DRÁMA V KOMÁRNE S VÍŤAZNÝM KONCOM

V 6. kole 1. SLF sme sa odohrali náročný zápas na horúcej pôde Komárna. Tabuľkové postavenie i aktuálna forma nás predurčovali k tomu, aby sme si priniesli domov ďalšie 3 body, no víťazstvo 5:3 sa nerodilo vôbec  ľahko.

Dlhá a unavujúca cesta sa podpísala pod náš slabší úvod zápasu. Už v 2. minúte Kuruc nešťastne tečoval strelu domáceho hráča a prehrávali sme. Ešte horšie sme na tom boli na začiatku 7. minúty. Strelu Obermana, ktorý vyviedol loptu na súperovu polovicu, zablokoval Hegedüs a do opustenej brány zvýšil na 2:0. Zbrane sme však nezložili a odpovedali sme bleskovo. Ešte v priebehu 7. minúty Gluchman presnou strelou k žrdi znížil na 2:1 z pohľadu domácich.

Vyrovnať sa nám podarilo v 10. minúte. Korček prekvapil lobom obranu súpera a Gluchman nádherným akrobatickým zakončením pridal svoj druhý gól v zápase, ktorým len potvrdil streleckú formu z posledných kôl.

Hralo sa mi dobre. Súper síce nevynikal kvalitou, no nepomáhala nám napätá atmosféra. Snažil som sa hrať svoju hru. Myslím si, že sme mohli pridať aj viac gólov,“ zhodnotil Gerhard „Džery“ Gluchman, ktorý sa s 5 gólmi zaradil na druhé miesto našich strelcov za 6-gólového Bača. „Najviac ma mrzí, že som bol nútený zápas nedohrať vplyvom mojej povahy a priebehu zápasu. Z každého zápasu si však treba zobrať ponaučenie,“ povedal o závere zápasu, kedy mal na konte už jednu žltú kartu a tréner Bačo nechcel riskovať jeho vylúčenie.

Otočiť zápas sa nám podarilo zásluhou Fedorovej strely k tyčke a šesťgólový prvý polčas zakončil po peknej akcii so Semanom kapitán Hernández.

Druhý polčas bol sprevádzaný veľkou dávkou nervozity na oboch stranách. Rozhodcovia vyťahovali jednu kartu za druhou, čoho výsledkom bolo až 7 žltých a 1 červená karta. Zlomovým momentom, ktorý nás upokojil, bol druhý gól „Fidela“ Hernándeza. V 34. minúte strelou špicom pod brvno zvýšil naše vedenie.

Domáci po prestávke pristúpili na tvrdšiu, agresívnejšiu hru a dlho sme sa s tým nevedeli vysporiadať. Naši hráči sa zbytočne vybíjali s domácimi v súbojoch. Chcelo to rýchlejšie pracovať s loptou a hlavne zlepšiť pohyb. Zamerali sme sa ma udržanie náskoku, súpera sme nepúšťali do vyložených šancí,“ povedal po zápase tréner Richard Bačo. „V závere sme to stiahli na 6 hráčov, pridali upokojujúci piaty gól a dotiahli zápas do víťazného konca.

Medzitým sa ale musel vyznamenať aj brankár Oberman, ktorý okrem viacerých striel súpera zlikvidoval aj tri 10-metrové kopy. Za hostí na konečných 3:5 korigoval Hegedüs.

Všetky tri ‚desiatky‘ ma trafili,“ skromne konštatoval Oberman. Aj napriek víťazstvu však s výkonom nebol spokojný. „Po dlhej ceste sme nezačali tak, ako sme chceli. Dá sa povedať, že sme si strelili dva vlastné góly. Potom sme si vytvorili tlak, z ktorého pramenili naše góly. Atmosféra však bola nervózna, Komárno sa nevzdalo a bojovalo, z čoho pramenili fauly a karty na oboch stranách. Zápas sa nedohrával tak, ako sme si želali, domáci vykresali nádej na dobrý výsledok, napokon sme si však odviezli ťažké tri body.“

Zároveň však už upriamil pozornosť na piatkový duel s 4FSC Bratislava. Bratislavský tím je zatiaľ prekvapením súťaže a po 6. kolách mu patrí 3. miesto. „Proti 4FSC musíme vstúpiť do zápasu lepšie ako v Komárne, hrať disciplinovane a byť koncentrovaní celých 40 minút. Budeme hrať doma, musíme potvrdiť body z vonku a ukázať svoju silu a pozíciu v tabuľke.“

Slová brankára Obermana iba potvrdil tréner Bačo. „Natiahli sme sériu výhier na 3 zápasy a doma to chceme potvrdiť!

Zápas sa odohrá v piatok 29. októbra o 20:00 v Angels Aréne v režime OTP pri obmedzenej kapacite 500 ľudí. Srdečne pozývame všetkých fanúšikov.

Futsal Team Komárno – Podpor Pohyb Košice 3:5 (2:4)

Góly: 2. Kuruc (vl.), 7. Hegedüs, 36. Hegedüs  – 7. Gluchman, 10. Gluchman, 17. Fedor, 20. Hernández, 34. Hernández