričania počas celej série zužitkovali skúsenosti, ktorých bolo v ich tíme viac. My sme ukázali potenciál do budúcnosti, ktorý je väčší ako „len“ semifinálová prehra. Vo finále sa Bystričania predstavia proti najväčšiemu favoritovi na titul, majstrovskému Lučencu.

Všetkým dňom však nie je koniec ani pre nás. Posledný zápas sezóny odohráme vo štvrtok 19. mája v Prievidzi proti domácemu Copy Leaders. Víťaz si odnesie bronz. Držte nám palce!

Podpor Pohyb Košice – MIBA Banská Bystrica 3:6 (1:2), stav série 0-2

Góly: 4. Fedor, 34. Horník, 39. Horník – 13. Belaník, 18. Rafanides, 23. Vajda, 28. Gluchman (vlastný gól), 34. Vajda, 38. Kaľavský

Foto: Jäzva