GÓLOSTROJ SA V BRATISLAVE NEZASTAVIL

Po vysokom 16-gólovom víťazstve proti Komárnu sme si streleckú formu preniesli aj na palubovku bratislavského 4FSC. V 16. kole 1. SLF sme zvíťazili presvedčivo 9:1 a posunuli sme sa na druhé miesto tabuľky.

Koncentrovaný a tímový výkon pochoval domáce myšlienky na body už v prvom polčase. Na súpera sme vybehli hneď od prvej minúty a snažili sme sa nepostiť ho k hre. To vyústilo v zisk lopty pri súperovej bráne a v 3. minúte mladý Richard Matis strelil prvý gól zápasu. Ešte veselšie to bolo už o minútu neskôr, keď rýchlu akciu Bača s Kurucom využil na zadnej tyčke číhajúci Terpaj, ktorý dorážkou zvýšil na 2:0. Futsalového diváka potešila aj nacvičená akcia z 11. minúty. Kapitán Hernández rozohral rohový kop na Horníka, ten našiel krásnou prihrávkou Matisa a dvojgólový strelec sa už nemohol mýliť. V týchto momentoch sme boli lepším tímom a podarilo sa nám súpera nepúšťať do vyložených šancí. Všetky chybičky v našej obrane vyriešil Oberman. Po ďalšom góle volali už strely skvele hrajúceho „Fidela“ Hernándeza či Terpaja, oboch zastavilo brvno domácej brány. Štvrtý gól napokon prišiel až v 19. minúte. Terpaj netradične hlavou posunul Bačovi, ten sa kľučkou dostal cez Lengyela a prihrávkou pred prázdnu bránu vyzval Terpaja k druhému gólu. Čiernym momentom zápasu bol nepekný zákrok Haramiu na Kuruca, po ktorom prišla červená karta. Vyskúšali sme si teda aj hru štyroch proti trom. Najprv sme niekoľko striel pálil iba do hradby domácich tiel, no v 20. minúte využil ponúknutý priestor Fedor a zvýšil na polčasových 5:0.

V druhom polčase už zostávalo len vyriešiť otázku víťazného rozdielu nášho tímu. S piatimi gólmi sme sa neuspokojili a tradične sme sa riadili heslom streliť čo najviac gólov. Prvý v druhom polčase pridal opäť Fedor. Krásnou spoluprácou s Bačom sa dokázal dostať do voľného priestoru, svojou čarovnou ľavačkou poslal brankára do druhej strany a loptu zasunul do opustenej brány. V tom momente svietili v zápise o stretnutí traja dvojgóloví strelci a otázkou bolo, kto sa dočká hetriku ako prvý. Skvele hrajúci Matis začal v 28. minúte gólovú akciu, po výmene lopty Horníka s Terpajom dotlačil loptu do brány druhý menovaný. V 36. minúte sa po troch gólových prihrávkach zapísal do streleckej listiny Bačo a posledný náš gól strelil náš najlepší strelec  tímu Gluchman. V druhom polčase chytajúcemu Belenyesimu prekazili domáci čisté konto gólom 30 sekúnd pred koncom, keď sme hlavami boli už vo vlaku na spiatočnej ceste domov. Za niekoľko dobrých zákrokov by si ju ale zaslúžil.

Potešila stúpajúca forma Matisa s Belenyesim, ktorých už o niekoľko dní čaká kvalifikácia na EURO v drese reprezentačnej „19-ky“. Kvôli neúčasti ruskej reprezentácie sa ponúka veľká šanca postúpiť na záverečný turnaj, preto budeme naše mladé diamanty pozorne sledovať a veľmi im držať palce! Zastúpenie máme aj v realizačnom tíme, veď hlavným trénerom slovenskej U19 nie je nikto iný ako náš Richard Bačo s asistentom Tonkom Brunovským.

Program SR na turnaji 5.skupiny v Targu Mures (Rumunsko):

17.3. Slovensko U-19 vs Gruzínsko U-19

18.3. Slovensko U-19 vs Rumunsko U-19

Fanúšikovia ligového futsalu si budú môcť pozrieť náš najbližší domáci zápas už v piatok 11. marca. Vo vynovenej hale SOŠ v Šaci sa predstavíme proti Leviciam v dôležitom zápase v boji o prvú štvorku. Výkop je o 20:00.

4FSC FTVŠ Prírodovedec UK BA – Podpor Pohyb Košice 1:9 (0:5)

Góly: 40. Gríger – 4., 19., 28. Terpaj, 4., 11. Matis, 20., 26. Fedor, 36. Bačo, 38. Gluchman. ŽK: 15. Haramia, 20. Jaborek (obaja FTVŠ), ČK: 19. Haramia