V PRÍPRAVE ĎALŠIE DVA VYROVNANÉ ZÁPASY PROTI POĽSKÉMU PRZEMYŚLU

V LETE S ĎALŠÍMI MEDZINÁRODNÝMI ZÁPASMI

Letná príprava sa pomaly blíži do svojej finálnej fázy, naším ďalším súperom bol po maďarskej Nyíregyháze tentoraz poľský Eurobus Przemyśl. S týmto protivníkom sme si zmerali sily aj pred uplynulou sezónou a dobré vzťahy sme tentoraz utužili hneď dvojnásobne. Na domácej palubovke v Šaci sme pred týždňom prehrali 2:5, u súpera sme predviedli zlepšený výkon, ktorý aj tak na výhru nestačil. Domáci si v závere ustrážili tesnú výhru 4:3.

V prvom zápase sme nepredviedli ideálny výkon. Naša hra sa nijako nevymykala z priemeru, citeľne bolo badať únavu či nezohratosť. Na súpera sme vyleteli až príliš agresívne, už v 9. minúte svietilo na svetelnej tabuli päť faulov na našom konte. Spokojní sme nemohli byť s naším vysokým napádaním, ktoré malo ešte množstvo chýb, okrem zlej komunikácie chýbal na ihrisku aj väčší líder. Súper sa do šancí síce dostával len zriedka, no hneď prvú využil na otvorenie skóre. O dva góly sme prehrávali po našom vlastnom rohovom kope, keď súperov hráč získal loptu a premenil samostatný únik proti brankárovi Pellovi. Z niekoľkých šancí, ktoré sme si počas prvej polovice zápasu vypracovali, sa nám podarilo premeniť iba jedinú. Opäť po rohu prihrával Bačo Terpajovi, ktorý s kapitánskou páskou korigoval polčasový výsledok.

V druhom polčase bol náš herný prejav už o niečo lepší, no aj napriek tomu z nás bolo cítiť, že v hale trénujeme len krátko. Mnohé akcie sme nedotiahli do úspešného konca kvôli nepresnému zakončeniu, zlej finálnej fáze či technickým nedostatkom. Pozitívom však bolo vysoké tempo, ktoré oba tímy držali počas celého zápasu. Najmä zahraniční hráči súpera boli na vysokej úrovni prevyšujúcej našu ligu.

Potvrdilo sa staré známe „nedáš – dostaneš“ a súper po odrazenej strele zvyšoval na 1:3. Zdramatizovanie zápasu prišlo z halovky Korčeka, ktorý sa po peknej akcii presadil aj v druhom prípravnom zápase. V napínavom závere však boli šťastnejší hostia, ktorí najprv po protiútoku pridali štvrtý gól a neskôr pri našej hre bez brankára aj piaty. Výsledok 2:5 bol pre nás možno krutý, no ukázal nám mnoho priestoru na zlepšenie do ligového začiatku.

Podpor Pohyb Košice – Eurobus Przemyśl 2:5 (1:2)

Góly Košíc: Terpaj, Korček

Zostava: Pella, Oberman, Matúš Kuruc – Korček, S. Bačo, Marton, Marek Kuruc, Lukáč, Terpaj „C“, Ivan, Kiss, Matis, Pálfy, Levický, Leško

Foto: Jäzva

Druhý prípravný zápas sme odohrali po náročnej ceste k poľskému súperovi. Okrem niektorých hráčov absentoval na lavičke tréner Richard Bačo. Svoju tohtosezónnu premiéru na pozícii hlavného trénera si odkrútil Anton Brunovský, tréner nášho juniorského tímu. Po ďalšom týždni každodenného trénovania sme ukázali na ihrisku progres. Bolo badať zlepšený pohyb, aktivitu v súbojoch i lepšiu zohratosť. Úvod zápasu však lepšie zachytil Przemyśl. Po dvoch štandardných situáciách viedli 2:0. Šance sme mali aj my, trápila nás však efektivita v koncovke. Vyrovnanie prišlo po góloch Martona a Kuruca, ktorým dvakrát pripravil peknú prihrávku Bačo. Koncentráciu sme však neudržali až do polčasového hvizdu, minútu pred odchodom do kabín súper strhol vedenie na svoju stranu.

V druhom polčase sme dlho naháňali nepriaznivý výsledok. V niektorých momentoch sa viac bojovalo ako hralo, fauly pribúdali na oboch stranách. Domáci dokonca zahrávali dva 10-metrové pokutové kopy, no pri oboch nás podržal brankár Oberman. Z našej strany to bol opäť festival zahodených šancí, na zakončení či rozhodovaní vo finálnej fáze musíme ešte poriadne popracovať. Znova sa nám však podarilo vyrovnať. Po peknej samostatnej akcii sa presadil Korček, pre ktorého to bol už tretí gól v treťom prípravnom zápase. Znova sme však neudržali koncentráciu do konca zápasu a dve minúty pred záverečnou sirénou Przemyśl rozhodol o svoje výhre víťazným gólom. Nič na tom nezmenila ani naša záverečná hra bez brankára. Aj napriek zlepšenému výkonu sme prehrali 3:4.

Pred začiatkom ligovej sezóny je ešte dostatok času na doladenie všetkých detailov či chybičiek, ktoré sme v prípravnom dvojzápase spravili. Ligovú generálku predstavuje košický turnaj Vova Cup, na ktorom sa už tradične predstavíme. Všetkých fanúšikov pozývame 15. septembra do Hádzanárskej haly Slavomíra Šipoša. O týždeň neskôr nás čaká dlho očakávaný úvodný ligový zápas proti Banskej Bystrici. Veríme, že sa predstavíme už v zrekonštruovanej Starej jazdiarni.

Eurobus Przemyśl – Podpor Pohyb Košice 4:3 (3:2)

Góly Košíc: Marton, Kuruc, Korček

Zostava: Oberman, Matúš Kuruc – Korček, S. Bačo, Marton, Marek Kuruc „C“, Lukáč, Terpaj, Ivan, Matis, Pálfy, Hernández

Foto: facebook Eurobus Przemyśl