Seniori v lige štvrtí

BRONZ PUTUJE DO PRIEVIDZE

Posledný zápas súťažného ročníka 2021/2022 sme odohrali na palubovke Prievidze. Ako zdolaní semifinalisti sme si to rozdali v súboji o bronz. Po prvom polčase sme síce viedli o dva góly, no po obrate v druhej polovici ostali bronzové medaily v Prievidzi.

V úvode zápasu sme boli aktívni a nebezpeční. Prvý gól videli diváci už v 3. minúte. Priamy kop rozohral kapitán Bačo a tečovaná strela skončila za domácim brankárom. Vyrovnané bolo v 8. minúte. Po rohovom kope sa presadil strelou pod brvno legionár Petrušič a začínalo sa odznova. V prvom polčase zápasu sme sa snažili hrať aktívne s brankárom Obermanom, ktorý sa častokrát vysúval na súperovu polovicu. Domáci hrozili najmä individuálnou kvalitou dvojice Horvat – Petrušič. Druhý gól mohol pridať už Bačo, no jeho strelu zastavila tyč. Počkať sme si na neho museli do 15. minúty, keď strelu Fedora dopravil do siete Terpaj, náš najlepší strelec v play-off. Ešte krajšie to vyzeralo v 20. minúte, kedy gólom do šatne zvýšil Dávid Trojan na 1:3. Bronzová medaila sa zdala byť blízko.

V druhom polčase ale prišiel veľký obrat domácich. Do zápasu zasiahol aj zranený Bundavica a už od prvých striedaní sme sa dostali pod veľký tlak. Už po necelých dvoch minútach hry znížil domáci kapitán Delunas na 2:3. Vyrovnané bolo v 28. minúte do ďalšom góle Delunasa. V týchto momentoch sa nám nedarilo ničím otupiť tlak súpera. Naplno sa preukázala naša neskúsenosť v kľúčových momentoch, kopili sme individuálne chyby a často sme faulovali súpera. Nervozita a frustrácia na našej lavičke bola citeľná. Štvrtý gól Prievidžanov pridal v 29. minúte po priamom kope Bundavica a už o niekoľko sekúnd na to, po šiestom faule a nariadenom 10-metrovom pokutovom kope zavŕšil našu hrozivú desaťminútovku Horvat. Súper bol na koni a úplne ovládol zápas. Odpovedať sme museli hrou bez brankára. Nacvičené signály priniesli niekoľko šancí, najviac po góle volala príležitosť Matisa, no neznížili sme. Naopak, na konečných 6:3 upravil cez celé ihrisko Petrušič.

Je to sklamanie po dobrom prvom polčase. Vyhrávali sme o 2 góly, no dovolili sme súperovi v prvej 5-minútovke vyrovnať zápas. Boli našliapnutí a chyby, ktoré sme kopili, vyústili v to, že sme tento dobre rozbehnutý zápas prehrali,“ skonštatoval po zápase tréner Richard Bačo pre TV Eso. „Súper začal viac bojovať, behať a chodiť viac do súbojov. My sme na oplátku začali viac faulovať. Vyústilo to v sedem faulov, ktoré sme nazbierali za druhý polčas. Dotlačili nás k tomu, aby sme zápas prehrali. Celý ročník sme boli na druhom mieste, o ktoré sme prišli až v závere ligy. Vypadli sme v semifinále a teraz sme prehrali aj boj o tretie miesto, takže určité sklamanie tam je, no s odstupom času budeme určite spokojní s touto sezónou. V tej budúcej na ňu chceme naviazať a byť ešte lepší.“

Pred súperom sme sa teda museli skloniť a so smútkom v očiach pozerať, ako si preberajú pohár za tretie miesto. V posledných zápasoch sezóny náš mladý káder nedokázal premôcť skúsenejšie tímy, preto tento rok končíme na štvrtom mieste. V nováčikovskej sezóne to je však pekný výsledok, ktorý budeme chcieť ešte viac zlepšiť v budúcej sezóne. Potenciál na to určite máme.

V závere aktuálneho ročníka nás čakajú ešte turnaje Final Four v kategóriách U17 a U20, na ktorých budeme mať šancu na medailový reparát. O čase a mieste konania vás budeme informovať. Držte nám palce!

CopyLeaders Prievidza – Podpor Pohyb Košice 6:3 (1:3)
8., 33. Petrušić, 22., 28. Delunas, 29. Bundavica, 29. Horvat – 3. Bačo, 15. Terpaj, 20. Trojan