Z LEVÍC PRICHÁDZAME S TROMI BODMI

V druhom kole Varta futsal ligy sme sa predstavili na horúcej levickej pôde. U tohto súpera sa nikdy nevyhráva ľahko, o čom sme sa mohli presvedčiť na vlastnej koži. V náš neprospech hral aj fakt, že kvôli zraneniam, chorobám či pracovným povinnostiam nám v Leviciam chýbali Seman, Horník, Bach, Trojan a Vilkovský. Na oklieštenej súpiske sme tak mali iba 8 hráčov do poľa.

Začiatok zápasu sa niesol v opatrnom duchu. Oba tímy si uvedomovali dôležitosť prvého gólu. Na ten si museli diváci počkať až do 12. minúty, kedy Bačo vymietol pavučinu z brány domácich strelou špicom. Svoj druhý presný zásah zaznamenal v 15. minúte po zisku lopty neďaleko súperovej brány. Vedenie 2:0 však malo na nás negatívny vplyv. Chvíľková nekoncentrovanosť v našom mužstve spôsobila, že na polčas sa do kabín odchádzalo za stavu 2:2. Medzi 18. a 19. minútou najprv znížil Vígľaš a po rohovom kope vyrovnal Švec.

Polčasová prestávka nám pomohla a do druhého polčasu sme vstúpili s čistými hlavami. Vedenie na našu stranu vrátil v 25. minúte opäť Bačo, ktorý tak skompletizoval svoj prvý hetrik v najvyššej súťaži. „Je to parádny pocit, snáď to bude takto padať aj naďalej,“ neskrýval radosť hrdina zápasu Sebastián Bačo. „Skórovať prvý hetrik a pomôcť tým tímu k dosiahnutiu troch bodoch je skvelá kombinácia. Som veľmi šťastný, že moje 3 góly boli dôležitou súčiastkou prvej výhry nášho klubu v sezóne.“

Ešte väčšiu pohodu na naše halovky priniesol v 34. minúte Sasák prízemnou strelou po rohovom kope, ktorá sa zastavila až v bráne domácich. Levická snaha vyrovnať vyvrcholila pri hre bez brankára. Naša obrana však reagovala už pozornejšie ako v prvom zápase proti Banskej Bystrici a neinkasovala. Naopak, Oberman v 35. minúte ukázal svoju kopaciu techniku a strelou cez celé ihrisko spečatil záverečné skóre na 2:5 z pohľadu domácich.

Do Levíc sme šli v trochu oklieštenej zostave, ale s úmyslom bodovať. Začali sme trochu zakríknuto, domáci nám nič nedovolili. Pomaly sme sa osmelili a po dvoch pekných zásahoch sme sa ujali dvojgólového vedenia. V závere polčasu sme poľavili v koncentrácii, čo skúsení domáci dokonale využili,“ hodnotil zápas tréner Richard Bačo. Najdôležitejšie bolo po dvoch inkasovaných góloch zobrať domácim psychickú výhodu a vrátiť sa do zápasu. „Cez prestávku som svojich zverencov nabádal k zvýšenej aktivite. Mužstvo sa zomklo a bolo vidieť, že si ide za svojím cieľom zobrať domácim všetky tri body. Dôležitý moment zápasu bol zvládnutý brejk 2 na 1, po ktorom prišlo naše vedenie. V závere sme zvládli powerplay súpera, neinkasovali sme, pridali sme ešte 2 góly. Zaslúžili sme si vyhrať a tak berieme domov 3 body.“

Po výhre v Leviciach sa Podpor Pohyb Košice nachádza na druhom mieste tabuľky o 2 body za vedúcim Lučencom. Práve jediného slovenského zástupcu v lige majstrov a úradujúceho majstra privítame na domácej  palubovke v sobotu 2. októbra o 18:00. Priaznivci košického futsalu sa okrem brazílskej samby v drese Lučenca môžu tešiť aj na ceny v tombole, všetkých fanúšikov srdečne pozývame do Angels Arény.