DOMA NAĎALEJ NEPORAZENÍ

14. kolo Niké Futsal Extraligy prinieslo po reprezentačnej prestávke ďalšie zápasy ligového kolotoča. Na domácej palubovke sme v tejto sezóne silní, čo sme potvrdili ziskom cenného bodu proti favoritovi z Lučenca v poslednom domácom zápase. Potvrdiť sme to chceli aj proti súperovi z opačného konca tabuľky. Víťazstvo sa síce nerodilo ľahko, no napokon sme Makroteam Žilina zdolali pomerom 5:2.

Pred blížiacimi sa súbojmi vyraďovacej časti je dôležitý každý zápas, každý bod. Všetky tímy zbroja a snažia sa pripraviť si čo najlepšiu pozíciu pred štvrťfinále. Nové zahraničné posily sme už v tomto kole mohli vidieť v dresoch Lučenca, Prievidze i bratislavskej Pineroly. Nebolo teda pochýb o tom, že sme zápas proti Žilinčanom chceli zvládnuť bez akejkoľvek bodovej straty. Svoju dôležitosť potvrdila šírka kádra, ktorou v prebiehajúcej sezóne disponujeme. Reprezentanti Oberman, Bačo a Korček stihli absolvovať po návrate z Číny len jeden tréning, kvôli chorobe zo zostavy vypadli Marek Kuruc a Palfi. Šancu sa ukázať ale dostali viacerí hráči, vrátane 17-ročného Matúša Kuruca v bráne, ktorý vo svojej tohtosezónnej premiére spoľahlivo doviedol náš tím k víťazstvu.

Úvod stretnutia bol z nášho pohľadu nervózny. Prichádzali viaceré nepresnosti, cítili sme tlak, ktorý na nás vytvárala pozícia favorita. Niekoľko šancí otvoriť skóre mali aj hostia, zasahoval však Kuruc. Na prvý gól si museli fanúšikovia počkať až do 13. minúty. Za svoju aktivitu bol odmenený Trojan, ktorý po chybe brankára Ďurinu otvoril skóre svojím prvým gólom v tejto sezóne. Tento gól nás upokojil a priniesol pohodu na naše halovky. Makroteam reagoval hrou bez brankára, ktorú sme bleskovo využili. Serbin sa nesplašil, skúsene potiahol loptu, na zadnej žrdi našiel Horníka a bolo to 2:0. Tretí gól sme pridali v 17. minúte, Terpaj si narazil loptu so Serbinom a po peknej akcii zakončoval do poloprázdnej brány. Do kabín sme odchádzali s pohodlným trojgólovým vedením.

Druhý polčas začal svižne. Prenikajúceho Matisa zastavil vo vyloženej šanci Nemček, pre ktorého to bola druhá žltá karta v zápase. Dvojminútovú početnú výhodu sme rýchlo využili a definitívne zmarili šancu hostí na body. V 21. minúte bol v roli asistenta opäť Serbin, strelou k bližšej tyči sa presadil Marton. Tempo zápasu potom opadlo, koncentrácia nebola vysoká ako v predošlých momentoch. Hoci na našej strane pribudlo ešte množstvo gólových šancí, dôraz v zakončení nebol na takej úrovni, aby sme dokázali pridať viacero gólov. Naopak, niekedy sme nechávali útočiť aj Žilinčanov, zákroky na Kurucovom konte pribúdali. V 31. minúte prišiel prvý gól na hosťujúcej strane, presadil sa Bistiak. Odpovedať sme dokázali v 37. minúte. Štvrtú asistenciu v zápase si pripísal opäť Serbin, keď peknou prihrávkou našiel Ivana. Posledné slovo zápasu mal v 38. minúte hosťujúci Holeš, gólom upravil na konečných 5:2.

Záznam zo zápasu nájdete tu.

Po ďalšom domácom víťazstve ostávame na treťom mieste extraligovej tabuľky. Druhé Levice majú o štyri body viac, my však máme stále jeden zápas k dobru. Štvrtá Prievidza na nás stráca tri body. Na čele ostáva stále Lučenec. Spolu s aktuálnym majstrom sa môžeme pýšiť najlepšou defenzívou, v doterajšom priebehu sme inkasovali iba 26-krát. V tabuľke strelcov je situácia tiež nezmenená, Marton so 14 gólmi stráca na vedúceho Vrábela z Prievidze iba jeden gól. V najbližšom kole sa už v piatok 16. februára predstavíme opäť doma v Starej jazdiarni v regionálnom derby proti Bardejovu. Úvodný výkop je na programe v tradičnom čase o 19:00.

Podpor Pohyb Košice 5:2 ŠK Makroteam Žilina

13. Trojan, 14. Horník, 17. Terpaj, 22. Marton, 37. Ivan – 31. Bistiak, 38. Holeš