HALU V ŠACI SME POKRSTILI VÍŤAZNE

V dohrávku preloženého 11. kola 1. SLF sa nám podarilo natiahnuť našu víťaznú sériu na 3 zápasy. Zároveň to bola pre nás premiéra v rekonštruovanej hale v budove SOŠ Šaca, ktorú sme pokrstili dramatickým triumfom 3:0 proti súperovi z Levíc.

Skóre stretnutia sa nám podarilo otvoriť v 4. minúte zásluhou Horníka, ktorý zakončil peknú akciu Gluchmana. Počas niekoľkých prvých striedaní sme si dokázali vytvoriť niekoľko šancí, žiadna z nich však neskončila ďalším gólom. Levičania neprišli v porazeneckej nálade a postupne preberali opraty zápasu do svojich rúk. Druhá polovica prvého polčasu patrila im, niekoľko dobrých zákrokov musel vytiahnuť Oberman. Nervozita na našej lavičke stúpala, a tak logickým vyústením bol timeout približne 2 minúty pred polčasom. Kritické momenty sme zvládli a do šatne sme si zobrali jednogólový náskok.

Zopár ostrejších slov padlo na úrodnú pôdu a v druhom polčase nastúpil opäť tím zo začiatku zápasu. Jedným z kľúčových momentov zápasu bola menšia obmena formácií. Stále iba 19-ročný Richard Matis potvrdil výbornú formu z predošlých zápasov a obrane súpera hrozil viacerými nebezpečnými prienikmi. Odmenou mu bol už piaty gól z posledných piatich zápasov. V 26. minúte ho na zadnej tyčke perfektne našiel svojou nebezpečnou ľavačkou Adam Fedor, vďaka čomu sa nám s dvojgólovým vedením dýchalo opäť ľahšie.

Zápas to bol veľmi náročný a nervózny, keďže dlho bol stav 1:0. Obrovské šance boli na jednej i druhej strane, o to viac bojovný výkon musel každý podať, všetci to splnili na výbornú,“ opísal svoje pocity bezprostredne po zápase Matis. „Áno, nebol to náš najlepší výkon, ale tri body ostali doma tak, ako sme si to predstavovali, takže spokojnosť je veľká.“

Ukázalo sa, aká dôležitá dokáže byť šírka kádra a pripravenosť všetkých hráčov pri tak náročných zápasoch, akým zápas s Levicami istotne bol. V ďalšom priebehu zápasu sme sa sústredili na pozornú obranu na svojej polovici a snažili sme sa hroziť z brejkov. Tie ústili do faulov levických hráčov. Šiesty faul prišiel v 37. minúte, nasledoval 10-metrový kop. Loptu si postavil sebavedomo na biely bod náš najlepší strelec „Jerry“ Gluchman a chladnokrvne obstrelil Bielika v hosťujúcej bráne. Svojím štrnástym gólom v aktuálnej sezóne sa posunul už na štvrté miesto tabuľky strelcov a spečatil víťazstvo 3:0. Nič na tom nezmenila ani záverečná hra bez brankára, v ktorej Levičania nenašli recept na našu obetavú obranu.

Čerešničkou na torte boli prvé extraligové sekundy pre 17-ročného Ivana Levického. Ivan ako talentovaný hráč využil koncepčnú prácu klubu s mladými hráčmi a pripísal si prvé skúsenosti s mužským futsalom, ktoré dúfame využije v juniorských ligách U17 či U20. A nie je jediný, veď na lavičke mal aj svojho juniorského „parťáka“ Williama Leška, rovnako ročník narodenia 2005. Na radosť celého klubu sa k ním pridávajú aj ďalší talentovaní chlapci, ktorí majú veľký futsalový potenciál.

Pri pohľade na ligovú tabuľku je jasné, ako dôležité víťazstvo sme si pripísali. Do konca základnej časti nám ostávajú 4 zápasy, pričom náskok na tretiu Banskú Bystricu máme štvorbodový. Prvý Lučenec už je istým víťazom základnej časti a získal pohár Martina Grendára. Cieľom tak ostáva udržať si pred bojmi v play-off druhé miesto.

Tento týždeň máme zaslúžené voľno, najbližšie sa predstavíme až 25. marca v domácom zápase proti bratislavskej Pinerole. Futsaloví fanúšikovia si budú môcť skrátiť čakanie na ligový futsal zápasmi slovenskej reprezentácie do 19 rokov, ktorú čaká kvalifikácia na európsky šampionát v rumunskom Targu Mures. Zverenci nášho Richarda Bača a asistenta Antona Brunovského sa pobijú a postupové miesto najprv vo štvrtok 17. marca proti Gruzínsku a potom o deň neskôr 18. marca proti domácemu Rumunsku. Podpor Pohyb má zastúpenie nielen v realizačnom tíme, do nominácie sa dostali aj Richard Matis a Ján Belenyesi. Chlapcom veľmi držíme palce a prajeme veľa úspechov!

Podpor Pohyb Košice – Futsal Team Levice 3:0 (1:0)

Góly: 4. Horník, 26. Matis, 37. Gluchman (10m), ŽK: 16. Molnár, 29. Viglaš (obaja LV)