DERBY PROTI PINEROLE ROZHODNUTÉ ZA POLČAS

12. kolo Niké Futsal Extraligy prinieslo tradičné derby medzi Košicami a Bratislavou. V prvom domácom zápase v zrekonštruovanej Starej jazdiarni sme previedli proti Prievidzi dobrý výkon, na ktorý sme chceli nadviazať aj v piatkovom zápase proti bratislavskej Pinerole. Do tímu, s ktorým sme si v októbrovom vzájomnom stretnutí body delili po remíze 2:2, pribudli reprezentanti Marek Karpiak a Matúš Kyjovský, preto o atraktivite zápasu nebolo pochýb. Po vydarenom prvom polčase z našej strany však bolo o všetkom rozhodnuté, Pinerolu sme napokon porazili pomerom 7:3.

Úvodné minúty zápasu sa niesli v opatrnom duchu. Oba tímy si uvedomovali dôležitosť prvého gólu, nikto nechcel spraviť chybu a pustiť súpera do vedenia. Úvodnú šancu mal po individuálnej akcii Terpaj, no výborne proti jeho strele zasiahol brankár Karpiak. Odpoveď hostí mohla prísť už o niekoľko sekúnd po rýchlom protiútoku, Strapek však opečiatkoval iba tyčku Obermanovej brány.

Prvý gól zápasu prišiel v 7. minúte. Terpaj získal loptu na našej polovici, po rýchlom protiútoku sa predribloval so šťastím až k zakončeniu a skóroval. Od tohto momentu sme prevzali opraty zápasu na našu stranu a úplne dominovali na ihrisku. Aktivitou hýril najmä najlepší hráč zápasu, Peter Terpaj, ktorého bolo na ihrisku vidieť nielen vďaka novým bielym halovkám, ale aj pekným individuálnym akciám. V 12. minúte pridal svoj druhý v zápase, peknou prihrávkou ho po štandardnej situácii našiel Matis.

Práve rozohrávky rohov či autových kopov, ktoré mali na starosti najmä Bačo a Matis, sa ukázali ako naša veľká zbraň počas celého zápasu. Vytvárali sme si z nich množstvo palebných pozícií, hosťujúca obrana musela byť stále v strehu. Neprešla ani minúta od Terpajovho druhého gólu a tešili sme sa znova. Práve po jednej z nacvičených štandardných situácií nastreľoval prudkú loptu pred bránu Serbin, Nestorikov nešťastný zákrok skončil vlastným gólom. Prišiel oddychový čas hostí a snaha o hru bez brankára, ani to nás však nezastavilo v našej prvopolčasovej kanonáde. V 16. minúte našiel Bačo v predbránkovom priestore Palfiho, ktorý pridal svoj siedmy gól v sezóne. O niekoľko sekúnd neskôr bol za svoju aktivitu odmenený aj Ivan, ktorý po skvelom zisku lopty pridal piaty gól. V 18. minúte sa k slovu prihlásil znovu hetrikový hrdina Terpaj. Po skvelom napádaní celej štvorice sa s Bačom dostal do situácie dvoch proti osamotenému brankárovi Karpiakovi, inak ako gólom to skončiť ani nemohlo. Ani to však ešte nebolo v prvom polčase všetko, v 20. minúte sa do opustenej brány cez celé ihrisko trafil Oberman pri súperovej hre bez brankára. Polčasový výsledok 7:0 potešil všetkých 650 divákov, ktorí zavítali do Starej jazdiarne.

V druhom polčase už tempo opadlo, o víťazovi bolo rozhodnuté. Bratislavčania hrali s piatimi hráčmi v poli, držali loptu, čakali na koniec zápasu. Na našej strane nebola už koncentrácia na takej úrovni ako v prvom polčase, za čo prišiel zaslúžený trest. Za hostí korigovali výsledok postupne Strapek, Kusyn a Nestorik. Nič to však nezmenilo na tom, že po víťazstve 7:3 si pripisujeme do tabuľky dôležité tri body.

Záznam zo zápasu nájdete tu.

V neúplnej tabuľke po 12. kole nám síce stále patrí 4. miesto, no posledné dve domáce víťazstvá nás priblížili k vyšším priečkam. Peter Terpaj sa stal hráčom 12. kola, spolu s ním sa do zostavy kola dostal aj brankár Oberman. V tabuľke strelcov je na druhom mieste Filip Marton s 13 gólmi, ktorý by mal byť po zranení k dispozícii už v najbližšom zápase. Na chrbát mu dýcha s 10 gólmi Miroslav Ivan. Najproduktívnejším hráčom je zatiaľ s 9 gólmi a 11 asistenciami Sebastián Bačo.

Skvele sme zvládli úvod kalendárneho roka, nadviazať na to budeme chcieť už v piatok 26. januára proti Lučencu. V repríze minuloročného finále proti účastníkovi ligy majstrov sa môžu fanúšikovia tešiť na skvelú atmosféru, množstvo futsalovej kvality, súboj reprezentačných trénerov i mnoho ďalšieho. Veríme, že spoločne vytvoríme divácky rekord tejto sezóny a favoritovi ligy nedarujeme nič zadarmo.

Podpor Pohyb Košice 7:3 Pinerola Futsal Academy Bratislava

7., 12., 18. Terpaj, 12. Nestorik (vl. gól), 16. Palfi, 17. Ivan, 20. Oberman – 24. Strapek, 25. Kusyn, 40. Nestorik