GÓLOVÉ HODY V ŽILINE NÁM PRINIESLI VÍŤAZSTVO

Po prípravnom zraze slovenskej reprezentácie slovo dostala opäť Niké Futsal Extraliga. V jej 3. kole sme sa prvýkrát v sezóne predstavili na palubovke súpera, konkrétne na pôde žilinského Makroteamu. V zápase nám radosť okrem novej posily a novej vonkajšej sady dresov prinieslo aj desať gólov v bráne domácich a presvedčivé víťazstvo 10:4.

Zraneniami otupený káder sme museli dopĺňať na poslednú chvíľu, no o to výraznejšie. Do zostavy na piatkový zápas sa pripojil bývalý mládežnícky reprezentant so skúsenosťami aj zo seniorského „áčka“ Martin Péchy i navrátilec po zranení Filip Korček.

Do zápasu sme vlietli podľa predstáv a pohotovo skórovali úvodný gól. Spoluprácu s Hernándezom zakončil Kuruc strelou do pravého horného rohu. Na rozdiel dvoch gólov zvyšoval už v 4. minúte Horník po peknej prihrávke Sasáka. Mladíci zo Žiliny však nezložili zbrane a chceli trestať všetky chybičky a nepresnosti. To sa podarilo v 6. minúte Nemčekovi, ktorý po našej strate lopty znížil na 2:1. Tempo zápasu sme však diktovali my. Dvojgólové vedenie nám vrátil v 8. minúte Sasák strelou pomedzi nohy brankára Mikulu. Ani tak sme však ešte súpera nezlomili. Ďalšiu nekoncentrovanosť v našej obrane využil na kontaktný gól v 9. minúte Baláž. V prvom polčase sme sami na seba vyvíjali psychický nátlak, hoci herná prevaha bola jasne na našej strane. Upokojujúci gól pred polčasovou prestávkou strelil opäť Sasák po prihrávke Péchyho až v 19. minúte.

V druhom polčase sme začali aktívne ako v tom prvom. Žilinčanom sme spôsobovali problémy našou vysunutou obranou, lopty sme odoberali ďaleko od našej brány. Po jednom zo ziskov lopty na súperovej polovici sme sa dostali do rýchleho protiútoku, Sasák nezištne prihral Serbinovi a bolo to už 5:2. Netrvalo dlho a pridali sme ďalší gól. Navrátilec Korček dal svoj prvý gól po takmer ročnej prestávke spôsobenej zranením. „Som veľmi rád, že po roku môžem byť naspäť v tomto kolektíve a zahrať si súťažný zápas. Gól je pekným bonusom, no určite sa ešte necítim v top forme. Pracujem na tom, aby som sa do nej vrátil a bol pre tím nápomocným,“ zhodnotil skromne po zápase.

V poslednej desaťminútovke sa roztrhlo vrece s gólmi. Zápas sa už len dohrával, obrany neboli tak pozorné ako v úvode. Na 6:3 znižoval v 32. minúte z diaľky Baláž, už o minútu na to odpovedal naším siedmym gólom po samostatnej akcii Serbin. V 37. minúte opäť znižoval na 7:4 mladý Kráľ, do prázdnej brány ale ešte pridali góly Sasák a dvakrát Serbin. Obaja si poriadne obohatili svoje štatistiky. Maroš Sasák ku trom gólom pridal štyri asistencie, Serbin sa štyrmi zásahmi vyhupol do čela poradia strelcov Niké Futsal Extraligy. Konečný výsledok priniesol víťazstvo 10:4.

Aj napriek vysokej výhre a desiatim gólom však videl po zápase kapitán Hernández priestor na zlepšenie: „Do zápasu so Žilinou sme cestovali s tým, že chceme pokračovať na víťaznej vlne a získať 3 body, čo sa nám nakoniec podarilo. Celý týždeň nasvedčoval tomu, že to bude komplikovanejší zápas, ako nakoniec ukazuje skóre. Na tréningoch sme neboli kompletní, na čo mal vplyv reprezentačný zraz (Kuruc, Oberman) a nevyhýbajú sa nám ani choroby a zranenia. Do prvého polčasu sme vstupovali s cieľom súperovi nanútiť našu hru a pretaviť nacvičené herné systémy do zápasu. Týmto sme si veľakrát zbytočne komplikovali prechodovú fázu útoku a nevyužívali silné stránky nášho mužstva. Vždy, keď sme sa súperovi vzdialili na 2 góly, sme ich nechali poľahky streliť gól, a tým sme ich hlavne v prvom polčase držali v boji o body. Druhý polčas už bol z našej strany lepší, hru sme zjednodušili. Pri záverečnej powerplay sme upravili výsledok na 10:4. Na tréningoch nám určite tréner vysvetlí chyby, z ktorých sa musíme ako tím poučiť.“

Možnosť na potvrdenie troch bodov budeme mať v piatok 30. septembra na domácej palubovke v Šaci. O 20:00 privítame bratislavskú Pinerolu. Súper posilnený oproti minulej sezóne o niekoľkých skvelých hráčov ukazuje potenciál skončiť v tabuľke vysoko, preto nás nečaká nič ľahké. Všetkých fanúšikov srdečne pozývame.

ŠK Makroteam Žilina– Podpor Pohyb Košice 4:10 (2:4)

Góly: 6. Nemček, 9. Baláž, 32. Baláž, 37. Kráľ  – 2. Kuruc, 4. Horník, 8. Sasák, 19. Sasák, 22. Serbin, 28. Korček, 33. Serbin, 39. Serbin, 40. Serbin, 40. Sasák