PRÍPRAVU SME ZAČALI V MAĎARSKU

PRÍPRAVU SME ZAČALI V MAĎARSKU

Po úspešnom konci uplynulej sezóny a letnom dovolenkovom odpočinku sme sa po krátkej pauze opäť pustili do poctivej práce. Do tímu pribudlo niekoľko nových tvárí, najväčšou posilou bol reprezentačný tréner U17 a U19 Anton Brunovský, ktorý spolu s hlavným trénerom Richardom Bačom viedol letnú prípravu.

Neobľúbená časť predsezónneho cyklu bola, tak ako každý rok v našom tíme, nesmierne fyzicky náročná. Trénerské duo naordinovalo pestrú zmes kondičných tréningov, vytrvalostných behov či silovej prípravy, hráči si museli siahnuť až na dno svojich síl. Jedným z predpokladov aktívnej hry, ktorou sa snažíme v zápasoch prezentovať, je okrem iného aj dobrá fyzička, preto sme nemohli nič nechať na náhodu. Na programe bol atletický ovál, skoky na schodoch, výbeh na Bankov, viaceré cyklopotulky či iné aktivity. Na konci neostala ani nitka suchá, hráči išli na maximum.

V priebehu uplynulého týždňa náš čakali už príjemnejšie povinnosti, čas prišiel už aj na halové tréningy. Kým v Starej jazdiarni, ktorá mimochodom po rekonštrukcii už vôbec nevyzerá staro, sa dolaďujú posledné detaily, aby bola pripravená na naše ligové zápasy, my sme doposiaľ našli náš prechodný domov v Šaci.

Po úvodnom týždni v hale nás čakal hneď už aj prvý prípravný zápas. Predstavili sme sa na pôde tímu A‘ Studió Futsal Nyíregyháza, v minulej sezóne ôsmeho celku maďarskej ligy. Tento tím sa netají vyššími ambíciami, čoho dôkazom boli aj posily z brazílskej ligy či domácej reprezentácie.

Kým naša liga sa rozbehne až o viac ako o mesiac, pre domáci tím to bola proti nám už generálka na prvý súťažný zápas. Rozdiel v hernej vyťaženosti bolo možno jasne badať najmä v prvom polčase, kedy sme sa na ihrisku ešte tak trošku hľadali a zvykali si na návrat z letnej prípravy.  

Tak, ako to v prvých prípravných zápasoch býva, miestami nám zavadzala lopta, viazla kombinácia, chýbala nám väčšia presnosť či dôraz. Výsledkom toho bol prvý inkasovaný gól v našej sieti. Vyrovnanie však prišlo takmer okamžite. Po peknej nacvičenej kombinácii všetkých hráčov vrátane brankára Obermana si prvý gól pripísala letná posila z Lučenca – Filip Marton. Kapitánsku pásku dostal v prvom prípravnom zápase Filip Korček a trénerovi sa odvďačil najlepším možným spôsobom, gólom na 2:1. Ani naše vedenie však netrvalo dlho, Nyíregyháza rýchlo vyrovnala na polčasových 2:2. Nič na tom nezmenili ani nové herné varianty pri hre bez brankára, ktoré sme skúšali ešte v priebehu prvej polovice.

Po obrate strán to už bolo z našej strany o niečo lepšie. Za nerozhodného stavu sme si vypracovali svojím pohybom niekoľko vyložených šancí, ani jedna však neskončila gólom. Práve naopak, potvrdilo sa staré známe „nedáš – dostaneš“. Dva góly v našej sieti zo záveru stretnutia strhli výhru na stranu súpera. Prehrali sme 2:4.

Aj napriek nepriaznivému výsledku nás môže tešiť výkon stále mladého 16-ročného Matúša Palfiho, ktorý si odkrútil svoju premiéru v seniorskom tíme. Odohral celý zápas a svojej šance sa vôbec nezľakol, ba naopak patril k našim najlepším hráčom. Výchova mladých hráčov je pre nás prioritou a v nastolenom trende chceme aj naďalej pokračovať.

Priestoru na zlepšenie je však ešte viac ako dosť, liga štartuje až v polovici septembra. Dovtedy odohráme ešte niekoľko prípravných zápasov. O všetkých novinkách vrátane posíl, výsledkov či priebehu letnej prípravy vás budeme informovať.