V ŠLÁGRI ÚVODNÉHO KOLA SME FAVORITA NEPREKVAPILI

Hneď úvodné kolo Niké Futsal Extraligy prinieslo reprízu nášho súboja o tretie miesto z predošlej sezóny proti Prievidzi. CopyLeaders nadviazali na minuloročné posilňovanie mužstva aj počas letnej prestávky a do už tak nabitého mužstva prišli aj slovenskí reprezentanti.  V telocvični SOŠ Šaca sme však domácim tímom my a Prievidžanom sme chceli pozíciu favorita aspoň poriadne znepríjemniť.

Od prvej minúty mohli diváci vidieť atraktívny futsal vo vysokom tempe. Prvý gól na seba nenechal dlho čakať, skóre otvoril už v 2. minúte hosťujúci Patrik Zaťovič po prihrávke Almedina Bundavicu. Zbrane sme však nezložili ani po inkasovanom góle. Do zápasu sme sa vrátili po štandardnej situácii v 10. minúte. Prudká strela Erika Lukáča si našla cestu pomedzi cloniacich hráčov až za chrbát hosťujúceho brankára Bekira Hodžiča. Po strelenom góle sme ožili a postupne sme si vytvárali čoraz viac šancí. Najmä proti „slovenskej“ formácii hostí sme si v druhej polovici prvého polčasu vypracovali viaceré tutovky. Jednu z nich mal v 12. minúte Terpaj, v samostatnom úniku však len tesne minul bránu. Najväčšiu šancu prvého polčasu sme mali na halovkách v 13. minúte. Po prihrávke Terpaja sa Matis rútil sám na brankára Hodžiča, ten však výborne zakončil. Sľubných prečíslení sme mali ešte niekoľko, no vo finálnej fáze sme nedokázali spraviť lepšie rozhodnutie. Preto prišiel trest. V 15. minúte našiel Zaťovič po rýchlej akcii Petrušiča na zadnej žrdi a hostia opäť viedli.

Zlomový moment zápasu prišiel minútu pred polčasovou prestávkou. Prievidza využila sériu rohových kopov na niekoľko nebezpečných zakončení, hradbu tiel prestrelil svojím druhým gólom v zápase Zaťovič. Do kabín sa odchádzalo za stavu 1:3.

Naším cieľom do druhého polčasu bolo zdramatizovať zápas a pokúsiť sa obrátiť nepriaznivý stav. Úvodné minúty sprevádzala veľká nervozita na oboch stranách. Hostia pozorne bránili a snažili sa držať loptu, zatiaľ čo my sme trpezlivo vyčkávali na svoju šancu. Na našej strane sa neujala strela Trojana, na druhej strane po priamom kope Prievidžanov perfektne zasahoval brankár Erik Klema. Postupne sme museli svoju obranu otvoriť a vysoko napádať technicky perfektne pripraveného súpera, čo nám veľmi rýchlo bralo sily. Rozhodujúci gól prišiel v 36. minúte, rýchla akcia trojice Zaťovič – Bundavica – Petrušič skončila gólom posledného menovaného v našej sieti a bolo rozhodnuté. Prievidza si trojgólové vedenia v závere postrážila a odniesla si domov prvé tri body do tabuľky.

Tréner Richard Bačo: „Čakali sme ťažký zápas, súper tento rok netají svoje majstrovské ambície. Hrali sme zo zabezpečenej obrany, chceli sme využívať našich pivotov. Prvý polčas z našej strany nebol zlý, no nepremenené šance nás pripravili o lepší výsledok. Hostia naše chybičky v obrane využili, a tak zaslúžene vyhrávali. V druhej časti zápasu sme sa snažili skorigovať nepriaznivý stav, no žiaľ sa nám to nepodarilo, a tak si Prievidza od nás odváža 3 body. Chlapcom bojovnosť a nasadenie nechýbalo, no kvalita premieňania šancí bola slabšia.“

Najbližší zápas odohráme už v piatok 16. septembra o 20. hodine. Opäť na domácej palubovke v Šaci privítame súpera z Nových Zámkov. Tí si v prvom kole poradili na domácej palubovke proti tímu 4FSC Bratislava pomerom 7:2. Určite nás nečaká nič ľahké, preto budeme potrebovať aj vašu podporu.