FANTASTICKÝ NÁVRAT DOMOV

Veľmi dlhý čas sme všetci čakali, no napokon sme sa dočkali. 11. kolo Niké Futsal Extraligy prinieslo okrem prvého ligového zápasu v kalendárnom roku 2024 aj náš veľkolepý návrat do Košíc. Z prechodného domova v Šaci sme sa presunuli späť do nášho domovského stánku, zrekonštruovanej Starej jazdiarne. Krajší začiatok sme si v nej ani nemohli predstaviť, druhý tím tabuľky z Prievidze sme pred početnou diváckou kulisou zdolali vysoko 8:2.

Jesenná časť ligy na palubovkách súperov bola pre nás veľmi náročná. Dlhé cestovanie po celej republike si vybralo svoju daň, po niekoľkých zbytočných či smolných stratách bodov sme sa po pred Vianocami ocitli iba na štvrtej pozícii, čo sa nám po minuloročnom finálovom úspechu málilo. Návrat do Starej jazdiarne bol tak pre nás dlho očakávaným momentom, na ktorý sme sa všetci tešili.

Hneď na úvod našej série domácich zápasov sme privítali súpera zvučného mena. V 2. kola sme sa síce na palubovke Prievidze tešili z víťazstva 4:0, no Hornonitrania najmä zásluhou 15-gólového Adama Vrábela a 10-gólového Mariána Hudeka valcovali súperov druhou najlepšou ofenzívou v lige. My sme však mali najlepšiu obranu, čo sme až na krátky výpadok koncentrácie potvrdili aj v tomto zápase.

Úvod do stretnutia sme mali ako zo sna. Už v 1. minúte si Bačo vymenil loptu s Kurucom a po peknej akcii trafil presne do rohu Mičudovej brány. Už o niekoľko sekúnd neskôr mohol zvýšiť Terpaj, tentokrát však hosťujúci brankár vytiahol skvelý zákrok. Dobrou aktivitou a vysokým napádaním sme vytvárali tlak na súpera, loptu sme držali prevažne my na našich halovkách. Prievidžania hrozili najmä po rýchlych protiútokoch, po jednom z nich sa vo veľkej šanci ocitol Delunas, no Oberman spoľahlivo zasiahol. Do vedenia o dva góly sme sa dostali v 8. minúte. Miroslav Ivan zachytil rozohrávku domácich a presnou prízemnou strelou zvýšil náš náskok. V tejto fáze zápasu sme boli jasne lepším mužstvom, vypracovali sme si množstvo šancí, chýbalo však ešte viac pokoja vo finálnej fáze. Diváci sa určite nenudili, obe strany predvádzali atraktívny futsal. Ďalšie vyložené príležitosti mali Palfi, Bačo, Kuruc i Serbin, brankár Mičuda však držal svoj tím v zápase. Na tretí gól sme si museli počkať až do 15. minúty. Korček vymyslel peknú prihrávku na Matisa, ktorý sa na zadnej žrdi už nemohol mýliť, 3:0. S týmto polčasovým výsledkom sme mohli byť spokojní, no vo futsale je možné všetko a ani trojgólový náskok nemusí znamenať ešte vôbec nič.

Do druhého polčasu nastúpili hostia aktívnejšie, v úvodných minútach nás podržal skvele chytajúci Oberman. Kľúčový moment prišiel v 25. minúte, Ivan pridal po rýchlom protiútoku svoj druhý gól v zápase, zvýšil na 4:0 a definitívne zlomil odpor hostí. Tam sa to však neskončilo, v rýchlom časovom slede sme pridali ďalšie góly, najprv mladý Matúš Palfi a potom aj navrátilec do zostavy Peter Serbin. Na svetelnej tabuli svietilo skóre 6:0, predvádzali sme peknú hru a plné tribúny sa bavili. V 29. minúte sme si však vybrali aj my náš slabší moment v zápase. Počas prievidzskej hry s piatimi hráčmi sa presadili najprv Sobota a potom aj brankár Mičuda, ktorý prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.

Posledné slovo zápasu sme však mali opäť my, konkrétne Sebastián Bačo. Najprv cez celé ihrisko potrestal súperovu hru bez brankára a následne v 37. minúte skompletizoval aj svoj hetrik a konečný výsledok zápasu upravil na 8:2. Dôležitým víťazstvom sme sa priblížili k Prievidzi na rozdiel štyroch bodov, pričom máme k dobru ešte jednu odloženú dohrávku proti bratislavským akademikom zo 4FSC.

Reportáž RTVS v relácii Športové ozveny nájdete tu.

Záznam zo zápasu nájdete tu.

V ďalšom zápase privítame už v piatok 19. januára tím Pinerola Bratislava. Na ich palubovke v 3. kole sa po remíze 2:2 body delili. V januárovom prestupovom okne sa k Pinerole pripojili reprezentanti Marek Karpiak a Matúš Kyjovský, v 10. kole už pomohli svojmu tímu k výhre proti Novým Zámkom v pomere 6:2. O dobrý futsal teda nebude núdza, veríme, že do Starej jazdiarne príde minimálne toľko fanúšikov ako na zápas proti Prievidzi a odmeníme ich podobne skvelým výkonom.

Podpor Pohyb Košice – FSC Prievidza 8:2 (3:0)

1., 31., 37. Bačo, 8., 25. Ivan, 15. Matis, 26. Palfi, 28. Serbin – 29. Sobota, 29. Mičuda