VÍŤAZNÁ DOHRÁVKA S PINEROLOU BRATISLAVA

Počas voľného týždňa sme odohrali odložený súťažný zápas 1. SLF proti tímu bratislavskej Pineroly. Víťazstvo sa nerodilo vôbec ľahko, no napokon sme získali všetky tri body po výsledku 5:2.

Úvod zápasu sme zachytili veľmi dobre a dokázali sme si vytvoriť niekoľko zaujímavých príležitostí. Mierny tlak vyústil do gólu Richarda Matisa v 7. minúte a viedli sme 1:0. Hostia však dokázali veľmi rýchlo odpovedať. Už o minútu neskôr sa po tečovanej strele z priameho kopu presadil Kazimír a začínalo sa odznova. Súper sa snažil pozorne brániť a tempo zápasu sa mu darilo umne kúskovať hrou s reprezentačným brankárom Podhajeczkým. Ten vytiahol niekoľko dobrých zákrokov, po Hernándezovej strele zvonila tyč.

Dôležitý gól prišiel 4 sekundy pred polčasovou sirénou. Moment, kedy sa už oba tímy videli v šatni, využil skvele Trojan, ktorý krásnou krížnou strelou ponúkol gól Fedorovi. Do šatní sme tak odchádzali s jednogólovým náskokom.

Rovnaká odpoveď však prišla v úvode druhého polčasu. Po minúte druhej polovice vyrovnal nikým nestrážený Rusnák na 2:2. Opäť bol rad na nás, aby sme potvrdili rolu tabuľkového favorita a strhli zápas na svoju strany. Dlhé minúty sa nám nedarilo zlomiť odpor obetavej bratislavskej obrany. Na našej strane stúpala frustrácia a napätie.

Zlom napokon priniesla 32. minúta, kedy sme strelili hneď dva góly. Najprv Bačo svojím jedenástym gólom v sezóne zakončil zblízka Gluchmanov prienik. Ten sa potom presadil aj sám, keď mu loptu pred prázdnu bránu po skvelej robote naservíroval Fedor. Poistku na 5:2 pridal v 37. minúte Kuruc, nič na tom nezmenila ani hra hostí bez brankára.

„Zápas s Pinerolou bol od v prvej minúty rýchly, dynamický. Hostia vyrukovali s pozornou obranou, každú príležitosť využívali na rýchly protiútok. V bráne mali spoľahlivého Podhajeczkého, ktorý dlho odolával  našim útokom. Veľmi dôležité momenty v zápase boli, keď sme dali gól do šatne, a druhý, keď sme za stavu 2:2 zachránili obetavým zákrokom Hernándeza tutovke Bratislavčanov. Postupne sme sa viac a viac dostávali do šancí, ktoré vyústili v priebehu jednej minúty do dvoch gólov a bolo rozhodnuté. Čerešničkou na zlepšenú hru v druhom polčase bol krásny gól Kuruca a zaslúžené 3 body v tabuľke,“ zhodnotil zápas tréner Richard Bačo.

V ligovej tabuľke máme na druhom mieste o zápas viac ako tretia Banská Bystrica, pred ktorou máme 7-bodový náskok. Práve pod Urpínom sa predstavíme v najbližšom zápase v piatok 8. apríla. Boje v play-off sa blížia a tabuľka sa začína pomaly kryštalizovať. Istým víťazom základnej časti je už Lučenec.

Podpor Pohyb Košice – Pinerola 1994 Futsal Academy BA 5:2 (2:1)

Góly: 7. Matis, 20. Fedor, 32. Bačo, 32. Gluchman, 37. Kuruc – 8. Kazimír, 22. Rusnák