REPRÍZA FINÁLE VÍŤAZA NENAŠLA

Po dvoch skvelých víťazstvách vo vynovenej Starej jazdiarni sme privítali na domácej pôde súpera nazvučnejšieho mena. 13. kolo Niké Futsal Extraligy prinieslo reprízu minuloročného finále proti favoritovi ligy z Lučenca. Vo vyrovnanom zápase padli štyri góly, po spravodlivej remíze 2:2 sa body delili.

V prvom zápase na súperovej pôde sme statočne bojovali, no napokon sme po dobrom výkone na Lučenec nestačili a prehrali pomerom 4:6. Po dvoch januárových výhrach na domácej palubovke sme však boli motivovaní pokračovať v sérii dobrých výsledkov. Aj proti favoritovi sme dlhé minúty viedli, vedenie sme však napokon neudržali. Lučenec vytiahol svoju obávanú hru bez brankára, ktorá priniesla úspech. Krátko po stretnutí sa nám možno bod málil, no remíza bola zaslúžená.

Úvod zápasu nepriniesol veľa šancí. Hra sa síce prelievala zo strany na stranu, no ani jeden tím nechcel inkasovať úvodný gól zápasu, pozorná obrana zatienila individuálnu kvalitu v útoku. Na oboch stranách sa predstavili reprezentační brankári, na našej tradične Richard Oberman a na hosťujúcej Marek Kušnír. Obaja predviedli skvelé výkony a privádzali strelcov do šialenstva. Ukázalo sa, že v takto vyrovnaných zápasoch častokrát rozhoduje efektivita.

Úvodnú šancu zápasu mal po individuálnom prieniku rýchlonohý Washington, jeho strelu ale Oberman vytlačil na roh. Hostia si, rovnako ako my, pomáhali v rozohrávke s brankárom, ktorého aktívne zapájali do hry. Po jednej z týchto situácií takmer využil chybu v rozohrávke Marton, jeho strelu z vlastnej polovice ale stihol Kušnír akrobaticky vytlačiť mimo priestoru brány. Prvý gól prišiel v 9. minúte. Po rýchlom protiútoku si vymenila loptu celá štvorica našich hráčov, Ivan našiel peknou prihrávkou Korčeka na zadnej tyčke a ten otvoril skóre. Z vedenia sme sa tešili ale len pár sekúnd. Na druhej strane nabíjal Belaník Leovskemu a ten prudkou a presnou strelou vyrovnal na 1:1. Aj my sme však dokázali na inkasovaný gól rýchlo odpovedať. V 10. minúte Korček vybojoval v súboji loptu pre Ivana, ktorý po svojom raketovom zrýchlení prestrelil Kušníra. Naše vedenie mohlo byť aj dvojgólové, Terpaj pripravil Ivanovi ďalšiu veľkú šancu, tentoraz však lopta opečiatkovala iba brvno hosťujúcej brány. Pred prestávkou sa ešte o vyrovnanie snažil Ostrák, jeho prízemnú strelu ale znova skvele pokryl Oberman. Priebežný výsledok 2:1 v náš prospech nezmenil ani presný zásah Serbina, ktorý prišiel až po polčasovej siréne.

Druhý polčas kvalitou nezaostával za tým prvým, 700 divákov sledovalo atraktívny futsal s množstvom šancí na oboch stranách, kvalitnými výkonmi a napätím do posledných chvíľ. Atmosféra v Starej jazdiarni bola počas celých 40 minút ukážková, naši fanúšikovia nás hnali dopredu a pomáhali nám v každom momente zápasu. Šancu na zvýšenie náskoku mali naši obaja top kanonieri, Marton aj Serbin, obaja však tesne minuli lučeneckú bránu. Keď sa už zdalo, že po ďalšej krásnej kombinácii celej štvorice zasunie Kuruc v šmyku loptu do odkrytej brány, Kušnírovi pomohol na bránkovej čiare Washington. Lučenec reagoval hrou v piatich už deväť minút pred koncom zápasu. Bránenie nás stalo veľa síl, súper ukázal, že túto hernú variantu má dobre nacvičenú. Za nami však stála plná hala, ktorá nám pomáhala zvládať veľký tlak. Únava na našej strane sa napokon prejavila. V 37. minúte Washington špicom prestrelil náš obranný val a vyrovnal na konečných 2:2. Aj keď skvelý zápas napokon svojho víťaza nenašiel, početné publikum na konci v stoji zatlieskalo obom mužstvám za predvedené výkony.

Záznam zo zápasu nájdete tu.

Do ligovej tabuľky si pripisujeme cenný bod, ktorý nás momentálne posunul na tretiu priečku pred Prievidzu. Pred súbojmi v play-off sa liga zamotáva, všetky celky sa posilňujú a bojujú o čo najlepšie priečky. My si týždeň od ligových súbojov oddýchneme, čaka nás reprezentačná prestávka. Počas nej sa v čínskom Yuline predstaví v najcennejšom drese aj naše trio Richard Oberman, Sebastián Bačo a Filip Korček vedené asistentom Richardom Bačom. Postupne Slovákov preveria celky Číny, Česka a Fínska. Po reprezentačnej prestávke sa opäť predstavíme v piatok 9. februára v domácom zápase proti Makroteamu Žilina. Veríme, že naši fanúšikovia si opäť nájdu cestu na náš zápas a my ich potešíme dobrým výkonom.

Podpor Pohyb Košice 2:2 Mimel Lučenec