PROTI NOVÝM ZÁMKOM S PRESVEDČIVOU VÝHROU

V druhom kole Niké Futsal Extraligy sme sa predstavili opäť na domácej pôde proti súperovi z Nových Zámkov. Domáce prostredie a silnú divácku podporu sme využili na víťazstvo 7:1. O osude stretnutia rozhodol už prvý polčas, ktorý sme vyhrali 4:0 a prakticky zmarili súperove šance na body. Hra síce ešte nebola počas celých dvadsiatich minút ideálna, no badateľných bolo čoraz viac nacvičených vecí. Skóre otvoril ostrostrelec Serbin v 7. minúte, peknou strelou na neho nadviazal v 11. minúte Terpaj. Už o minútu neskôr pridal svoj druhý zásah v zápase Serbin po peknej prihrávke od Sasáka. Na polčasových 4:0 zavŕšil Trojan po nacvičenom rohovom kope. Priebeh zápasu nasvedčoval jednoznačnému víťazstvu, využiť sme tak mohli všetkých hráčov. Novozámčania reagovali hrou bez brankára, ktorou sa nás snažili zabrzdiť v rozlete. Ich stratu lopty však v 25. minúte využil kapitán Hernández, keď cez celé ihrisko trafil prázdnu hosťujúcu bránu. V 28. minúte sme pridali už siedmy gól, Serbinov zisk lopty využil Trojan. V 32. minúte prišla chvíľa mladého Williama Leška. Len 17-ročný talent našiel po krásnej individuálnej akcii pred bránou voľného Sasáka, ktorý zvyšoval už na hrozivých 7:0. Okrem Leška si premiéru v tejto sezóne odkrútil aj Levický, prvýkrát po náročnom zranení nastúpil Korček. Celkovo sa tak v zápase predstavilo až 11 hráčov, mrzieť nás môže len nepríjemné zranenie Richarda Matisa, ktorému prajeme skoré uzdravenie. Čisté konto sa nám napokon v zápase nepodarilo udržať, za hostí vsietil čestný gól v 38. minúte Petík a stanovil konečný stav zápasu na 7:1. Do tabuľky sme si pripísali prvé tri body, ktoré pre nás znamenajú po neúplnom 2. kole štvrté miesto.

Šancu navýšiť si bodové konto budeme mať najbližšie v sobotu 24. septembra v Žiline, kde sa predstavíme na palubovke mladého Makroteamu. „V druhom kole sme privítali mužstvo Nových Zámkov, za víťazstvom sme išli od prvých minút. Náš tlak nebol veľký, ale mali sme prevahu, ktorú sme pretavili do gólov, čo nás upokojilo. Mohli sme si v kľude hrať a skúšať veci nacvičené v tréningoch. Zápas nám ukázal, na čom ďalej popracovať. Škoda inkasovaného gólu tesne pred koncom zápasu, súperovi vyšla akcia z powerplay, ktorú hrali väčšinu druhého polčasu. Víťazstvo si ceníme, ale sme iba na začiatku. Potrebujeme sa dobre pripraviť na ďalší zápas a potvrdiť domáce víťazstvo,“ zhodnotil zápas brankár Richard Oberman.

Podpor Pohyb Košice – MŠK Nové Zámky 7:1 (4:0)

Góly: 6. Serbin, 11. Terpaj, 12. Serbin, 19. Trojan, 25. Hernández, 28. Trojan, 32. Sasák  – 38. Petík