JUNIOROV ČAKAJÚ TURNAJE FINAL FOUR

JUNIOROV ČAKAJÚ TURNAJE FINAL FOUR

Aj keď sa sezóna pre seniorské tímy skončila, našich juniorov čaká vyvrcholenie roka v podobe záverečných turnajov Final Four. U17-ku čakajú boje už tento štvrtok 9. júna v Lučenci, U20-ka zabojuje o medaily o týždeň neskôr, v pondelok 13. júna v Žiline. Dôkazom našej poctivej práce s mládežou je aj fakt, že na oboch finálových turnajoch sa okrem nás predstaví iba Futsal Academy Žilina. Ak pridáme aj top štvorku v seniorskej súťaži, sme jediným tímom na Slovensku, ktorému sa podarilo úspešne bojovať na všetkých frontoch.

V súťaži do 17 rokov si naši najmladší vybojovali postup v skupine s Lučencom a Banskou Bystricou. V prvom súťažnom bloku v Banskej Bystrici sme uspeli po výsledku 6:5 proti domácej Mibe a remizovali 3:3 s Lučencom. V druhom kole sa nám v Lučenci nedarilo a prehrali sme 1:5 proti Lučencu a 3:4 proti Banskej Bystrici. O postupe sme rozhodli až v domácom prostredí v Šaci. Výhra 4:0 s Banskou Bystricou a remíza 2:2 s Lučencom ukončila úvodnú fázu. Druhé miesto za Lučencom nám prisúdilo za súpera víťaza druhej skupiny – bratislavskú Pinerolu. Naším najlepším strelcom sa stal Michal Balint s 8 gólmi, dopĺňali ho Leško so 4 gólmi a Levický s Ftorekom s 3 gólmi. Viacerí chlapci ukázali veľký potenciál a úspešne reprezentovali aj v staršej kategórii.

Očakávania pred finálovým turnajom vyslovil manažér mládeže Tomáš Kuruc: „Ukázal sa veľký potenciál u viacerých hráčov, ktorí v týchto dňoch čerstvo dostali aj pozvánku do reprezentácie U19. Aj napriek tomu, že sme si postup vybojovali až v posledný hrací deň, tak som nepochyboval o tom, že sa umiestnime na priečke, ktorá nás posunie do Final Four. Chceme na tomto turnaji ukázať herný progres a dostať sa do finále. Semifinálový súper bude bezpochyby favoritom, ale záverečné turnaje boli stále o prekvapeniach a aj troche športového šťastia.“

 

Rozpis zápasov FINAL FOUR U-17:

11:00 – Mimel Lučenec vs Futsal Academy Žilina

12:30 – Pinerola 1994 Futsal Academy BA vs Podpor Pohyb Košice

12:30 – 14:30  obed priebežne podľa ukončenia zápasov

15:00 – Prehra SF1 vs Prehra SF2 – zápas o 3. miesto

16:30 – Výhra SF1 vs Výhra SF2 – zápas o 1. miesto

17:30 – Vyhodnotenie juniorskej mládežníckej súťaže v kategórii U17

Formát juniorskej ligy do 20 rokov bol iný v porovnaní so „sedemnástkou“. Osem tímov odohralo systémom každý s každým po jednom zápase. O drámu nebola núdza. Postup sme si znova vybojovali až v posledný hrací deň, o lepšom postavení v tabuľke rozhodol v náš prospech vzájomný zápas s Banskou Bystricou. Počas prvého hracieho dňa sme sa predstavili v Leviciach proti Pinerole Bratislava a domácemu tímu. Levičanov sme zdolali 2:1, s Pinerolou prehrali 0:3. Druhý hrací deň sa nám v Lučenci opäť nedarilo. S domácim Mimelom sme remizovali 3:3, Futsal Academy Žilina sme podľahli 1:4 a Makroteamu Žilina 1:2. Do posledného hracieho dňa sme išli s malou iskierkou nádeje, no veľkým odhodlaním. Svoje povinnosti sme si splnili, Prievidzu sme zdolali 4:1 a Banskú Bystricu sme porazili 3:2. Práve posledný zápas rozhodol o našom štvrtom mieste v konečnej tabuľke. V semifinále sa tak predstavíme proti víťazovi základnej časti – Makroteamu Žilina.

Naším najlepším strelcom sa stal Ivan Levický so 4 gólmi.

Tomáš Kuruc: „Túto sezónu sme trpeli v kategórii U20 na veľký pohyb v kádri. Napriek okolnostiam sme určite spokojní s umiestnením na štvrtej priečke, ktorú si chlapci vybojovali v poslednom dvojzápase rovnako ako U17. Išli sme tam iba s teoretickou šancou na postup, no nakoniec z toho vzišla účasť vo Final Four. Zloženie mužstva sa trocha ustálilo, a tak pôjdeme do Žiliny v plnohodnotnej zostave, ktorá určite potrápi súpera. Pevne verím, že sa do Košíc vrátime s medailou.“

 

Rozpis zápasov FINAL FOUR U-20:

11:00 – ŠK Makroteam Žilina vs Podpor Pohyb Košice

12:30 – Futsal Academy Žilina vs Pinerola 1994 Futsal Academy BA

12:30 – 14:30  obed priebežne podľa ukončenia zápasov

15:00 – Prehra SF1 vs Prehra SF2 – zápas o 3. miesto

16:30 – Výhra SF1 vs Výhra SF2 – zápas o 1. miesto

17:30 – Vyhodnotenie juniorskej mládežníckej súťaže v kategórii U20