JUNIORSKÉ LIGY ZAČNEME S POSILOU V REALIZAČNOM TÍME

JUNIORSKÉ LIGY ZAČNEME S POSILOU V REALIZAČNOM TÍME

Vplyvom pandemickej situácie v zimnom období ostali juniorské futsalové ligy v tieni tej seniorskej, preto svoj začiatok majú naplánovaný až na jar. Turnajovým spôsobom odohrá svoje zápasy naša 17-ka aj 20-ka. Dôležitou posilou v boji o juniorské tituly bude náš nový manažér mládeže Tomáš Kuruc.

Nakoľko jednou z našich priorít v rámci klubu je výchova mládeže, snažíme sa k tomu pristupovať zodpovedne. Veríme, že nás už v ďalšom období bude pandémia ovplyvňovať čo najmenej a podarí sa nám vybudovať dostatočnú základňu mladých hráčov, ktorí budú pravidelne nastupovať v juniorských extraligách a svoju šancu určite dostanú aj v zápasoch najvyššej ligy mužov. Pre čo najlepšie fungovanie mládežníckych mužstiev sme hľadali manažéra už dlhšie a sme si istí, že sme v Tomášovi našli toho správneho človeka. Futsalu veľmi dobre rozumie, sám si prešiel juniorskými družstvami v Košiciach a verím, že spolu s trénerom Bačom vytvoria úspešný tandem pri výchove reprezentantov nášho klubu, mesta a časom aj Slovenska,“ vysvetlil pozadie vzniku spolupráce športový manažér Podpor Pohyb Košice Branislav Targoš.

„Kuro“ bude môcť predať svojim nasledovníkom spomínané bohaté futsalové skúsenosti, veď košické juniorské tímy doviedol k ligovým titulom ako kapitán Grizzly Košice v sezónach 2015/16 aj 2016/17, pridal aj pohárový triumf v sezóne 2015/16. Spolupráca s trénerom Richardom Bačom teda pre neho nebude novou skúsenosťou.

Naším dlhodobým cieľom je vychovať ďalšiu silnú generáciu košických futsalistov, ktorí budú pravidelne nastupovať v A-tíme a aj v reprezentačných výberoch Slovenska. Čo sa týka bližšej budúcnosti, ešte v tejto sezóne nás čakajú súťaže v skrátenom formáte v kategóriách do 17 a 20 rokov, v ktorých by sme chceli byť úspešní,“ opísal Kuruc klubové ciele.

Nasadzovanie mladých hráčov do ťažkých ligových zápasov je cesta, ktorou sa Podpor Pohyb Košice vydáva dlhodobo. „Napriek krátkemu času na prípravu mládežníckych tímov pred začiatkom súťaží sme boli schopní zabezpečiť tréningový proces, ktorý by mal chlapcov dôkladne pripraviť na súťažné zápolenie. Máme mnoho chlapcov v kategórii do 17 rokov, ktorí budú pravidelne nastupovať aj v 20-ke, čiže sa pripravujeme všetci spolu.

Obe juniorské kategórie čaká nabitý program. „Naša 17-ka zabojuje o svoje prvé víťazstvo v tejto sezóne už túto stredu 23. marca v Badíne, kde sa predstaví v zápasoch proti tímom Banskej Bystrice a Lučenca. 20-ka svoje prvé zápasy odohrá o dva týždne neskôr, 5.apríla v Leviciach.“ Tomáša vítame v našej futsalovej rodine a prajeme množstvo spoločných úspechov.

Aktuálne informácie z juniorských zápasov vám budeme prinášať prostredníctvom sociálnych sietí, držte nám palce!